Penzijní spoření

Diskutujte na téma penzijní spoření.

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Dostala jsem SMS od Generali PS - ale nemohu to najít na www.klientskyporta.cz

Nenašla jsem, jak se přihlásit do ůčtu na výpis z r. 2020 - Generalli pojišťovna mi poslala SMS a nemohu se tam dostat

prosim vypis

Přihlásit sedo portálu pomocí hesla

jak se přihlásím ke svému účtu?

jak se přihlásím k mému účtu?

jak zjistím přístup ke svému účtu u PSĆP

jak zjistím stav penzijního konta?

Jak se mám přihlásit k účtu. Dříve o bylo na kliknutí,teď je tu spousta zbytečností.

Jak tedy ?

Dobry den kdo dědi u penzijniho spořeni

          Je při  jednorázovčm výběru celého vkladu penzijní pojištění pojištění nějaké zdanění

stav mého penzijního spoření

Dobrý den, jak se dostanu na vyúčtování svého penzijného fondu. Je možné, zslat písemně poslední měsíc. Děkuji Jugasová Hana, RČ 407405429, č.s. 0881275623. Děkuji. Ju

Dobry den,potrebuji vedet stav prostredku na mem uctu..dekuji.........cislo smlouvy...1064084383

Dobrý den, chtěl bych vědět úročení na mém účtu penzijního připojištění, č. smlouvy: v.s. 4510251370, k.s. 0590294383 - Jozef Kalakaj, Předboj 436.

Dále pak, zda je možnost výběru a dále pokračovat v placení 12000,-Kč/rok.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chtěl bych vědět úročení na mém účtu penzijního připojištění, č. smlouvy: v.s. 4510251370, k.s. 0590294383 - Jozef Kalakaj, Předboj 436.

Dále pak, zda je možnost výběru a dále pokračovat v placení 12000,-Kč/rok.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den ,chci se zeptat na částku na mém účtu akdy je možnost požádat o vyplacení naspořené částky na mém účtu .Děkuji Šrůma

Dobrý den chci si zkontrolovat stav mého účtu nevím jak se přihlásit .Děkuji

Dobrý den, chtěl jsem si zkontrolovat penzijní spoření na mém účtě, zapomněl jsem , jak se přihlásit pomocí internetu.

Děkuji za radu.

Hezký den L.Dvořák

stav mého účtu

Mám u Vás penzijní spoření - chtěl jsem si skontrolovat stav a ev. zaplatit za rok 2020 a zapomněl jsem jak se mám na účet připojit přes internet.

Děkuji za návod.

Harťanský, Břeclav, Jungmannova 30

Dobrý den vyplatí se začít spořit v 59 letech

Nepřipisují se mi zaplacené  částky na učet

na koho se mám obrátit ?

Manželka má penzijní připojištění je  už ale 4 roky v plném invalidním důchodě. Platím ji jen ten udržovací částku 200 kě.je ji 59 let kdyby to chtěla zrušit tak co se stané se státním příspěvkem, příjde o něj? Děkují za odpověď.

Dobrý den, je možné podle PENZIJNÍHO PLÁNU č.4 (1/2006) České spořitelny,a.s. článku 6 přerušit penzijní připojištění na 14 měsíců  ( dovršení  60 let ) a podle článku 4 odstavec 10 písmene b) uzavřít smlouvu novou. Penzijní připojištění platím od roku 2008. Děkuji za odpověď. Jarda

Dobrý den přesně tech 15℅ se odvadi z ceho ? I z toho vo ja si sama nasporim ?

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli-že vyberu penzijní připojíštění dříve, než půjdu do důchodu, s čím můžu a nemůžu počítat? Kdybych si spořil dejme tomu 2 000 a zaměstnavatel by mi přispíval stejnou částkou, ale já veškeré peníze vybral za 10 let, co vše se zdaní? Jen příspěvek zaměstnavatele 15%? A asi bych musel vracet i slevu na dani že? A mohl bych po vystoupení z pilíře do něj zpět vstoupit a spořit nové důchodové připojištění? Děkuji za odpovědi, Jakub.

Dobrý den, je mi 62 let, pracuji a stále spořím na penzijním spoření. Mohu nadále spořit s tím, že mohu kdykoliv ukončit spoření a požadovat jednorázové vyrovnání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám penzijní pojištění u KB, chtěl bych část vybrat, ale jenom v případě, že nepřijdu o státní příspěvek.

Děkuji Dušan Herák

Platí obě sdělení? Pokud je klientovi více než 60 let, tak si pak stačí zvolit výplatu dávek na dobu delší než tři roky a daň z příspěvků zaměstnavatele platit nebude,“ dodává Jiří Pech.

 „V případě, že se chce člověk vyhnout dani z výnosů u nového doplňkového penzijního spoření, tak je od 1. ledna 2016 umožněno zvolit si délku výplaty prostředků z fondu na minimálně 10 let. V takovém případě nebude klient platit žádnou daň z výnosu,“ říká Jiří Pech.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně vyplácení Penzijního připojištění po roce 2020. 

Viděl jsem záznam z diskuze z Poslanecké sněmovny, kde schválili zákon o vyplácení důchodového připojištění z fondů po roce 2020.   V diskuzi zaznělo, že po roce 2020  budou fondy vyplácet  naspořené  částky zpět lidem za podmínek: 1)  splnění  důchodového věku, 2) odpracování 35 let.   Dále  tam bylo  řečeno, že  naspořená  částka  včetně  státní podpory  a podpory od zaměstnavatele bude vyplácena měsíčně několik let a  ne najednou, jak  bylo  zprvu zamýšleno. Důvodem je prý stárnutí populace ve společnosti  a jednorázové vyplacení naspořených částek by bylo velkou  zátěží pro  banky. Dále bylo  schváleno, že  takto  vyplácená měsíční  částka k důchodu bude  brána jako další příjem, který se bude danit 15 procenty (pokud se výše daně z příjmu v daném roce nezmění).    

Můj dotaz zní:

1.      Bude se  naspořená částka vyplácet měsíčně po dobu několika let (výši měsíční vyplácené sumy si určí banka) a nebude možné si vybrat naspořenou částku jednorázově?

2.      Pokud bude možné si naspořenou částku vybrat jednorázově (včetně státní podpory a podpory od zaměstnavatele a úroků), tak za jakých podmínek?

3.      Co se stane, když nesplním podmínku odpracování 35 let a pravidelného spoření min. 35 let (ztráta zaměstnání, úraz, vyplácení renty PČR, HZS nebo invalidní důchodce)?

4.      Bude se  vyplácená částka k důchodu  po roce 2020 opravdu danit?

 

Předem děkuji za  zodpovězení všech dotazů.  

V dopise z 15.7.2016 píšete že jste k dispozici v případě potřeby ale skutek utek.

Vůbec neodpovídáte na E-mail.Potřeboval jsem vysvětlit .....úspory kdykoliv k dispozici...

Přišla mi nabídka k odvolání mé výpovědi s tím abych pokračoval ve spoření.Dotaz-jaká je výpovědní lhůta při případném mém odvolání snad né jako v tomto případě čtvrt roku.Představuji si to tak, že v případě potřeby peněz mi následující měsíc bude vyplaceno naspořená částka včetně státních příspěvků.Jedná se o smlouvu č:1011591153.Případnou odpověď prosím zaslat na E-mail. 

Také mém dotaz.Od roku 1997 si  spořím penzijní a po pěti letech mi to posílali na ůčet.Příští rok mi končí a byla bych ráda,kdyby mi to poslali složenkou.Tak se ptám jestli to tak jde.Děkuji za odpověd St.

Mám ohledně penzijního spoření také pár otázek..Zrovna jsem ukončila studium na VŠ a přemýšlím kdy je tak nejvhodnější doba začít si spořit na stáří. Jediné co mě trošku děsí je to, jak se stále mění podmínky a pilíře. Ti co si uzevřeli penzijko ve druhém pilíři - jak se pak postupuje v případě změny podmínek? Smlouva se dá vypovědět nebo pokračuje akorát pod jinými podmínkami? No.. nicméně asi se obrátím na nějakého poradce doufám že mi poradí co a jak.. nevíte o někom kdo tomu FAKT rozumí? (nemyslím tím 20tileté klučíky z Partners apod.) :D 

Dobrý den,

Zcela náhodně jsem narazila na váš email, píšete si zde o "nějakého poradce", který vám pomůže v orientaci ohledně penzijního spoření. Pokud ještě máte zájem dozvědět se o tomto produktu více a popřípadě i jiné otázky s finančního trhu, určitě mě kontaktujte na mobil: 773 968 393, nebo mail: jana.vybiralova1@ovbmail.cz

Velmi ráda vám budu nápomocná v orientaci a vše vysvětlím k vaší spokojenosti.

S pozdravem Jana Vybíralová, Obchodní vedoucí OVB Náchod (www.OVBone.cz)

Dobrý den,

od roku 1999 mám založeno penzijní připojištění. Chtěla bych část našetřených peněz převést na spořící účet. Nárok na důchod mi vznikne v roce 2020. Děkuji

Dobrý den,

na převod prostředků k jinému penz. fondu (doplňkové spoření) je zákonná lhůta 3 měsíce. Zhnodnocení prosředků (podíl na výnosech) končí ke dni výpovědi nebo má PF povinnost vyplatit zhodnocení i za dobu do dne skutečného převodu - tedy těch cca 3 měsíců, po které penězi ještě disponuje?

Děkuji, Ježek

Dobry den.ukoncila jsem smlouvu k 31.10 2012 u penzijniho fondu KB ,splnila jsem podminky pro vyplatu odbytneho ,zaplatila jsem poplatek ,za poskytnuti odbytneho .fond je povinen odeslat penezity prostredky nejpozdeji do 3mesicu od data ukonceni smlouvy a dnes jsem opet volala na usek a zdelili mne,ze me zadne penize neposlou az nekdy v unoru-nebyly schpni ani tuto informaci me zdelit drive,jak je mozne se branit?pokud bych nezaplatila polatky a jine v danny termin,coz je ma povinost,okamzite mam penale,pokuty a exekutora za dvermi .kde je spravedlnost ?to uz v tomto state neni zadne dovolani?

Vážení, dnes jsem od Vás obdržela potvrzení o vzniku penzijního připojištění,ovšem uvedená částka neodpovídá smlouvě, kterou jsem s Vámi uzavřela.č.smlouvy je 1602293233 na částku 1500,- měs. a na potvrzení uvádíte 500,- kč.Platím jednou ročně a uvedená částka již byla uhrazena. Doufám, že tuto chybu uvedete do pořádku a mne zašlete nové potvrzení. Děkujii Klímová

Dobrý den,
bohužel toto nejsou internetové stránky žádné finanční instituce. Váš vzkaz je zřejmě určený nějakému konkrétnímu penzijnímu fondu, proto Vám doporučujeme kontaktovat je přímo, nebo můžete zanechat Váš názor v diskusi u produktu.

Je možné ukončit smlouvu o penzijním připojištění dříve z důvodu odchodu na důchod?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, penzijní připojištění můžete vypovědět kdykoliv, ale nejdříve po započtení 12 příspěvkových měsíců. Podle toho, jak dlouho spoříte, Vám bude vyplaceno buď odbytné se sankcemi, částečná výplata při možnosti výplaty výsluhové penze, nebo některá z forem výplaty naspořených prostředků dle penzijního plánu.

Dobrý den,
prosím o radu, jak postupovat. Od roku 2000 jsem měla smlouvu o penzijním připojištění ( včetně výsluhové penze) u jednoho PF. V roce 2011 jsem od 1.10. přešla k jinému fondu a předchozí fond bez problémů převedl celou naspořenou částku no nového fondu.
Letos, tj. v únoru 2012 jsem se rozhodla přejít ještě k jinému fondu a uzavřela s ním platnou smlouvu. Zaplatila jsem i poplatek 800 Kč. Minulý týden mě kontaktoval PF, u kterého mi smlouva končí a nutí mně uzavřít s nimi smlouvu o " výsluhové penzi", jinak prý vrátí celou částku na můj původní fond. Nechápu proč, když doba pro vyplacení " výsluhové penze" je 180 měsíců, a té dosáhnu až za 3 roky. Prosím o radu, jak postupovat. Děkuji.

Dobrý den, pokud byste nám napsala, o který penzijní fond se jedná, můžeme se pokusit získat jeho vyjádření.

Dobrý den,manžel chce zrušit pp,má ho skoro 12 let,písemně jsme napsali výpověď,odpověděli nám a poslali formulář který musíme vyplnit a ověřit podpis,nevidím v tom problém jen to že tu uvádí z čeho chce obytné vyplatit za a)z finančních prostředků na starobní penzi a pokud je sjednána výsluhová penze,žádám o převedení na starobní za b)z finančních prostředků na výsluhovou penzi(tato možnost je přípustná v případě,že starobní penze bylo vyplaceno jednorázové nebo byla ukončena výplata starobní penze) manžel žádné peníze nedostal a nikam nic převádět nechce,chce vyplatit vše,nedosáhl věku 50 let,jiné pp má uzavřené,jen chce toto zrušit a vše peníze vyplatit,prosím jakou variantu má zaškrtnout.děkuji

Dobrý den,
ze zvolených možností by to mělo být "a". Dvě funkční souběžná penzijní připojištění by mít neměl.

Dobrý den, založil jsem si PF roce 200 u KB, v 6 měsíci roku 2007, jsem převedl prostředky do ČSOB PF a letos v únoru jsem si převedl prostředky do nového PF, v domění, že nebudu nucen platit prostředky za převod jsem obdržel dopis, že musím poplatek 800,- Kč uhradit. Můj dotaz tedy činí, lhůta 5 let se počítá od založení PF a nebo pěti letá historie u jednoho fondu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
jedná se o prvních 5 let trvání smlouvy u jednoho fondu.

Datum posledního příspěvku:
6. června 2013 - 19:44
Počet příspěvků:
231
Počet témat:
4
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.
TémaOdpovědíPoslední příspěvek
Nevýhodný penzijní fond změníte snadno, ale připravte si pár stovek navíc 3 6. června 2013 - 19:44
Penzijní připojištění - Archiv 226 5. května 2013 - 20:09
Vláda navrhuje penze až po sedmdesátce 1 18. prosince 2011 - 0:59
Penzijní fondy mají výhrady k druhému pilíři 1 1. prosince 2011 - 20:55