Penzijní spoření

Diskutujte na téma penzijní spoření.

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Dobrý den ,chci se zeptat na částku na mém účtu akdy je možnost požádat o vyplacení naspořené částky na mém účtu .Děkuji Šrůma

Dobrý den chci si zkontrolovat stav mého účtu nevím jak se přihlásit .Děkuji

Dobrý den, chtěl jsem si zkontrolovat penzijní spoření na mém účtě, zapomněl jsem , jak se přihlásit pomocí internetu.

Děkuji za radu.

Hezký den L.Dvořák

stav mého účtu

Mám u Vás penzijní spoření - chtěl jsem si skontrolovat stav a ev. zaplatit za rok 2020 a zapomněl jsem jak se mám na účet připojit přes internet.

Děkuji za návod.

Harťanský, Břeclav, Jungmannova 30

Dobrý den vyplatí se začít spořit v 59 letech

Nepřipisují se mi zaplacené  částky na učet

na koho se mám obrátit ?

Manželka má penzijní připojištění je  už ale 4 roky v plném invalidním důchodě. Platím ji jen ten udržovací částku 200 kě.je ji 59 let kdyby to chtěla zrušit tak co se stané se státním příspěvkem, příjde o něj? Děkují za odpověď.

Dobrý den, je možné podle PENZIJNÍHO PLÁNU č.4 (1/2006) České spořitelny,a.s. článku 6 přerušit penzijní připojištění na 14 měsíců  ( dovršení  60 let ) a podle článku 4 odstavec 10 písmene b) uzavřít smlouvu novou. Penzijní připojištění platím od roku 2008. Děkuji za odpověď. Jarda

Dobrý den přesně tech 15℅ se odvadi z ceho ? I z toho vo ja si sama nasporim ?

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli-že vyberu penzijní připojíštění dříve, než půjdu do důchodu, s čím můžu a nemůžu počítat? Kdybych si spořil dejme tomu 2 000 a zaměstnavatel by mi přispíval stejnou částkou, ale já veškeré peníze vybral za 10 let, co vše se zdaní? Jen příspěvek zaměstnavatele 15%? A asi bych musel vracet i slevu na dani že? A mohl bych po vystoupení z pilíře do něj zpět vstoupit a spořit nové důchodové připojištění? Děkuji za odpovědi, Jakub.

Dobrý den, je mi 62 let, pracuji a stále spořím na penzijním spoření. Mohu nadále spořit s tím, že mohu kdykoliv ukončit spoření a požadovat jednorázové vyrovnání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám penzijní pojištění u KB, chtěl bych část vybrat, ale jenom v případě, že nepřijdu o státní příspěvek.

Děkuji Dušan Herák

Platí obě sdělení? Pokud je klientovi více než 60 let, tak si pak stačí zvolit výplatu dávek na dobu delší než tři roky a daň z příspěvků zaměstnavatele platit nebude,“ dodává Jiří Pech.

 „V případě, že se chce člověk vyhnout dani z výnosů u nového doplňkového penzijního spoření, tak je od 1. ledna 2016 umožněno zvolit si délku výplaty prostředků z fondu na minimálně 10 let. V takovém případě nebude klient platit žádnou daň z výnosu,“ říká Jiří Pech.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně vyplácení Penzijního připojištění po roce 2020. 

Viděl jsem záznam z diskuze z Poslanecké sněmovny, kde schválili zákon o vyplácení důchodového připojištění z fondů po roce 2020.   V diskuzi zaznělo, že po roce 2020  budou fondy vyplácet  naspořené  částky zpět lidem za podmínek: 1)  splnění  důchodového věku, 2) odpracování 35 let.   Dále  tam bylo  řečeno, že  naspořená  částka  včetně  státní podpory  a podpory od zaměstnavatele bude vyplácena měsíčně několik let a  ne najednou, jak  bylo  zprvu zamýšleno. Důvodem je prý stárnutí populace ve společnosti  a jednorázové vyplacení naspořených částek by bylo velkou  zátěží pro  banky. Dále bylo  schváleno, že  takto  vyplácená měsíční  částka k důchodu bude  brána jako další příjem, který se bude danit 15 procenty (pokud se výše daně z příjmu v daném roce nezmění).    

Můj dotaz zní:

1.      Bude se  naspořená částka vyplácet měsíčně po dobu několika let (výši měsíční vyplácené sumy si určí banka) a nebude možné si vybrat naspořenou částku jednorázově?

2.      Pokud bude možné si naspořenou částku vybrat jednorázově (včetně státní podpory a podpory od zaměstnavatele a úroků), tak za jakých podmínek?

3.      Co se stane, když nesplním podmínku odpracování 35 let a pravidelného spoření min. 35 let (ztráta zaměstnání, úraz, vyplácení renty PČR, HZS nebo invalidní důchodce)?

4.      Bude se  vyplácená částka k důchodu  po roce 2020 opravdu danit?

 

Předem děkuji za  zodpovězení všech dotazů.  

V dopise z 15.7.2016 píšete že jste k dispozici v případě potřeby ale skutek utek.

Vůbec neodpovídáte na E-mail.Potřeboval jsem vysvětlit .....úspory kdykoliv k dispozici...

Přišla mi nabídka k odvolání mé výpovědi s tím abych pokračoval ve spoření.Dotaz-jaká je výpovědní lhůta při případném mém odvolání snad né jako v tomto případě čtvrt roku.Představuji si to tak, že v případě potřeby peněz mi následující měsíc bude vyplaceno naspořená částka včetně státních příspěvků.Jedná se o smlouvu č:1011591153.Případnou odpověď prosím zaslat na E-mail. 

Také mém dotaz.Od roku 1997 si  spořím penzijní a po pěti letech mi to posílali na ůčet.Příští rok mi končí a byla bych ráda,kdyby mi to poslali složenkou.Tak se ptám jestli to tak jde.Děkuji za odpověd St.

Mám ohledně penzijního spoření také pár otázek..Zrovna jsem ukončila studium na VŠ a přemýšlím kdy je tak nejvhodnější doba začít si spořit na stáří. Jediné co mě trošku děsí je to, jak se stále mění podmínky a pilíře. Ti co si uzevřeli penzijko ve druhém pilíři - jak se pak postupuje v případě změny podmínek? Smlouva se dá vypovědět nebo pokračuje akorát pod jinými podmínkami? No.. nicméně asi se obrátím na nějakého poradce doufám že mi poradí co a jak.. nevíte o někom kdo tomu FAKT rozumí? (nemyslím tím 20tileté klučíky z Partners apod.) :D 

Dobrý den,

Zcela náhodně jsem narazila na váš email, píšete si zde o "nějakého poradce", který vám pomůže v orientaci ohledně penzijního spoření. Pokud ještě máte zájem dozvědět se o tomto produktu více a popřípadě i jiné otázky s finančního trhu, určitě mě kontaktujte na mobil: 773 968 393, nebo mail: jana.vybiralova1@ovbmail.cz

Velmi ráda vám budu nápomocná v orientaci a vše vysvětlím k vaší spokojenosti.

S pozdravem Jana Vybíralová, Obchodní vedoucí OVB Náchod (www.OVBone.cz)

Dobrý den,

od roku 1999 mám založeno penzijní připojištění. Chtěla bych část našetřených peněz převést na spořící účet. Nárok na důchod mi vznikne v roce 2020. Děkuji

Dobrý den,

na převod prostředků k jinému penz. fondu (doplňkové spoření) je zákonná lhůta 3 měsíce. Zhnodnocení prosředků (podíl na výnosech) končí ke dni výpovědi nebo má PF povinnost vyplatit zhodnocení i za dobu do dne skutečného převodu - tedy těch cca 3 měsíců, po které penězi ještě disponuje?

Děkuji, Ježek

Dobry den.ukoncila jsem smlouvu k 31.10 2012 u penzijniho fondu KB ,splnila jsem podminky pro vyplatu odbytneho ,zaplatila jsem poplatek ,za poskytnuti odbytneho .fond je povinen odeslat penezity prostredky nejpozdeji do 3mesicu od data ukonceni smlouvy a dnes jsem opet volala na usek a zdelili mne,ze me zadne penize neposlou az nekdy v unoru-nebyly schpni ani tuto informaci me zdelit drive,jak je mozne se branit?pokud bych nezaplatila polatky a jine v danny termin,coz je ma povinost,okamzite mam penale,pokuty a exekutora za dvermi .kde je spravedlnost ?to uz v tomto state neni zadne dovolani?

Vážení, dnes jsem od Vás obdržela potvrzení o vzniku penzijního připojištění,ovšem uvedená částka neodpovídá smlouvě, kterou jsem s Vámi uzavřela.č.smlouvy je 1602293233 na částku 1500,- měs. a na potvrzení uvádíte 500,- kč.Platím jednou ročně a uvedená částka již byla uhrazena. Doufám, že tuto chybu uvedete do pořádku a mne zašlete nové potvrzení. Děkujii Klímová

Dobrý den,
bohužel toto nejsou internetové stránky žádné finanční instituce. Váš vzkaz je zřejmě určený nějakému konkrétnímu penzijnímu fondu, proto Vám doporučujeme kontaktovat je přímo, nebo můžete zanechat Váš názor v diskusi u produktu.

Je možné ukončit smlouvu o penzijním připojištění dříve z důvodu odchodu na důchod?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, penzijní připojištění můžete vypovědět kdykoliv, ale nejdříve po započtení 12 příspěvkových měsíců. Podle toho, jak dlouho spoříte, Vám bude vyplaceno buď odbytné se sankcemi, částečná výplata při možnosti výplaty výsluhové penze, nebo některá z forem výplaty naspořených prostředků dle penzijního plánu.

Dobrý den,
prosím o radu, jak postupovat. Od roku 2000 jsem měla smlouvu o penzijním připojištění ( včetně výsluhové penze) u jednoho PF. V roce 2011 jsem od 1.10. přešla k jinému fondu a předchozí fond bez problémů převedl celou naspořenou částku no nového fondu.
Letos, tj. v únoru 2012 jsem se rozhodla přejít ještě k jinému fondu a uzavřela s ním platnou smlouvu. Zaplatila jsem i poplatek 800 Kč. Minulý týden mě kontaktoval PF, u kterého mi smlouva končí a nutí mně uzavřít s nimi smlouvu o " výsluhové penzi", jinak prý vrátí celou částku na můj původní fond. Nechápu proč, když doba pro vyplacení " výsluhové penze" je 180 měsíců, a té dosáhnu až za 3 roky. Prosím o radu, jak postupovat. Děkuji.

Dobrý den, pokud byste nám napsala, o který penzijní fond se jedná, můžeme se pokusit získat jeho vyjádření.

Dobrý den,manžel chce zrušit pp,má ho skoro 12 let,písemně jsme napsali výpověď,odpověděli nám a poslali formulář který musíme vyplnit a ověřit podpis,nevidím v tom problém jen to že tu uvádí z čeho chce obytné vyplatit za a)z finančních prostředků na starobní penzi a pokud je sjednána výsluhová penze,žádám o převedení na starobní za b)z finančních prostředků na výsluhovou penzi(tato možnost je přípustná v případě,že starobní penze bylo vyplaceno jednorázové nebo byla ukončena výplata starobní penze) manžel žádné peníze nedostal a nikam nic převádět nechce,chce vyplatit vše,nedosáhl věku 50 let,jiné pp má uzavřené,jen chce toto zrušit a vše peníze vyplatit,prosím jakou variantu má zaškrtnout.děkuji

Dobrý den,
ze zvolených možností by to mělo být "a". Dvě funkční souběžná penzijní připojištění by mít neměl.

Dobrý den, založil jsem si PF roce 200 u KB, v 6 měsíci roku 2007, jsem převedl prostředky do ČSOB PF a letos v únoru jsem si převedl prostředky do nového PF, v domění, že nebudu nucen platit prostředky za převod jsem obdržel dopis, že musím poplatek 800,- Kč uhradit. Můj dotaz tedy činí, lhůta 5 let se počítá od založení PF a nebo pěti letá historie u jednoho fondu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
jedná se o prvních 5 let trvání smlouvy u jednoho fondu.

Dobrý den,
v r. 2011 mi byla na moji žádost vyplacena po 15 letech spoření výsluhová penze z penzijního připojištění.
U zaměstnavatele jsem neuplatňovala slevu na daních, v posledních 7 letech mi zaměsnavatel na připojištění nepřispíval.
Musím podat daňové přiznání ?
Děkuji

Dobrý den,
pokud byla vyplacena výsluhová penze formou jednorázového vyrovnání, podléhají příspěvky zaměstnavatele a výnosy srážkové dani 15%. Odvádí ji ale fond.

Dobrý den, je nutné po skončení smlouvy o důchodovém připojištění po 6 ti letém spoření a dosažení 63 let let zdanit výnosy, když při výplatě odbytného si pojišťovna již 15 % odečetla ?
Děkuji.

Dobrý den, srážkovou daň odvádí fond. Vy byste již neměl odvádět nic.

Dobrý den,mám uzavřené penz.připojištění u ČSOB Stabilita,založené 11.12.2008, bohužel jsem možnost přechodu k jinému penz.fondu nestihla. Je možné toto penz.připojištění zmrazit a založit nové u jiného penz.fondu(Allianz), s tím že první penz.připojištění u ČSOB po 5.letech od uzavření(po 11.12.2013)zrušit(z důvodu platby 800,-kč při zrušení pojištění dříve než po 5.letech trvání)Děkuji.

Dobrý den, po zmrazení bohužel Vaše smlouva nebude dál trvat. Neřeší to tedy alespoň 5 let trvání smlouvy.

Dobrý den, od roku 1994 mám založeno penzijní připojištění u ČS,a.s., Penzijní plán č. 2,kromě mých příspěvků a státního příspěvku mně přispíval i zaměstnavatel. Nyní je mně 62 let, rád bych PP ukončil a naspořenou částku jednorázově vybral. Budu muset zdanit 15% kromě výnosů i příspěvek zaměstnavatele?

Dobrý den, pokud jste splnil všechny podmínky pro jednorázové vyrovnání, bude Vám odečtena srážková daň u příspěvků zaměstnavatele a všech výnosů.

Dobrý den, na mou výpovˇěď penz. připojištění mi bylo sděleno,že výpovědní lhůta je 2 měsíce a peníze mi budou zaslány až do 3 měsíce od data zániku, ale až po té,co pošlu na jejich účet 800,- Kč sankčního poplatku. Nechápu proč si jej tedy ČSOB PFS nestrhne sám?. Bylo mi sděleno,že přicházím o státní příspěvky a podíly na výnosech z nich , což chápu. Dále přicházím o 15% srážkovou daň- jak je to možné? Spořila jsem si na MD a žádný zaměstnavatel mi nic nepřispíval, tak jaká daň a z čeho tedy bude vypočítána, když nebyl žádný zaměstnavatel? Děkuji

Dobrý den, srážková daň 15% se vztahuje k výnosům.

Dobrý den,
v lednu jsem odmítl vstoupit do nástupnického fondu ČSOB Stabilita, a přesto po mně nyní ČSOB požaduje zaplatit poplatek 800 Kč za převedení prostředků k jinému PF. Ve vaší odpovědi na obdobný dotaz ze dne 23.1.2012 píšete, že máte vyjádření ČSOB, podle kterého se tento poplatek platit nebude. Můžete mi, prosím, toto vyjádření poslat na mail?
Děkuji

Dobrý den,
upozorňujeme, že vyjádření není tak jednoduché, jak jste napsal. Musel byste v zákonné lhůtě odmítnout přestup a požádat o přechod k jinému fondu. Přesné znění je:
Pokud účastník odmítl penzijní připojištění u nástupnického penzijního fondu ve lhůtě stanovené v §40 zákona č. 42/1994 Sb. a požádal o převod k jinému penzijnímu fondu, případně požádal o odbytné, poplatek dle §24 odst. 4 zákona č. 42/1994 Sb. se nevyžaduje.

Dobrý den, včera mi došel dopis z penzijniho fondu České spořitelny že zamítají moji žádost o přechod a převod peněz k jinému penzijnímu fondu a to z toho důvodu že žádost kterou jsem odeslala, že tam nebyl ověřenej podpis a že tuto situaci už není možné napravit. Žádost jsem vypisovala s finančním poradcem 6.2.2012, někdy kolem 21.2.2012 mi došel dopis s České spořitelny že moje žádost o převod prostredků byla přijata a postoupena k dalšímu vyřizování. včera to jest 22.3.2012 jsem v schránce našla dopis že žádost byla zamítnuta, z důvodu který popisuji víš. Chtěla bych se zeptat jestli se dá ještě něco dělat, třeba podat nějakou stížnost nebo tak, když žádost byla podaná do 28.2.2012 a přijali ji 20.2.2012. Musím říct že s přítelem jsme tyto kroky postoupili oba dva ve stejný den (co se týče podání žádosti) a jemu do týdne došel dopis s penzijního fondu u KB že má ověřit podpis a žádost zaslat zpátky, to penzijní fond České spořitelny neudělal. Když jsem včera volala na jejich infolinku, bylo mi zděleno že dostali kolem 12 000 žádosti a že bohužel nestihli všechny vyřídit. Jak se mám proti takému jednání bránit a co mám podniknout. Přístup České spořitelny se mi vůbec nelíbí, přijde mi že o nutnostech doplnění k žádosti mě neinformovali záměrně, abych u jich fondu musela zůstat. Děkuji za odpověď

Dobrý den, je především chybou Vašeho poradce, že s Vámi nedokázal bezchybně vyplnit žádost. Váš případ bohužel není jediný a fondy mají takovýchto žádostí stovky. Bohužel se s tím nedá nic dělat. Vaše žádost byla podána na poslední chvíli a v případě chybné žádosti jste bohužel tuto situaci riskovala. To, že byl fond KB v tomto případě pružnější u Vašeho přítele, bohužel nelze nijak zohlednit.

Pěkné dopoledne,
kde bych se mohl dočíst které penzijní fondy lze zmrazit? Nebo to lze u všech?
Děkuji

Dobrý den,

Tzv. konzervaci smlouvy bohužel nenabízejí všechny fondy a pravděpodobně souhrnný rozpis této možnosti podle jednotlivých fondů nikde nenajdete.
Odkázat Vás tedy s jistotou můžeme jen na smlouvy a VOP jednotlivých fondů.
Ucelený přehled by Vám měl nabídnout také poradce, pokud nějakého máte.
Dodáme jenom to, že pro konzervaci smlouvy je zpravidla nutné spořit po minimální dobu předem (3 měsíce). Pokud si nechcete založit druhou smlouvu vedle stávající a toto není důvod, proč konzervaci požadujete, můžete také platit jenom minimální měsíční částky, což umožňuje každý fond.
Nepotřebujete přitom o nic žádat.

S pozdravem
Vaše ZLATÁ KORUNA

Dobrý den.
V únoru letošního roku jsem požádala(po více než 15ti letech)o změnu penzijního fondu a převod peněz do nového fondu. U původního i nového fondu smluvně zajištěna výsluhová penze. O výplatu výsluhové penze jsem nežádala.
Nyní dostala moje známá, která žádala o změnu fondu (za stejných podmínek jako já) již v lednu, dopis od stávajícího fondu, že si musí nechat vyplatit peníze z výsluhové penze a převedena jí bude pouze zbývající část naspořených peněz. Je tento požadavek fondu oprávněný? A jak máme dále postupovat aby došlo ke změně fondu a převodu všech naspořených peněz?
Děkuji za odpověď.

Datum posledního příspěvku:
6. června 2013 - 20:44
Počet příspěvků:
231
Počet témat:
4
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.
TémaOdpovědíPoslední příspěvek
Nevýhodný penzijní fond změníte snadno, ale připravte si pár stovek navíc 3 6. června 2013 - 20:44
Penzijní připojištění - Archiv 226 5. května 2013 - 21:09
Vláda navrhuje penze až po sedmdesátce 1 18. prosince 2011 - 1:59
Penzijní fondy mají výhrady k druhému pilíři 1 1. prosince 2011 - 21:55