Zprávy - Karty

Češi a platby na dovolené

Karty | 29. června 2018 - 7:30 | Redakce
Období dovolených se nezadržitelně blíží. Mnoho z nás začíná řešit otázku, zda si směnit eura, kuny či libry doma. Případně jestli je lepší platit v zahraničí kartou a na místě vybrat z lokálního bankomatu. Bankomaty jsou ve světě a v především v tradičních dovolenkových destinacích stále rozšířenější a výrazně tak odpadá nutnost brát si velkou hotovost. Přestože Češi doma místo hotovosti často používají platební kartu, když vyjíždějí za hranice, stále spoléhají na papírové peníze. Až šest z deseti Čechů si před cestou raději smění hotovost ještě doma. Nejčastěji si Češi směňují chorvatské kuny.

Češi mají rádi lednové slevy. Nakupovali více než loni.

Karty | 9. února 2017 - 15:46 | Redakce

Češi si oblíbili lednové výprodeje a nejvíce peněz během nich utráceli za módu a zábavu. Za jeden výhodný nákup v průměru neváhají zaplatit přibližně 2 300 korun. Nejvíce utrácíme ve slevách za elektroniku, až 2 600 korun za každou transakci v obchodech s počítači, tablety či mobily. Ukazuje to analýza dat z lednových nákupů platebními kartami UniCredit Bank. Zdaleka nejčastěji ale během lednových slev vylepšujeme náš šatník. Za oblečení zaplatíme nejvíce peněz i při zahraničních výletech za slevami.

Bezkontaktní platby v autobusech se stávají realitou i v ČR

Karty | 3. října 2016 - 16:19 | Martina Slavíková, ČSOB

Od 10. října budou moci cestující na lince mezi Prahou a Rakovníkem zaplatit za jízdenku v autobusech společnosti ANEXIA bezkontaktní platební kartou. Jedná se o první aplikaci tohoto způsobu platby v rámci Středočeské integrované dopravy. Řešení spustila ANEXIA ve spolupráci se společnostmi ČSOB, Mikroelektronika a MasterCard.

Češí si rádi počkají na slevy, utratí v nich dvojnásobek toho co běžně

Karty | 23. září 2016 - 14:14 | Markéta Dvořáčková, Equa Bank

Slevové akce výrazně ovlivňují chování spotřebitelů.

Evropané jsou připraveni na biometrické ověřování plateb

Karty | 18. července 2016 - 12:27

Podle nového průzkumu společnosti Visa mají evropští spotřebitelé při platbách kartou zájem využívat biometrické bezpečnostní prvky, a to zejména v kombinaci s dalším zabezpečením. 73 % spotřebitelů považuje podle průzkumu dvoufaktorovou autentifikaci platby s využitím biometrického prvku za bezpečný způsob ověření identity majitele účtu. Dvoufaktorová autentifikace je tvořena tím, co máte – kartou nebo mobilním zařízením, něčím, co jste – biometrií, nebo něčím, co víte – PINem nebo heslem.

Pět tipů, jak platit na dovolené

Karty | 23. června 2016 - 16:26

Dovolená je čas, kdy chceme mít co nejméně starostí. Abyste si tento čas užili bez starostí, přinášíme rady, jak co nejefektivněji vybírat hotovost, jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty.

Konec škrábání mincí

Karty | 17. března 2016 - 14:39

Už nemusíte po kapsách lovit zatoulané mince. Nápoje z automatů značky Coca-Cola nově zaplatíte bezkontaktní kartou. Na území České republiky jich je aktuálně 730, na Slovensku pak dalších 120. Automaty jdou snadno poznat podle poutače ve tvaru platební karty.

Zúčtování karetních transakcí u obchodníků

Karty | 28. prosince 2015 - 9:54 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ,a.s. Praha

Platební karty jsou nástroj, který používá většina z nás, což ovšem neznamená, že o nich víme všechno. Souvisí s nimi celá řada skutečností, se kterými vás seznámí tento článek.

Co je hitem letošních Vánoc?

Karty | 18. prosince 2015 - 9:43 | DV

Advent je za svou polovinou a GE Money Bank zaznamenala růst karetních transakcí – za první dva adventní týdny se uskutečnily platby v objemu téměř 950 000 000 CZK, zatímco loni to bylo o přibližně 100 000 000 méně. Co letos její – a nejen její – klienti nejvíce nakupují? GE Money Bank se zeptala velkých obchodníků, co Češi letos nejvíce nakupují pod stromeček. Na Štědrý večer se tento rok budou rozbalovat iPhone 6S nebo hračky a elektronika s motivem Star Wars. Ženy budou rozbalovat nejen žádanou kosmetiku, ale i elektroniku určenou právě ženám (depilátory, kulmy atd.). Ve velkém se však kupují i dárkové balíčky pro domácí mazlíčky.

Celkem: 1729