Zprávy

Zlatá koruna se rozšiřuje o Zelenou korunu

30. června 2022 - 18:55 | Zlatá koruna

Letošní jubilejní 20. ročník soutěže finančních produktů Zlatá koruna přinesl novou kategorii Zelená korunaProdukty jsou v ní hodnoceny podle toho, jak podporují udržitelnost.

Dvacet let Zlaté koruny. Zlatá koruna zná vítěze jubilejního 20. ročníku soutěže

30. června 2022 - 17:13 | Zlatá koruna

Nejstarší soutěž finančních produktů u nás ocenila již po dvacáté aktuálně nejlepší finanční produkty na trhu. Nezávislá porota, složená z více než 400 odborníků, ohodnotila celkem 190 produktů od 59 finančních společností ve 20 z celkem 22 kategorií. Zabodovaly především online produkty a ty, které myslí na uživatelský komfort. Poprvé byly hodnoceny i produkty podporující udržitelnost v nové kategorii Zelená koruna.

Rostoucí inflace vybízí Čechy k investicím. Je třeba ale být obezřetný. …

29. června 2022 - 10:00

Mnoho Čechů má dostatečné volné prostředky na běžných účtech a uvažují nyní nad nejvhodnějším způsobem investování. Možností je mnoho od akcií, přes dluhopisy, drahé kovy až po investice do měnových párů. Investoři však musí být opatrní, protože na trhu se pohybuje stále mnoho „investičních šmejdů“. Vzdělávání je základem účinné obrany.

Elektrokoloběžky versus pojištění. Silnější stroje brzy jen s povinným ručením

22. června 2022 - 10:00

Sdílené, ale i soukromé elektrokoloběžky jsou už několik let masovým fenoménem na komunikacích našich větších měst. Jejich provoz je spojen s riziky, která lze zatím individuálně krýt pojištěním do doby, než bude povinné pro všechny. A to nastane v roce 2024.

 

 

Průzkum: Dětem spoří na lepší budoucnost více než polovina rodičů. …

Stavební spoření | 15. června 2022 - 10:00

Popularita stavebního spoření jako stabilního a spolehlivého spořicího produktu je v Česku dlouhodobě znatelná. Mají s ním zkušenosti dvě třetiny Čechů a dalších 11 % z nás si jej plánuje zřídit. Pro většinu rodičů také představuje nejoblíbenější způsob, jak potomkům usnadnit vstup do dospělosti. Jak ukázal průzkum ČSOB Stavební spořitelny, jeho prostřednictvím spoří dětem na lepší budoucnost 54 % rodičů.

 

Čechům by stačila jedna bankomatová síť, více bankomatů na jednom místě považují za zbytečnost …

Karty | 13. června 2022 - 12:49 | Komerční banka

Dva a více bankomatů na jednom místě považují Češi za zbytečnost. Deklaruje to 39 % respondentů průzkumu Komerční banky realizovaného začátkem června na vzorku 1050 lidí. Téměř všichni oslovení (95 %) by pak chtěli, aby všechny bankomaty fungovaly stejně pro všechny uživatele bez ohledu na to, jaké bance patří.

Komerční banka a MONETA Money Bank budou sdílet bankomaty

Karty | 13. června 2022 - 12:46 | Komerční banka

Komerční banka a Moneta Money Bank zahájily spolupráci na vzájemném sdílení svých bankomatových sítí na území České republiky. Jejím cílem je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty obou bank a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje.

Slavia pojišťovna představuje novinku. Pojištění elektrických koloběžek

8. června 2022 - 10:00

S tím, jak se zvyšují denní teploty i ceny za benzín a naftu, stanou se běžným dopravním prostředkem pro řadu lidí ve městech elektrokoloběžky. Jenom v Praze už je jich v provozu přes dva tisíce. Jejich pronájem je jednoduchý, levný, a kdo je využívá, dopravuje se po městě rychle. Protože však i tyto stroje dokáží svému okolí způsobit škodu, rozhodla se Slavia pojišťovna jejich řidičům poskytovat odpovědnostní pojištění. Buď zdarma, nebo za korunu denně.

 

Česká investiční platforma Bondster hlásí překonání hranice 15 tisíc investorů, kteří si na úro …

1. června 2022 - 10:00

Inflace raketově roste a stále více Čechů se ji snaží porazit pomocí aktivního investování. To ukazují i data online investiční platformy Bondster. Aktuálně platforma hlásí více jak 15 tisíc registrovaných investorů, kteří investovali celkem přes 2,7 miliardy korun a na úrocích si přišli k více jak 100 milionům.

Celkem: 21931