Zprávy

Fleetové ceny 2017 rozdány

Leasing pro podnikatele | 20. října 2017 - 11:28 | Club 91
Desátý ročník ankety ALD Automotive Fleet Awards, která oceňuje význačné produkty, služby a osobnosti v oblasti správy vozových parků, vyvrcholil 19. října 2017 slavnostním večerem v Art Restaurantu Galerie Mánes v Praze. Během ceremoniálu bylo rozdáno 21 skleněných sošek „Fleetových múz“, díla sklárny Preciosa v Desné, která je tradičním dodavatelem této trofeje. Vítězové vzešli z hlasování 110 porotců.

Tour de Fleet 2017 vyvrcholí v Praze

16. října 2017 - 16:17 | Redakce

Ve čtvrtek 19. října vyvrcholí akcí Fleet Festival Praha letošní ročník Tour de Fleet. Turné pořádané časopisem FLEET firemní automobily má za cíl podporovat kontakty a komunikaci mezi správci vozových parků a jejími dodavateli a zprostředkovávat obchodní vztahy. Akce časopisu FLEET fungují pod hlavičkou Tour de Fleet od roku 2015, nicméně tradice Dnů s Fleetem sahá až do roku 2007.

Spořit můžete různě. Oblíbené jsou spořicí účty, stavební spoření i vkladní knížky …

13. října 2017 - 7:47 | pujcka.co

Spořit peníze můžeme různě, ať už v bance nebo doma. V případě druhé varianty ale nelze počítat s žádným zhodnocením. Peníze uložené doma naopak ztrácí na hodnotě. Jaké spořicí produkty banky nabízí a jak vybrat ten pravý?

Banka CREDITAS jako jedna z prvních v ČR spouští API

On-line aplikace | 12. října 2017 - 16:38 | Redakce

Banka CREDITAS pokračuje v inovacích a jako teprve třetí banka na českém trhu spouští službu Creditas API. API otevírá internetové bankovnictví a umožňuje jeho propojení s klientskými systémy třetích stran. To usnadní život zejména firmám, které si tak můžou například snadno synchronizovat účetnictví. FinTech firmy nebo další banky mají zase možnost integrovat produkty Banky CREDITAS do svých aplikací.

Pojištění odpovědnosti: pozor na výluku hrubé nedbalosti a další háčky

11. října 2017 - 15:51 | Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust

Když člověk způsobí dopravní nehodu při řízení motorového vozidla, hradí se vzniklé škody z jeho povinného ručení. Co když ale někdo způsobí škodu při cyklistice, lyžování nebo jiném rekreačním sportování, při návštěvě známých, na nákupu nebo třeba při provozu domácnosti? Pro tyto a mnoho dalších běžných činností se hodí mít pojištění odpovědnosti, které je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné a najdeme u něho také mnohem více výluk a povinností, které je třeba splnit. Produkty v nabídce českých pojišťoven se mezi sebou navíc často zásadně liší. Na co si dát tedy pozor, aby pojistka plnila svoji nezastupitelnou roli a v nouzi skutečně pomohla? Při výběru produktu, který lze laicky vnímat jako povinné ručení pro život, se vyplatí respektovat několik základních rad.

Jak na nákupy v zahraničních e-shopech?

10. října 2017 - 14:08 | Redakce

Vánoce se blíží a s nimi i období nákupní horečky. Češi stále více nakupují na e-shopech, a to nejen na českých či evropských, ale i na těch mimo EU. Na jedné straně láká mnohdy větší výběr a nízká cena, na druhé straně čeká zákazníka několik zásadních rozdílů: clo a DPH, kurz exotické měny, jednání s poštou. Když si s nimi poradí, může velmi dobře nakoupit.

Hypotéky už dostupnější nebudou

Hypotéky | 6. října 2017 - 13:44 | Jiří Kryl, hypoteční analytik společnosti Broker Trust

Novelou zákona, která by ČNB umožnila bankám nařizovat přísnější podmínky, za kterých poskytují hypoteční úvěry, se bude zabývat až nová vláda a parlament. Zatím tak ČNB vydává jen doporučení, kterými se banky mohou i nemusejí řídit. Svou nabídku jim ale většinou alespoň částečně přizpůsobují, a žadatelé o půjčky tak musejí počítat s tím, že pro ně hypotéka bude v některých případech hůře dostupná.

Certifikace spotřebitelského úvěru pod drobnohledem

Úvěry | 5. října 2017 - 12:09 | Libor Ostatek, Golem Finance a Miroslav Škvára, VECTOR Certifikace

Zákon o spotřebitelském úvěru (257/2016 Sb.) nově definuje 4 kategorie zprostředkovatelů, kteří jsou oprávněni spotřebitelský úvěr zprostředkovávat. Zprostředkovatelé musí být zaregistrování do rejstříků poskytovatelů spotřebitelských úvěrů u České národní banky (ČNB). Podmínkou registrace je odborná způsobilost, důvěryhodnost a pojištění odpovědnosti zprostředkovatele. Registrované subjekty jsou nyní v tzv. přechodném období.

Třetina Čechů očekává, že penze jim nestačí pokrýt ani základní potřeby

Penzijní spoření | 3. října 2017 - 12:08 | Redakce

- 94 % respondentů nezná výši svého budoucího důchodu
- Třetina dotazovaných očekává, že z penze nebudou schopni krýt ani základní potřeby; dalších více než 40 % se domnívá, že z penze zaplatí jen základní potřeby.
- Nicméně jen necelých 60 % respondentů dělá něco pro to, aby měli k penzi nějaký dodatečný příjem nebo rezervu.
- Přes 40 % respondentů by si představovalo penzi alespoň ve výši 20.000 korun. U mužů je to dokonce 52 %.

Celkem: 21355