view counter

Zprávy - Stavební spoření

Stavební spoření pro děti: Proč ho sjednat a jaké zvýhodnění spořitelny dětem nabízí?

Stavební spoření | 19. června 2018 - 11:48 | Pujcka.co
Stavební spořitelny vidí velký potenciál v dětských klientech, a tak lákají rodiče na zvýhodněné stavební spoření pro jejich ratolesti. Některé spořitelny nabízí nulový počáteční poplatek, jiné vysoké zhodnocení a jsou i takové spořitelny, které ke spořicímu produktu přihodí dárek navíc. Jaké konkrétní výhody dětské stavebko přináší a proč by rodiče neměli na spoření pro nejmenší zapomínat?

Přichází renesance úvěrů ze stavebního spoření?

Stavební spoření | 21. dubna 2017 - 12:18 | Roman Bečička, úvěrový analytik Broker Trust

Jsou úvěry ze stavebního spoření opět v kursu? Podle základních ukazatelů vývoje stavebního spoření na stránkách Ministerstva financí celkový objem aktuálně poskytnutých úvěrů mírně klesá. Údaje Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), které uvádějí objemy nově poskytnutých úvěrů, ale naopak ukazují, že k renesanci dochází. S ohledem na aktuální změny v legislativě a regulaci je pravděpodobnější, že úvěry ze stavebního spoření, především nezajištěné, mají potenciál pro další růst. Stavební spořitelny to vědí a snaží se svoji produktovou nabídku a různé akce přizpůsobit potřebám trhu.

Oblíbenost stavebního spoření stále stoupá

Stavební spoření | 26. července 2016 - 15:01

Více než 35 % respondentů považuje v současné době za zajímavé sjednat si stavební spoření. Zájem o stavební spoření tak opět roste, především díky zhodnocení, které je mezi zajištěnými produkty nejvyšší na trhu.

Pro financování rekonstrukcí lidé často využívají úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření | 11. dubna 2016 - 14:05

Pro rekonstrukci svého bydlení preferují obyvatelé České republiky především úvěry ze stavebního spoření. Jejich sazby jsou na historicky nejnižších úrovních a pro uživatele jsou výrazně levnější než spotřebitelské úvěry.

Stavební spoření je stále atraktivním produktem

Stavební spoření | 23. března 2015 - 11:22 | DV

Českomoravská stavební spořitelna zaznamenala v celkovém objemu cílových částek nárůst. Podle Manfreda Kollera, místopředsedy představenstva ČMSS, lze konstatovat, že v době všeobecně nízkých úrokových sazeb na finančním trhu zůstává stavební spoření i nadále atraktivním produktem.

Kvalitu bydlení zvyšují rekonstrukce

Stavební spoření | 24. listopadu 2014 - 13:16 |

Bytový fond v České republice stárne. Stáří poloviny bytů je více než 40 let. Z 1,8 milionu bytů v bytových domech je 1,4 milionu (77 %) postaveno či rekonstruováno před rokem 1991. Podle průzkumů trhu se meziročně zvedá zájem o stavební úpravy a rekonstrukce. Češi považují bydlení za vhodnou investici do budoucna, která jim má zhodnotit peníze.

U Českomoravské stavební spořitelny mají lidé naspořeno téměř 148 miliard

Stavební spoření | 10. listopadu 2014 - 10:00 |

Jen u Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) v současné době spoří 1,4 milionu klientů. Dokládá to, že my Češi jsme jedním z nejspořivějších národů v Evropě a také, že stavební spoření je i po dvaceti letech své existence v naší zemi stále jedním z nejoblíbenějších způsobů spoření.

Průměrně 1000 Kč si lidé odkládají na stavební spoření

Stavební spoření | 3. října 2014 - 11:24 | Redakce zlatakoruna.info

Podle ČMSS až 60 % Čechů měsíčně pošle alespoň tisícikorunu na stavební spoření. Třetina jejich členů spoří mezi 1000 a 1500 Kč. Zhruba 30 tisíc lidí posílá na stavební spoření větší částku, než je pět tisíc korun měsíčně.

Podzimní akce Raiffeisen stavební spořitelny – originální dárek ke každému úvěru a navíc zvýhod …

Stavební spoření | 18. září 2014 - 11:43 | Jitka Jechová, Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna připravila pro všechny, kteří si u ní do konce listopadu vezmou jakýkoliv úvěr atraktivní dárek: originální stolní hru Felixopolis. Nezapomíná však ani na stávající klienty. Vybraným skupinám navíc nabízí akční podmínky nejen překlenovacích úvěrů REKOpůjčka a HYPOsplátka, ale také úvěru ze stavebního spoření.

Celkem: 1351