Zprávy - Karty

Čechům by stačila jedna bankomatová síť, více bankomatů na jednom místě považují za zbytečnost

Karty | 13. června 2022 - 12:49 | Komerční banka

Dva a více bankomatů na jednom místě považují Češi za zbytečnost. Deklaruje to 39 % respondentů průzkumu Komerční banky realizovaného začátkem června na vzorku 1050 lidí. Téměř všichni oslovení (95 %) by pak chtěli, aby všechny bankomaty fungovaly stejně pro všechny uživatele bez ohledu na to, jaké bance patří.

Komerční banka a MONETA Money Bank budou sdílet bankomaty

Karty | 13. června 2022 - 12:46 | Komerční banka

Komerční banka a Moneta Money Bank zahájily spolupráci na vzájemném sdílení svých bankomatových sítí na území České republiky. Jejím cílem je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty obou bank a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje.

Daimler Mobility a Visa integrují digitální nákupy přímo do vozidel

Karty | 15. listopadu 2021 - 11:00 | VISA
  • Evropští zákazníci Mercedes-Benz mohou díky technologii Visa od jara 2022 platit za zboží a služby pomocí čtečky otisků prstů ve vozidlech.
  • Daimler tím z vozidel vytváří platební zařízení využívající dvoufaktorové ověřování.

Společnosti Visa a Daimler Mobility oznámily nové globální partnerství, díky kterému Daimler začne ve svých vozech nabízet nativní in-car platby. S technologií Visa Delegated Authentication, která z vozidel vytváří platební zařízení využívající biometrické prvky, by se tak ověřování plateb prostřednictvím hesel a mobilních telefonů při placení v autě mohlo brzy stát minulostí.

Senioři využívají v ČSOB stále více platební karty a bankovnictví na dálku. …

Karty | 6. října 2021 - 10:00 | ČSOB

Již půl roku v ČSOB funguje speciální Linka pro seniory, která je určená klientům starším 70 let. Pro klienty Poštovní spořitelny tato služba funguje již dva roky, klientům ČSOB je k dispozici od dubna 2021. Každý měsíc na linku seniorů zavolá přes 1 300 klientů a každý zde stráví v průměru 4 minuty.

Visa má za sebou 16 milionů digitalizovaných malých firem. Představuje to ve své nové studii …

Karty | 17. září 2021 - 10:00 | Visa

Společnost Visa dnes oznámila, že pomohla s digitalizací už zhruba 16 milionům malých podniků a mikropodniků (SMB) po celém světě. Dlouhodobý cíl z roku 2020 dosáhnout hranice 50 milionů digitalizovaných firem tak Visa splnila z více než 30 procent. Od začátku pandemie Visa zahájila řadu komunitních programů na podporu podnikatelů, aby mohli začít přijímat digitální platby a rychle se adaptovat na digitální ekonomiku. Zároveň dnes zveřejnila již páté vydání studie Back to Business. Vyplývá z ní, že 68 procent spotřebitelů permanentně změnilo své platební návyky v důsledku koronavirové pandemie.

 

Jde to i bez papírových účtenek. …

Karty | 16. června 2021 - 9:00 | Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko

Češi už si na nové formy placení pomocí bezkontaktních technologií, QR kódů nebo digitálních peněženek zvykli a digitální platby jsou dnes brány pomalu za naprostou samozřejmost. V Česku se za loňský rok zpracovalo více než půl miliardy transakcí kartami Visa, a po zaplacení v obchodech spotřebitelé vždy obdrželi termopapírovou či recyklovatelnou účtenku. V mnoha případech ji však odmítnou a účtenka skončí rovnou v koši.

Česko se zapojí do online Global Money Week 2021 na podporu finanční gramotnosti dětí

Účty | 12. března 2021 - 14:00 | Redakce

I letos se navzdory pokračující pandemii nemoci COVID-19 uskuteční tradiční celosvětová kampaň Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) Global Money Week (GMW). Iniciativa si klade za cíl zvyšovat finanční gramotnost dětí a mládeže, učit je principům hospodaření s penězi, seznamovat je se základními typy finančních produktů a inspirovat je k podnikání. Česká republika se stejně jako dalších 174 zemí světa připojí v týdnu od 22. do 28.  března 2021.

Důležité bude udržet si pevné finanční zdraví. TOP 20 finančních produktů postoupilo do finále! …

Účty | 4. března 2021 - 12:00 | Kristýna Schejbalová

Již dnes začíná finálové kolo Ceny veřejnosti Zlaté koruny, do něhož se probojovalo z nominačního kola 20 nejoblíbenějších finančních produktů. Který z nich se umístí na příčkách vítězů, může široká veřejnost ovlivnit hlasováním na webu www.zlatakoruna.info až do 25. dubna 2021. Vyberte i Vy svůj TOP produkt letošního roku!

MONETA spouští další silné ověřování internetových plateb, klienti mají ePIN

Karty | 6. ledna 2021 - 17:00 | Redakce

Plošné ověřování internetových plateb kartou pomocí statického kódu, tzv. ePINu, zavádí postupně od středy 6. ledna MONETA. Ke stávajícímu ověření prostřednictvím SMS kódu tak nově přibude i druhý faktor. Originální 6místný číselný kód ke každé platební kartě mají již od října 2020 k dispozici klienti ve svém internetovém a mobilním bankovnictví, banka jej však až doposud pro většinu karet při platbách nevyžadovala. Změny se netýkají ověřování plateb v mobilní aplikaci Smart Banka, kde dvoufaktorové ověřování probíhá od listopadu 2019.

Celkem: 1768