Životní pojištění

Diskutujte na téma životní pojištění.

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Dobrý den, jak je možné po zemřelém zjistit u jaké pojištovny měl založený životní pojištění? Děkuji 

Dobrý den,je možné zjistit po zemřelém životku?Spíš jestli to jde dohledat podle RČ. Děkuji

Zdravim,resim DIVERZIFIKACI na zivotni pojisteni s urazovkou,je to mozne probrat hloubeji po tf? Mel jsem sveho poradce,ale hamiznost ho postihla..Lubos, BIOpharm

 

Dobrý den, 26.10.2020 jsem výpověděl životní pojištění k 1.11.2020 - dle podmínek a informace od pojišťovny Uniqa. Po mnoha urgencích mi pojišťovna potvrdila podání mé výpovědi dopisem ke konci listopadu, kde mi zároveň sdělila, že výpověď potvrdí do 3 měsíců. 15.1.2021 nemám stále potvrzenou výpověď a u výpisu pjištění se zobrazují dluhy z neplaceného pojistného. Je to prosím obvyklé i u ostatních pojišťoven?

Dobrý den, ze zákona od přijeti výpovědi pojišťovnou běží 6ti týdenní výpovědní lhůta, poté je pojištění ukončeno k nejbližšímu měsíčnímu pojistnemu. Dále je možné, že hradite pojistné čtvrtletně, pololetně nebo ročně, pote je to vždy k nejbližšímu pojistnému. Je to takto srozumitelné? Pokud máte k dispozici pojistné podmínky, které jste měli obdržet při uzavření smlouvy, podívejte se i tam.

Dobrý den chtěla bych zrušit svou smlouvu ohledně životního pojištění,ale bohužel má fin.poradkyně mi nebere telefon.Na koho se můžu v Novém jičíně obrátit o pomoc

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel mi otec, měl životní pojistku, ale nemám možnost zjistit kde. Jemožno to zjistit podle RČ a pojišťovny všeobecně, nebo jakým způsobem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na relativně nové pojištění od Mutumutu (www.mutumutu.cz). Z pohledu laika je to zajímavý startup, s férovým bonusovým systémem, pokud se dodržují "pravidla". Jsou ale relativně noví, tedy reference nedohledatelné. Děkuji za reakci.

cislo pojistne smlovi strata

Já mám celkem čerstvou zkušenost z Klatov a velmi dobrou, řešili jsme životko, nebylo to zrovna snadné ale vše proběhlo OK a hlavně rychle. Poradce z Partners super, sympatický, navíc jsme si sedli i lidsky. Kontakty na další potenciální lidi by uvítal, ale já nemám koho mu dát, protože jsme se nedávno přistěhovali (maximálně jeho můžu doporučit), takže zatím žádné nedostal  a to mi i trochu mrzí, protože práci odvedl opravdu skvěle.

Dobrý den, uvažujte se také o tom, že by bylo do zlaté koruny zavedeno hodnocení i produktů, které jsou speciálně zaměřené na obecně zvířata nebo  psi - viz pojištění psů http://psirec.cz/pojisteni-psa/? Spoustu lidí má psa nebo kočku.  

Dobry den mam dotaz přítelkyně má výluku na kolena ale poslední ošetření měla před 11 lety a teď úraz zvovu může požadovat pojistné plnění když to má napsané ve výlukách??? Děkuji moc má axa standart. Děkuji moc za odpověď.

Přítelkyně má pojištění pro ženy od ČSOB.
Když se teď dostal z rakoviny děložního čípku, po operaci a léčbě, uplatnila pojistku a asi po 3 měsících šetření a odkládání.
Přišel dopis že její nemoc není dost vážná a že její žádost se zamíta
Já tomu říkám sviňarna

 celé ŽP je podvod.Jsem rád ,že odcházím do důchodu a budu

 moci ŽP ukončit

Dobrý den.Ráda bych se optala zda mě někdo pojistí prsa,když jsem prodělala operaci s rakovinou vaječníku.Děkuji za odpověď.Jana

Dobrý den, 24.4.2016 se mi stal úraz kolena s diagnózou přetrženého zkříženého vazu. Na operaci jsem nešel, do 23.5. jsem nosil ortézu, pak trvalo asi 14 dní než jsem se dostal na první rehabilitaci, na kterou jsem chodil 2-3x týdně (celkem 10) a na poslední jsem byl 4.7. Lékař léčení uzavřel 12.7. s tím, že musím nohu posilovat, aby s kolenem nebyly problémy a nemusel jsem na operaci. Pojistku mám u pojišťovny Uniqa a vyplatili mě za 40 dní s odůvodněním, že přiměřená doba léčení je za dobu s ortézou - 30 dní a za 10 navštívených rehabilitací. V tabulce mají dobu léčení do 14 týdnů. Co ty ostatní dny? Dá se proti tomu nějak bránit? To vyznělo jak kdyby to koleno v době mezi rehabilitacemi bylo v pohodě a na rehabilitaci se vždycky zase na den porouchalo... Předem díky za reakce

Vse k kometaru jsou to podvodnici ponvac ja jsem syn mam ktomu uredni osobu ktery vse potvrďi ze chtej jen zneužit finace ktery nepatrej vubec cizin osobam ty podvody konaj po tátovi smrtí dalsim podvodech ktery provadeli obchodu bankach bude toodhalovat proti organizace je to vse korupce vse zamítnutí děkují Gunar

Dobry den tomu uryvku jestli zajima miroslav gunar je posmrti je to všechno podvod informace ktery zna vse ukradli dokumenty ktery jako rodina nevedela ma ktomu dobry zdroj prestavuji za clena rodiny mam k tomu dukazi vse co zadaj zamitnete bude to vse vsetrovat policije děkují Gunar syn

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je placení životní pojistky povinné, tedy jestli to po mě může pojišťovna vymáhat pokud pojistné neplatím. Děkuji Markéta M.

Dobrý den,

 

Dostala se ke mně informace, že nelze čerpat bonusy (příspěvek zaměstnavatele) pokud pojistka na Životní pojištění obsahuje i úrazovou pojistku.

Můžete tuto informaci potvrdit/vyvrátit. Případně dodat odkaz na zdroj, kde se tato informace nachází

Dobrý den chci se zeptat. Otec před 4 roky zemřel , vzdali jsme se dědictví, protože měl dluhy. Tento týden jsem já a sestra, jako obmyslene osoby dostali dopis, ze mel otec pjistku a måne poslat vše potrbne k vyřízení. Když jsme volali na zákaznickou linku řekli nám že měl pojištěny nějaký uver což vůbec nevíme co to znamená zda tam je něco má zaplaceni nebo nějaké peníze fakt nevíme. Díky za odpoved. Jinak je to pojišťovna PARIBAS.

Dobrý den,

nevím zda není pozdě na Vaši odpověď, ale tuto záležitost je třeba řešit spíše osobně. Otec měl pravděpodobně úvěrové pojištění k úvěru, který byl zřejmě součástí dědického řízení. Zda byl úvěr řádně splacen v dotazu neuvádíte, ale toto pojištění může pomoci právě v situaci, na kterou se ptáte. Pokud budete mít zájem o bližší informace, zanechte zde svou e-mailovou adresu pro případný kontakt.

Dobrý den.

Před 13ti lety jsem u ČP uzavřel živ. pojišťení.

Bohužel teď po letech se mi nedaří dohledat smlouvu.

Má pojišťovna povinnost zaslat mi kopii smlouvy když o to požádám ?

Děkuji za odpověď.

 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde nejak zjistit kdee mam udelané životni pripojištení a melo to byt do mých 21let. Rodiče mi ho založily v roce 1997 ale už nevedi kde ho založily. Děkuji

Rozhodně nedoporučuji životní pojištění se spořením, proč si nespořit - nedostanete takovou částku, dostanete vždy menší částku, než by jste si spořil pod polštářem. Částku, kterou si spoříte, tak si raději nechejte životní pojistku zvednout a hlavně na úraz, trvalé následky úrazem (vlastní zkušenost). Dále bych vám doporučil, pokud budete dělat pojistku u pojistných "poradců" a uzavřete pojistku u onych poradců, tak si zjistěte, jestli vaší uzavřenou pojistku má pojišťovna (vlastní špatná zkušenost) a nechte si vystavit potvrzení písemně pokud by vám pak následně pojišťovna řekla, že pojistku nikdy neměla (osobní zkušenost).

Dobrý den!! Vloni jsem zrušila životní pojištění,které jsem si dávala jako odpočet do ročního zúčtování daně. Prý budu muset vrátit ten odpočet. Nevím co dělat, jestli zajít na finanční úřad a do jaké doby to musím vyrovnat.

 

Dobrý den.

Před několika lety jsem měla uzavřenou životní a úrazovou pojistku pro sebe a připojištěné děti. Bohužel se ukázalo, že před čtyřmi lety lékař podcenil synovo zranění a on nyní musel na operaci, kde mu implantovali do ruky umělou šlachu. A já nemůžu najít doklad o uzavření pojistky. Jak zjistím, u kterého pojistného ústavu pojistná smlouva byla, příp. číslo pojistné smlouvy? Děkuji moc.

Pokud jste platila pojistku, přes banku, tak číslo smlouvy je variabilní symbol. Doporučuji navtěnu pobočky pojišťovny a chtít opis pojistky. Česká Pojišťovna by měla vlatnit smlouvu, kopii v digitální podobě. Nedoporučoval bych říkat, že jste stratila smlouvu, řekněte raději že smlouvu máte, ale potřebujete onu smlouvu pro kontrolu, srovnání smluvních podmínek porovnat.

 

Dobrý den, jde to zjistit přes registr ČKP ale to by jsme se museli setkat osobně, řeší se to přes rodné číslo. s pozdravem Filip Polach

Dobrý den, chtěla bych se prosím informovat zda je možné aby byla uzavřena životní pojistka na 50 000? Zjistila jsem, že můj bývalý manžel měl životní pojistku u České spořitelny a jelikož máme spolu dceru je prý oprávněnou osobou. Jen mě zaráží částka, kterou nám řekli.

Dobry den zalozil jsem si zivotni poj.flexi mam ho zruba 1rok platim 700kc mesicne chtel jsem se zeptat jak casto muzu vybirat penize a pokut zemru jestli co se stane s nasporenymi penezi dekuji za odpoved.Pekny den p.Smolka

Dobrý den, pokud platíte životní pojištěni Flexi od české pojišťovny 1 rok 700 Kč měsíčně a máte zde i nějaká úrazová připojištění, tak 3 roky minimálně nebudete mít na smlouvě k výběru vůbec žádnou částku, platí se v prvních letech převážně náklady spojené s pojistnou smlouvou a 700 Kč je velmi nízká částka na nějaké výběry troufnu si říct dříve než za 10 let. Podle nového zákona by jste si hlavně neměl nechávat pojištění odepisovat z daní. Pokud chcete vybírat, nebo by jste smlouvu zrušil předčasně, ještě vše zpětně dodaníte. Pokud zemřete a neuvedl jste obmyšlenou osobu, což ve Flexi jde, (klidně lze i dodatečně dopsat komu chcete peníze odkázat), jinak klasicky v případě úmrtí se rozděluje vše dle zákona dědicům. S pozdravem Jana Vybíralová (773 968 393)

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel mi otec, měl životní pojistku, ale nemám možnost zjistit kde. Jemožno to zjistit podle RČ a pojišťovny všeobecně, nebo jakým způsobem? Děkuji za odpověď.

Dobry den,
vcera probehlo takove predkolo u pani notarky.Zemrela mi pred 2mesici maminko.U pani notarky nepadla ani zminka,ze by maminka mela zivotni pojistku,ja jsem si vsak jista,ze ji mela,rikala nam to jeste pred svou smrti.Bohuzel netusim u ktere pojistovny.Zkusila jsem s umrtnim listem obehnout par pojistoven ale rekli mi,ze u nich ne.Bohuzel mi prislo,ze mi nerikaji uplnou pravdu.Bylo mi take sdeleno,ze vse by mela vyrizovat notarka i kdyz podle informaci z internetu to neni jeji povinnost.Jak mam v tomto pripade jednat dal a najit tak ziv.pojistku zemrele maminky?Dekuji za odpoved.

S pozdravem

H.C.

Dobrý den,v roce 1997 se narodila dcera .Uzavřelo se pojištění mládeže na dceru, kde pojištěný i pojistník je bývalý manžel pojištěná s ním je dcera .Po rozvodu 2004 tu pojistku platím já ze svého účtu.Příští rok pojistka končí,mohl by ji zrušit ? A šlo by tomu nějak zabránit?Už dětem zrušil stavební spoření v roce 2010.Moc děkuji za odpoveď.

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Server zlatakoruna.info funguje jako informační web a srovnávač produktů. Váš dotaz je potřeba zaslat přímo do společnosti, kde bylo před lety pojištění uzavřeno. Děkujeme za pochopení. Vaše Zlatá koruna

Dobrý den, chtěl bych upozornit na podvodné jednání zástupců společnosti OVB allfinanz (tento příspěvek zde asi dlouho nebude, ale možná to někomu pomůže). Před podpisem smlouvy mi tvrdili lži, které jsem neměl čas si ověřit a nyní pykám za svou důvěru v jejich zástupce. Pozor, před podpisem si vše prostudujte a jakýkoliv podpis oddalujte tak dlouho, abyste měli možnost získat k finančnímu produktu co nejvíce informací! Zástupci této společnosti na mě působili podobným tlakem jako prodejci ve filmu Šmejdi, kterému  jsem podlehl, takže nyní za to pykám!

Dobrý den, za pár měsíců mi bude 18 a já jsem se chtěla zeptat. Moji rodiče jsou pár let rozvedeni a mě pojistku platí otec a on mi řekl, že když pojistku zakládal, tak to udělal tak, aby ty peníze dostal on a né já. Je možné, že bych ty peníze nedostala já? Předem děkuji za odpověď.

V dnešní době jsou tyto typy pojistek uzavírány tak , že na výplatu má nárok pojištěný , což jste Vy. Bylo by divné kdyby před těmi 18 lety tomu bylo jinak, každopádně mi můžete napsat na mail v-jirka@seznam.cz a zjistím Vám detaily ať máte jistotu :)  

V dnešní době jsou tyto typy pojistek uzavírány tak , že na výplatu má nárok pojištěný , což jste Vy. Bylo by divné kdyby před těmi 18 lety tomu bylo jinak, každopádně mi můžete napsat na mail v-jirka@seznam.cz a zjistím Vám detaily ať máte jistotu :)  

Dobrý den.Zemřel mi otec duchodce a podnikatel.Zajímalo by mě když nepřijmu po otci dědictvi,jestli jsem povinnen za něj dokládat danové přiznání na finanční uřad.Chtějí danové přiznání,ale nemám podklady pro to ani finance.Děkuji za odpověd Suchý J.

Dobrý den,zemřel mi otec a chci se vzdát dědictví až bude dědické řízení.Přišel mi ale dopis z pojištovny že mám nárok na vyplacení jeho životní pojistky.Chci se Vás zeptat jestli mohu přijmout pojistné plnění když nechci dědictví.4etla jsem že pojistky životní se do dědictví nezahrnujou.Děkuji za odpověd.Blanka.

Dobrý den,
mám sjednáno živ.pojištění u společnosti Metife Amcico.
Počátek pojištění v roce 2005,
program E+W jistota,
roční pojistné 15.400,-
k dnešnímu dni tedy zaplaceno cca 107.800,-
Rád bych se zeptal, zda je nějaká možnost toto pojištění zrušit a získat zpět vložené prostředky? Jedná se o akutní fin.potřebu.
Předem děkuji za názor.
Kratochvíl.

Dobrý den,
zrušení a výběr finančních prostředků se řídí dle Vaší smlouvy. Pro přesnější informace prosím kontaktujte klientskou linku MetLife Amcico na +420 227 111 000.

Dobrý den.Stačí pro změnu příjmení zaslat ofocený občanský průkaz s ručně psanou žádostí o změnu? Děkuji za odpověd M.Myroniuková

Dobrý den, to by stačit nemělo. Ověřit si to můžete u příslušné pojišťovny.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat mám IŽP kde platím nějakou částku a za 10 let podle tabulky předpokládaných výnosů bude hodnota fondu napr. 120000,- a odkupné bude napr 95000,- budu potřebovat maximální výběr peněz z nějakého důvodu..dostanu max. 95000,- ? nebo můžu dostat až hodnotu toho fondu? smlouvu rušit nechci! děkuji za odpověd

Dobrý den,
pokud pokud by došlo k předčasnému zrušení bude Vám z částky odečtena dosud neuhrázená část počátečních nákladů (výjmkou by byla úhrada nákladů během prvních dvou let). Jinak je pro Vás relevantní výše odkupného.

Dobrý den,
v roce 1996 se nám narodil syn. Uzavřeli jsme v té době životní a úrazové pojištění se spořením pro syna do jeho 18 let. Jednalo se o pojišťovnu Allianz..pojištění Mladá rodina. Byli jsme tam pojištěni těnkráte s manželem i syn a v roce 2000 se nám narodil druhý syn, který byl do pojistky také zahrnutý. V roce 2006 jsme se rozvedli. Manžel mne bez mého souhlasu z pojistky vyloučil a nejspíše jí platí dále, jelikož vždy když se dětem něco stane,žádá ode mne papíry od lékaře, aby si mohl uplatnit úrazové pojištění. Dětem ho ovšem nedá, takže plnění jde jemu, což považuji za nesprávné, už jen z toho důvodu, že kdykoliv se jednalo o navyšování výživného u soudu, argumentoval s tím, že jim platí pojistné. Což by byla jedna věc, která by mne zajímala, zda mají děti právo a vyplacené pojistné. A dále by mne zajímalo, zda až syn dovrší 18 let naspořené peníze dostane on a nebo je může vybrat jako pojistník bývalý manžel a syn by tedy z tohoto pojištění nic neměl, i když jsem ho do jeho 9 let platila já ze svého účtu, tudíž jsem vlastně polovinu let pojištění platila. Potom by jeho argumenty, že dětem něco platí v jejich prospěch byly neopodstatněné. Děkuji moc za odpověď
Andrusivová Alena

Dobrý den, paní Andrusivová,

Je-li pojistka psaná na Vašeho syna, měl by o využití peněz z pojistného plnění rozhodovat on pod dohledem zákonného zástupce. Nechat si plnění manžel jednoduše nemůže.
Co se spoření týká, záleží na tom, na koho je pojistka psaná. Je-li vedená přímo na jméno syna, může si v 18 letech peníze vybrat sám. Pokud by ale pojistka byla psaná na manžela a Vy byste pouze přispívala na synův "virtuální podíl", potom o penězích rozhodne manžel.

Děkujeme za Váš zájem o Zlatou korunu!

Datum posledního příspěvku:
22. dubna 2015 - 11:52
Počet příspěvků:
86
Počet témat:
4
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.