view counter

Zprávy

Zákaz reklamy na půjčky - co na to Hospodářská komora?

20. června 2018 - 14:24 | Hospodářská komora
Poslanecký návrh novely zákona o regulaci reklamy, který včera projednávala vláda, není podle Hospodářské komory ničím jiným, než dalším populistickým zásahem do podnikatelské činnosti. Záměr komunistických poslanců omezit propagaci bankovních a nebankovních půjček ve sdělovacích prostředcích – a chránit tak spotřebitele – může mít v konečném důsledku naprosto opačný efekt. Pokud bude občanům odepřena možnost srovnání bankovních a nebankovních produktů na základě informací v mediálním prostoru, přijdou o současnou možnost se na trhu úvěrů a půjček snadno orientovat.

Stavební spoření pro děti: Proč ho sjednat a jaké zvýhodnění spořitelny dětem nabízí? …

Stavební spoření | 19. června 2018 - 11:48 | Pujcka.co

Stavební spořitelny vidí velký potenciál v dětských klientech, a tak lákají rodiče na zvýhodněné stavební spoření pro jejich ratolesti. Některé spořitelny nabízí nulový počáteční poplatek, jiné vysoké zhodnocení a jsou i takové spořitelny, které ke spořicímu produktu přihodí dárek navíc. Jaké konkrétní výhody dětské stavebko přináší a proč by rodiče neměli na spoření pro nejmenší zapomínat?

Jaké zkoušky musí splnit zprostředkovatelé na finančním trhu?

18. června 2018 - 15:48 | Miroslav Škvára

Doba, kdy mohl pojištění a další finanční produkty nabízet prakticky každý, je již dávno pryč. V posledních několika letech výrazně přibylo regulace na finančním trhu, Česká národní banka dohlíží nejen na poskytovatele ale i na zprostředkovatele. Jednotlivé zákony ohledně certifikačních zkoušek rozebral člen Finanční akademie, Miroslav Škvára.

Autem na dovolenou do Chorvatska

Neživotní pojištění | 13. června 2018 - 15:55 | Redakce

Chorvatsko si loni upevnilo pozici nejoblíbenější zahraniční destinace Čechů. Celkem tem vycestovalo 850 000 lidí. Druhou nejoblíbenější zemí se 636 000 českými turisty stala Itálie a třetí skončilo Slovensko. Pro všechny tři země je pak společná jedna věc: Češi do nich nejčastěji cestují autem. Kooperativa, která za své Autopojištění NAMÍRU získala v soutěži Zlatá koruna první místo v kategorii Neživotní pojištění, do Chorvatska vysílá české posádky na celé letní prázdniny.

Úvěrový nebankovní trh prochází změnou. Nelicencované společnosti už si neškrtnou

Úvěry | 7. června 2018 - 11:04 | Pujcka.co

Obavy z nepoctivých nebankovních společností můžete hodit stranou. Do 31. května musí mít všichni nebankovní poskytovatelé ke své činnosti souhlas České národní banky. Ty, kteří ho nezískají, končí. Na úvěrovém trhu tak zůstávají jen licencované společnosti. Co to znamená pro spotřebitele a především pro dlužníky nelicencovaných firem?

FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. …

31. května 2018 - 21:06 | David Fogad, Zlatá koruna

Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Nebankovní firmy jen za první čtvrtletí půjčily přes 52 miliard korun. Komu a na co?

Úvěry | 25. května 2018 - 7:16 | Pujcka.co

Nebankovní společnosti půjčují čím dál více peněz. Zájem o nebankovní úvěry roste, a to jak v rámci firemního prostředí, tak i v rámci domácností. Jen v prvním čtvrtletí roku 2018 zaznamenali členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v poskytování leasingu, úvěru a factoringu meziroční nárůst o 4,6 %.

První mistři finančního plánování budou veřejnosti známi již na sklonku května tohoto roku …

16. května 2018 - 12:02 | Redakce

Česká akademie finančního plánování (ČAFP), společná vzdělávací platforma Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), vyhlašuje první otevřený zkouškový termín pro zájemce o certifikaci Master of Financial Planning (MFP). Po úspěšném pilotním testování se zástupci top managementu předních finančně-poradenských firem se budou moci první uchazeči z řad odborné veřejnosti o prestižní certifikát ucházet ve středu 23. 5. 2018.

Hlasování veřejnosti Zlaté koruny 2018 kraluje mBank

10. května 2018 - 16:49 | Redakce

Největší anketa finančních produktů v České republice, Cena veřejnosti Zlaté koruny, zná svého vítěze. První příčku obsadil bankovní účet mKonto od mBank, který tak zopakoval úspěch z minulého roku. mBank dominovala také Ceně podnikatelů.

Celkem: 21414