Zprávy

Vishing jako další forma podvodného jednání. Dejte pozor na telefonáty napodobující klientské pracovníky bank

Účty | 18. června 2021 - 10:00 | Redakce

Vishing techniky jako jednu z forem sociálního inženýrství zaznamenáváme stále častěji. Možná jste si všimli, že po přihlášení do internetového bankovnictví na toto nebezpečí upozorňují i banky. Jde o podvodnou metodu, kdy se volané podvodníci snaží oslovit nejčastěji jako klientští pracovníci banky a vylákat z nich přístupové údaje k účtům.

 

Jde to i bez papírových účtenek. …

Karty | 16. června 2021 - 9:00 | Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko

Češi už si na nové formy placení pomocí bezkontaktních technologií, QR kódů nebo digitálních peněženek zvykli a digitální platby jsou dnes brány pomalu za naprostou samozřejmost. V Česku se za loňský rok zpracovalo více než půl miliardy transakcí kartami Visa, a po zaplacení v obchodech spotřebitelé vždy obdrželi termopapírovou či recyklovatelnou účtenku. V mnoha případech ji však odmítnou a účtenka skončí rovnou v koši.

10 zajímavostí o zlatě, které jste možná nevěděli

11. června 2021 - 9:00 | Redakce

Těžko hledat blyštivější, trvanlivější a tradičnější symbol bohatství, než jakým je zlato. Vždyť tento zářivý kov fascinuje lidstvo už celá tisíciletí – a čím stoupá jeho ryzost, tím stoupá i takzvaná zlatá horečka. Tradiční je zlato i z pohledu investice, na rozdíl od jiných komodit totiž neztrácí na hodnotě. A co víc, pojí v sobě řadu působivých zajímavostí...

 

Jak ze svých dětí vychovat zodpovědné řidiče? Správným vedením...

8. června 2021 - 10:00 | Redakce

Na kurzu Start Driving se můžete naučit, jak být správným mentorem pro svého začínajícího řidiče nebo řidičku ve věku 18-24 let. Kurzy pro rodiče i jejich děti jsou zdarma a do konce roku proběhne ještě více než 50 kurzů na 8 polygonech po celé České republice. Hlavní části kurzu jsou zdokonalovací výcvik v reálném silničním provozu včetně nácviku zásad defenzivní jízdy, zvládání rizikových situací na polygonu i dopravně psychologický seminář.

 

Duben přinesl opět rekordní objem úvěrů na bydlení. 29 mld. …

Úvěry | 4. června 2021 - 17:26 | Redakce

Vyjadřuje se Kamil Dunaj, ředitel developmentu společnosti Getberg. Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení dosáhl v dubnu 29 miliard korun. Jedná se o druhý největší měsíční objem hypoték za celou dobu statistiky od roku 2014. Meziměsíčně se sice jedná o pokles o 11 miliard Kč, ale stále je to výkon s obrovským náskokem, vyplývá z aktuálně zveřejněných výsledků České národní banky a České bankovní asociace.

 

Nové cestovní připojištění Covid plus kryje náklady spojené s karanténou i náhradní zpáteční ce …

Neživotní pojištění | 3. června 2021 - 10:00 | Redakce

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group nabízí od června cestovní připojištění pod názvem Covid plus, které kryje náklady spojené s nařízenou karanténou v zahraničí a náhradní dopravu zpět domů do ČR v souvislosti s onemocněním covid-19.

10 trendů, které podle Accenture určují směr bankovnictví v roce 2021

27. května 2021 - 14:00 | Accenture

Banky byly v roce 2020 nuceny provést v průběhu několika měsíců změny, které by za běžných podmínek trvaly roky. Rostla zejména poptávka po digitálních řešeních i systémech pro bezpečnou práci na home office. Pandemie pak uvrhla celou ekonomiku do nejistoty a je zde pochopitelná touha po uklidnění a návratu do běžného fungování, jakmile to podmínky dovolí.

Otevření kamenných prodejen ovlivnilo prodej na e-shopech jen minimálně. …

20. května 2021 - 15:57 | Redakce

Postupné rozvolňování mělo jen krátkodobý vliv na tržby českých e-shopů. Podle analýzy 24 000 e-shopů společnosti Shoptet vzrostl za první týden celkový obrat o 17 %, což mírně předčilo očekávání. Podle analytiků to bylo způsobené nárůstem zájmu o B2B nákup zboží, kdy v segmentu profesionální kosmetiky byl nárůst o 300 %. V druhém týdnu rozvolňování došlo k mírnému poklesu prodejů. Například kategorie sportovního vybavení poklesla oproti předchozím týdnům o 12 %, zahradnické služby pak o 8 %. Naopak v růstu překvapivě stále pokračoval prodej elektroniky, knih či chovatelských potřeb.

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti, říká aktuální …

14. května 2021 - 16:21 | Redakce

Rostou obavy o zdraví a příjem. Lidé jsou zranitelnější a mají větší potřebu pojistné ochrany, zejména proti nezaměstnanosti. V České republice 66 % lidí ztratilo, nebo očekává, že ztratí příjem.

Celkem: 21834