view counter

Zprávy

Když praská bublina, vezměte rozum do hrsti

23. února 2018 - 15:54 | Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust
Život v investiční bublině je krásný. Vznášíte se v oblacích, vše okolo se ve slunečních paprscích třpytí a s nafukováním vašeho „příbytku“ roste i vaše sebevědomí. Let vzhůru se mění v euforii a z výšky se přestáváte zajímat o detaily. Občas poklábosíte se sousedními „bublináři“ a s uspokojením se ujistíte, že je vaše počínání zcela bezpečné. Dětská moudrost, že každá bublina jednou praskne, vám připadá jako přežitá pověra. Ale jen do chvíle, než se bublina z ničeho nic rozplyne a přijde děsivě rychlý pád.

Podnikání bez rizika nyní i pro živnostníky a malé firmy. …

21. února 2018 - 10:12 | Redakce

Počty bankrotů v Česku mezi lety 2008 a 2015 neustále rostly a s tím přibývalo i neproplacených faktur pro dodavatele. Komplexní pojištění pohledávek pro velké firmy na trhu existuje již řadu let, ale statisíce malých a středních podnikatelů na něj dosud nemohly dosáhnout. S unikátním „InsurTech“ řešením nyní přichází makléřská pojišťovací společnost INSIA ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Na stránce www.PojištěnáFaktura.cz si mohou podnikatelé jednoduše zajistit právě ty transakce, které sami považují za rizikové.

Pozvánka na konferenci VŠE "Rozvoj a inovace finančních produktů"

14. února 2018 - 17:12 | Redakce

Rádi bychom vás informovali o nadcházející konferenci na téma Rozvoj a inovace finančních produktů – Vracíme se do normálu?, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví a které je Zlatá koruna mediálním partnerem. Konference se bude konat v pátek 16. 2. 2018 od 9:00 již tradičně v prostorách Vencovského auly na půdě Vysoké školy ekonomické.

Svátek zamilovaných, ale i zlodějů. Jaký je Valentýn podle statistik Allianz?

12. února 2018 - 17:17 | Redakce

Svátek sv. Valentýna není pouze dnem romantických večeří a dárků, ale i dnem nepříjemných zážitků z dopravních nehod, úrazů či setkání se zloději. Pojišťovna Allianz zaregistrovala jenom během loňského 14. února 543 pojistných událostí za více než 13 milionů korun. To bylo dvakrát více, než v roce 2016, kdy evidovala 241 událostí za 7 milionů.

Anketa Firemní auto roku staví novou manažerskou porotu

7. února 2018 - 17:26 | iFleet

Služební a takzvané benefitní automobily jsou vděčným tématem hovoru v mnoha firmách. Současné trendy se navíc podle řady indicií mírně odklánějí od přísných pravidel sjednocování firemních vozových parků. Zvyšuje se počet firem, které alespoň některým pracovníkům a manažerům umožňují výběr firemního vozidla na základě jejich potřeb a preferencí. Celostátní anketa Firemní auto roku, která letos vstupuje do svého jedenáctého ročníku, letos tyto změny do značné míry reflektuje úpravou vyhlášených kategorií a doplněním o speciální „trophy“ pro specifičtější kategorie vozidel.

Jezdíš málo, platíš málo. Výpočet pojistného z fotografie tachometru provádí v Allianz robot …

Neživotní pojištění | 6. února 2018 - 14:38 | Redakce

Jakákoli lidská činnost, která běží podle přesně daných pravidel, má potenciál pro robotizaci. V pojišťovnách jsou proto možnosti využití těchto technologií veliké a postupně jsou zaváděny i v Česku. Allianz nyní robota povolala pro výpočet pojistného na základě fotografie tachometru u autopojištění, kde sazba závisí na počtu ujetých kilometrů za rok.

Mýty lyžařů, které se mohou vymstít. Čím se řídit na sjezdovce?

Životní pojištění | 5. února 2018 - 17:44 | Redakce

Na prahu jarních prázdnin, které budou rodiny s dětmi trávit na českých i zahraničních horách, se vyplatí zopakovat si základní fakta a pravidla, aby si rekreanti lyžování opravdu užili. Mnozí se totiž vyznají lépe v nabídkách penzionů a wellness služeb než v zásadách pohybu na sjezdovce. Navíc koluje mnoho opravdu nebezpečných mýtů, a ty se mohou stát osudnými. Vždyť úrazů na horách stále přibývá.
UNIQA proto sestavila seznam největších nepravd a uvádí je na pravou míru.

Kam kráčejí čeští investoři? Zatím jsou ve srovnání se světem na chvostu

1. února 2018 - 15:04 | Michal Valentík a Jiří Pech, investiční analytici společnosti Broker Trust

Investice jsou nedílnou součástí osobních financí všude na světě. Jak jsou na tom v mezinárodním porovnání Češi? O investičním „apetitu“ českých domácností vypovídají například data zemí sdružených v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kam Česká republika patří od roku 1995. Z pohledu investování jsou české domácnosti na chvostu žebříčku.

Souhrnná zkouška na úvěry? 3 dny (nebo noci) na úspěšné vykonání nestačí!

Úvěry | 31. ledna 2018 - 16:19 | Ing. Miroslav Škvára, MBA, Vedoucí obchodního oddělení VECTOR certifikace

V říjnu 2017 byl na webu Zlaté koruny publikován článek na téma „Certifikace spotřebitelského úvěru pod drobnohledem“. Právě nyní je ten správný čas se podívat, jaké zkušenosti má akreditovaná osoba s certifikací úvěrů za celý loňský rok 2017.

Celkem: 21389