view counter

Zprávy - Neživotní pojištění

Jezdíš málo, platíš málo. Výpočet pojistného z fotografie tachometru provádí v Allianz robot

Neživotní pojištění | 6. února 2018 - 14:38 | Redakce
Jakákoli lidská činnost, která běží podle přesně daných pravidel, má potenciál pro robotizaci. V pojišťovnách jsou proto možnosti využití těchto technologií veliké a postupně jsou zaváděny i v Česku. Allianz nyní robota povolala pro výpočet pojistného na základě fotografie tachometru u autopojištění, kde sazba závisí na počtu ujetých kilometrů za rok.

Pokles cen nemovitostí je nepravděpodobný. Ceny porostou pouze pomaleji

Neživotní pojištění | 24. ledna 2018 - 16:25 | Redakce

Tempo růstu cen nemovitostí je dlouhodobě neudržitelné a je otázkou času, kdy dojde ke korekci. To ale nebude znamenat pokles cen, nýbrž jen pomalejší zdražování. Ceny nemovitostí v Česku budou nadále růst. Zvyšují se přitom nepřetržitě od roku 2014. Jde o tempo, které neodpovídá rychlosti zvyšující se kupní síle obyvatel. To se odráží v tom, že nemovitosti (zejména byty) se stávají nedostupnými. Tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Ceny, obzvláště pak u novostaveb, půjdu nahoru. Podle analytiků auditorské a poradenské společnosti BDO však již nepůjde o skokové zdražení, kterého jsme byli svědky v posledních třech letech.

Jak účinně pojistit chatu nebo chalupu? Ohlídejte si pojistnou částku, zabezpečení i výluky …

Neživotní pojištění | 31. října 2017 - 15:39 | Emil Hála, pojistný analytik Broker Trust

Končí sezóna a jako národ chatařů a chalupářů, bychom se měli zamyslet nad zabezpečením a zazimováním našich oblíbených míst k odpočinku a relaxaci. Co jsou největší rizika pro chaty a chalupy? Zloději, vandalové, nezvaní zvířecí návštěvníci a přírodní živly. Preventivními opatřeními si můžeme ušetřit spoustu nepříjemností a peněz, které bychom museli platit na odstranění škod z vlastní kapsy. Pomůže i správně zvolené pojištění majetku. Na co si dát pozor při sjednávání pojistky pro chatu či chalupu?

Zimní sezóna motoristů začíná. Nestačí jen přezout pneumatiky.

Neživotní pojištění | 30. října 2017 - 14:35 | Redakce

V období od 1. listopadu do 31. března mají motoristé vybavit své vozy zimními pneumatikami. I když zákon nestanoví výslovně „všeobecnou povinnost“, nikdy se neví, jaké povětrnostní podmínky řidiče po cestě potkají nebo jak se náhle změní. Proto lze doporučit zimní pneu, jakmile teploty klesají pod 7 °C. Ale na sklonku podzimu číhá na motoristy i řada jiných rizik, spojených s mlhou, deštěm, tmou nebo pohybem zvěře po vozovce. I na to je třeba se řádně připravit. Sestavili jsme souhrn užitečných tipů ze zkušeností a poučení nasbíraných z pojistných událostí.

Co si ohlídat u cestovního pojištění?

Neživotní pojištění | 4. července 2017 - 13:38 | Redakce

Češi podniknou ročně přes šest milionů zahraničních cest. Průzkumy pojišťoven a bank ukazují, že přibližně čtyři pětiny Čechů vyrážejí do ciziny s určitou formou cestovního pojištění – ať už jednorázového, nebo dlouhodobého. Pojišťovny pak ročně vyřídí více než 73 tisíc pojistných událostí z cestovního pojištění, převažují ty z léčebných výloh.

Sezóna dovolených a bytových zlodějů je tady. Jak se jim bránit?

Neživotní pojištění | 3. července 2017 - 9:59 | Redakce

Všichni se už těšíme na dovolenou a na prázdniny. Češi jsou národem turistů a objevovatelů – jen málokdo zůstává v létě v době volna doma. Abychom si opravdu mohli své dovolenkové zážitky užít a vrátit se příjemně odpočinutí, vyplatí se věnovat pozornost zabezpečení bytu před odjezdem. Přinášíme informace o aktuálních trendech mezi bytovými zloději, a také několik většinou jednoduchých doporučení, aby se Vašemu domovu vyhnuli.

Polovina Čechů si na zimní dovolenou sjedná pojištění

Neživotní pojištění | 11. ledna 2017 - 11:24 | Redakce

Pokud už Češi v zimě vycestují na zahraniční dovolenou, nejčastěji volí k rekreaci hory (42,6 %). Více než deset procent (konkrétně 10,8 %) respondentů uvedlo, že jezdí na hory i k moři. Polovina lidí se do zahraniční také pojistí, nehledě na to, zda míří za mořem či sněhem (47,8 %). Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

Chystáte se na hory do zahraničí? Pozor na podvodníky!

Neživotní pojištění | 3. ledna 2017 - 17:19 | Redakce

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Alp, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. Zatímco v České republice se začaly soudy o odškodnění za fyzickou a psychickou újmu skutečně rozmáhat až během několika posledních let, obyvatelé ze západních zemí měli už několik desetiletí na to, aby se této praxi naučili. V mnohých případech jsou v právu, existují ale i skupinky podvodníků, které využívají lidské nevědomosti.

Klienti Kooperativy můžou mít klidnější svátky

Neživotní pojištění | 22. prosince 2016 - 14:30 | Redakce

Kooperativa ke konci roku pravidelně eviduje nárůst ničivých požárů v bytech. Pro letošní období Vánoc a Silvestra proto pro své klienty, kteří mají sjednané pojištění domácnosti, nemovitosti nebo odpovědnosti v běžném občanském životě, připravila další zvýhodnění parametrů pojistné ochrany. A to pro případy, že klienti Kooperativy způsobí škodu někomu jinému, ale i pro škody v jejich vlastní domácnosti nebo nemovitosti.

Celkem: 1420