Zprávy - E-bankovnictví

ČSOB Point: Internet banking na pobočkách klienty zaujal

E-bankovnictví | 23. dubna 2013 - 12:32 | Zuzana Kalátová, Poštovní spořitelna
Od poloviny minulého roku se klienti ČSOB mohou na vybraných pobočkách setkávat s takzvanými ČSOB Pointy, počítači s přístupem na internet, kde si každý může vyzkoušet a osvojit internetové bankovnictví, ale také provést transakce. Více než rok také klienti mohou spravovat své účty přes aplikaci pro chytré telefony, tzv. smartbanking. Rychlost a pohodlí je pro klienty ČSOB prioritou a stále více uživatelů si tak zvyká spravovat svůj účet výhradně přes internet. Na konci minulého roku používalo internetové bankovnictví více než 1,3 milionu uživatelů, kteří za rok celý rok 2012 provedli operace v hodnotě převyšující 42 miliard korun.

Aplikace ČSOB a Era smartbanking umožňuje zaplatit faktury přes QR Platbu a změny limitu na pla …

E-bankovnictví | 18. března 2013 - 11:31 | Pavla Hávová, ČSOB

S nejnovější verzí ČSOB a Era smartbankingu lze faktury uhradit pouhým načtením grafického QR kódu, ať už je v elektronické či tištěné podobě. Klientovi následně stačí pouze zkontrolovat předvyplněná data a už jen potvrdit transakci zadáním PIN. Další novinkou je možnost okamžitě si navýšit či snížit limit na platební kartě či si kartu zablokovat.

UniCredit Bank zavádí unikátní službu placení mobilem - Mobito

E-bankovnictví | 14. září 2012 - 12:45 | UniCredit Bank

UniCredit Bank spustila novou službu Mobito - peníze v mobilu, která umožňuje na českém trhu jednu z nejrychlejších a nejjednodušších plateb prostřednictvím mobilního telefonu. Díky Mobitu bezpečně, rychle a hlavně jednoduše zaplatíte svým mobilním telefonem v jakoukoliv denní či noční hodinu, a to přímo ze svého bankovního účtu. Klienti UniCredit Bank si ho zdarma připojí v internetovém bankovnictví – Online banking a získají tak nejpohodlnější, nejrychlejší a nejlevnější způsob využívání této novinky.

Dovolená 2012: Češi si užili letního cestování více než Slováci

E-bankovnictví | 22. srpna 2012 - 11:30 | Lukáš Tomis, ZUNO

Až 57 % Čechů zaplatilo letní dovolenou přes internet, přičemž v případě Slováků je to o 11 % méně. Češi si berou letní dovolenou mnohem častěji než Slováci. Zřetelně větší zájem Čechů o letní relax ukázal srpnový průzkum online banky ZUNO.

Nový fond v srpnu a nakupování vybraných fondů přes elektronické bankovnictví

E-bankovnictví | 3. srpna 2012 - 12:19 | ČSOB

Investování do fondů nebylo nikdy jednodušší. S elektronickým bankovnictvím od ČSOB má každý klient možnost nákupu vybraných fondů přímo z pohodlí svého domova. Novinkou od srpna je nový fond KBC Equity Fund ČSOB Akciový fond dividendových firem, který je ideálním akciovým základem portfolia každého investora.

Česká spořitelna přináší novinky v elektronické fakturaci pro firmy i drobné klienty

E-bankovnictví | 2. srpna 2012 - 12:00 | Helena Matuszná, Česká spořitelna

Česká spořitelna neustále pracuje na rozvoji služeb elektronické fakturace. Firemním zákazníkům, kteří využívají službu @FAKTURA 24 sloužící k výměně faktur v elektronické strukturované podobě, umožňuje nově od 1. května 2012 zasílat faktury také prostřednictvím partnerské sítě společnosti CCV Informační systémy. Díky tomuto propojení tak mohou výstavci ve službě @FAKTURA 24 distribuovat faktury i klientům, kteří jsou připojeni k partnerské síti společnosti CCV Informační systémy. Drobní klienti pak mohou prostřednictvím služby e-faktura od 1. srpna 2012 platit za vodné a stočné od nového, již osmého výstavce elektronických faktur, firmy ČEVAK. Elektronické faktury lze v současné době přijímat i od společností MARFA, SmVaK Ostrava, od energetických společností ČEZ Prodej, E.ON a RWE a od pojišťoven Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny.

Aplikace ČSOB a Era smartbanking je nyní dostupná i pro telefony s operačním systémem Windows P …

E-bankovnictví | 26. července 2012 - 11:48 | Zuzana Kalátová, Poštovní spořitelna

Úspěšná aplikace ČSOB a Era smartbanking je od dnešního dne zpřístupněna i pro telefony s operačním systémem Windows Phone. Zároveň dochází k optimalizaci aplikace pro tablety s OS Android 3.0 a vyšší. Smartbanking od ČSOB a Ery si za prvních šest měsíců stáhlo 57 tisíc uživatelů, kteří přes něj již provedli transakce v objemu 1,5 miliardy korun.

Česká spořitelna zrychlí a usnadní klientům placení přes internet, za 1. …

E-bankovnictví | 17. července 2012 - 11:35 | Helena Matuszná, Česká spořitelna

Česká spořitelna usnadní všem klientům svých obchodních partnerů placení přes internet. Díky rozšíření platební brány o tzv. registrované platby nebudou muset klienti znovu zadávat údaje o své platební kartě při dalších platbách ve stejném internetovém obchodě. Novinku začala Česká spořitelna testovat od července 2012 s internetovým obchodem alza.cz. Česká spořitelna přichází s tímto řešením jako první na českém trhu.

Klienti ČS mohou využít mobilní banku pro telefony Android už v listopadu letošního roku

E-bankovnictví | 9. července 2012 - 13:19 | Helena Matuszná, Česká spořitelna

Česká spořitelna nabídne v listopadu letošního roku novou aplikaci pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android. Reaguje tak na výrazný zájem o ni ze strany majitelů tohoto operačního systému. Mobilní banka pro tuto platformu tak doplní stávající aplikaci pro iPhone a další zařízení se systémem iOS, která byla spuštěna v únoru letošního roku a sklidila u uživatelů značný úspěch.

Celkem: 616