view counter

Zprávy - Obchodování s CP

Investiční scénář roku 2018. Není se čeho bát?

Obchodování s CP | 29. ledna 2018 - 17:07 | Michal Valentík, investiční ředitel Broker Trust
Akciové trhy rostou nepřetržitě už několik let, loni to bylo devátým rokem v řadě. Začátek letošního roku se nese opět v optimistickém duchu a v případě, že by pozitivní sentiment vydržel do prosince, jednalo by se o bezprecedentní desetiletou růstovou šnůru. Není se čemu divit, když světové hospodářství roste slušným tempem. Makroekonomické ukazatele jsou stále v rostoucím módu a nic nenasvědčuje tomu, že by něco mělo světové akciové trhy vytrhnout z pozitivní nálady.

Drahé akcie, levné komodity. Kam investovat v roce 2018?

Obchodování s CP | 8. ledna 2018 - 16:50 | Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Kde čekají na investory zajímavé příležitosti v novém roce? Pozornost bystě měli věnovat evropským akciím či komoditám, jejichž cena se mnohdy blíží mnohaletým minimům. A na rozdíl od předchozích let už není v investičním světě synonymem pro sprosté slovo ani hotovost na spořicích účtech. Podívejte se na přehled toho, co by nemělo ve vašem portfoliu chybět, který sestavil Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust.

Investoři do akcií prožívají další vítězný rok

Obchodování s CP | 30. listopadu 2017 - 17:19 | Michal Valentík, investiční ředitel společnosti Broker Trust

Listy ze stromů jsou pryč, kalendářní rok se pomalu chýlí ke konci, a jak bývá zvykem, nastává čas bilancování. Když se podíváme na letošní investiční rok, tak můžeme konstatovat, že pro dynamického investora, který investuje dlouhodobě do akcií, byl, respektive ještě bude letošní rok opět rekordní.

Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

Obchodování s CP | 24. března 2017 - 11:01 | Michal Valentík, investiční ředitel Broker Trustu

Před několika lety se na českém trhu začaly objevovat ve velkém tuzemské podnikové dluhopisy. Firmy si uvědomily, že být plně závislý na bankách není optimální. Možnost banky kdykoliv odstřihnout firmu od životně důležitého financování je až příliš velké riziko. Své o tom vědí developerské společnosti, z nichž některé musely z těchto důvodů ukončit své projekty. Úrok placený soukromým investorům je sice vyšší, než jaký firmy platí bankám, ale na druhou stranu se jedná o pružnější nástroj.

U investorů, včetně těch drobných, se staly podnikové dluhopisy hitem spolu s tím, jak centrální banky snižovaly úrokové sazby a výnosy z vkladů klesaly. S podnikovými dluhopisy se tak „roztrhl pytel“. Kámen úrazu je ale ve výběru vhodného dluhopisu. I zde totiž platí, že není všechno zlato, co se třpytí.

Experti z ČSOB Asset Management a Fidelity International hodnotí jaký dopad na finanční trhy bu …

Obchodování s CP | 9. listopadu 2016 - 17:30 | Dávid Fogad, Zlatá koruna

Do jaké míry ovlivní nečekané vítězství republikánského kandidáta světovou ekonomiku? Jak budou reagovat trhy a co můžeme očekávat v najbližších měsících? Skutečně čeká svět až taková katastrofa anebo je nestabilita jenom projevem krátkodobé nejistoty investorů?

Projekt Studentbroker bude učit studenty investovat

Obchodování s CP | 4. října 2016 - 16:08 | Zdeněk Kovář, Fio banka

S novým semestrem začíná na vysokých školách i další kolo projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na českých i světových burzách. Projekt pořádá Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM v České republice a na Slovensku.

Investiční vzdělávání pro veřejnost

Obchodování s CP | 29. března 2016 - 12:01

Základní investiční pojmy, fungování kapitálových trhů i způsoby zhodnocení financí na burzách, nejen to tvoří obsah projektu Škola investování, kterou každoročně pořádá česká Fio banka. Letošní jarní část se uskuteční ve 34 městech a zájemcům nabídne téměř 60 bezplatných seminářů.

Fórum: Aktuální vývoj na finančních trzích

Obchodování s CP | 19. února 2016 - 4:00 | MK

Čínský rok opice, hra o trůny centrálních bank nebo "emerging markets" na kraji propasti. Diskusi nad těmito a dalšími tématy si můžete poslechnout již ve čtvrtek 25. února 2016 na fóru pořádaném MF DNES a organizovaném Vysokou školou finanční a správní.

Fidelity International: Akciové trhy budou letos volatilní

Obchodování s CP | 14. ledna 2016 - 9:23 | DV

Světové trhy se nyní potýkají se třetí vlnou deflace od roku 2008. Epicentrum se nenachází ve vyspělém světě či finančním sektoru, ale na rozvojových trzích.

Celkem: 71