Zprávy

Zlatá koruna zahajuje jubilejní 20. ročník

7. prosince 2021 - 12:37 | Zlatá koruna

Hlasujte pro svůj nejoblíbenější finanční produkt!

Zlatá koruna, naše nejstarší celostátní přehlídka finančních produktů, zahajuje již jubilejní 20. ročník soutěže. Téměř 400členná Finanční akademie, složená z nezávislých odborníků, opět zhodnotí stovky finančních produktů ve spotřebitelských a podnikatelských kategoriích, aby vyhlásila nejlepší z nich. Stejně tak bude moct své oblíbené produkty podpořit veřejnost, svým hlasováním v anketách Cena veřejnosti a Cena podnikatelů na webu www.zlatakoruna.info.

Pohled Zlaté koruny pro E15: Co je třeba vědět, než se pustíte do rekonstrukce

2. prosince 2021 - 10:00 | Linda Fejtková, členka Finanční akademie Zlaté koruny

Rekonstrukce domu či bytu je i v klidných dobách náročná akce, plná různých zádrhelů a překvapení, natož pak v době pandemie, kdy „nejistota ve všem se mění v jedinou jistotu.“ Nebuďme však pesimisté: zdárně rekonstruovat můžete i nyní, když se na to pořádně připravíte!

Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti

1. prosince 2021 - 10:00 | Veronika Kalátová

SEBEOBRANA PŘI MANIPULACI FINANČNÍMI PORADCI

Sebeobrana v obchodním jednání je postavena na umění být rovnocenným partnerem. Nemusíte být profesionálem v oboru, a přesto můžete být schopný plnohodnotného vyjednávání při hledání finančního produktu pro své potřeby. Pokud máte pocit, že se stáváte obětí manipulace finančním poradcem nebo chcete předejít zneužití je vhodné řídit se následujícími doporučeními

Vánoční nákupy jsou v plném proudu. Lidé se bojí, že zboží bude málo a bude dražší. …

25. listopadu 2021 - 16:13 | Redakce

Vánoční nákupy letos začaly zase o něco dříve. Obavy z nedostupnosti a zdražování zboží kvůli komplikacím v mezinárodní dopravě totiž urychlují pořizování dárků. Kamenné i internetové obchody se snažily na sezónu připravit, jak to jen šlo, přesto teprve následující týdny dají odpověď, zda to bude stačit. Jistotou by mělo letos být zboží českých výrobců.

Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti

Účty | 24. listopadu 2021 - 10:00 | Veronika Kalátová

Dětský účet v debetu

3 DŮVODY, PROČ SE DĚTSKÝ ÚČET MŮŽE DOSTAT DO MÍNUSU

Také jste si mysleli, že to není možné? Samozřejmě, že ve smluvních a obchodních podmínkách bank se uvádí, že účet pro děti není možné používat v kombinaci s úvěrovými produkty, a tedy by se správně nikdy neměl dostat do minusu, ale realita je trochu jiná. Je to způsobené nedokonalostí bankovních systémů nebo poplatkovou politikou. Pojďme se tedy podívat na 3 nejčastější důvody, které způsobují, že se účet, a nejen dětský, může dostat do debetu?

 

Firmy v Česku plánují investovat přes sto miliard korun do ESG do roku 2025

22. listopadu 2021 - 10:00

Ačkoliv pouze čtvrtina firem v České republice má plán, jak dosáhnout uhlíkové neutrality, 65 % z nich chce v následujících pěti letech při svém investičním rozhodování zohlednit kritéria v oblasti životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (ESG). To vyplývá ze zprávy HSBC With an eye to the future: ESG and Sustainable financing in the Czech Republic. Firmy podle ní plánují do roku 2025 v průměru investovat 27 milionů korun do ESG, což na českém trhu dohromady činí přes 117 miliard. Nějakou z forem udržitelného financování již využilo 37 % podniků a čtyři z deseti to mají v úmyslu.

Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti

17. listopadu 2021 - 10:00 | Veronika Kalátová

Jak chytře s penězi na vánoční dárky

Už se to blíží! Vánoční přípravy, sny o vánočních dárcích a někdy i starosti, kde na to vzít dost peněz. Jak chytře s penězi na vánoční dárky? Kde ušetřit, a přitom si splnit své touhy? Nabízím vám 5 tipů, jednoduchých rad, jak se připravit, jak prožít vánoční svátky v radosti a spokojenosti.

Daimler Mobility a Visa integrují digitální nákupy přímo do vozidel

Karty | 15. listopadu 2021 - 10:00 | VISA
  • Evropští zákazníci Mercedes-Benz mohou díky technologii Visa od jara 2022 platit za zboží a služby pomocí čtečky otisků prstů ve vozidlech.
  • Daimler tím z vozidel vytváří platební zařízení využívající dvoufaktorové ověřování.

Společnosti Visa a Daimler Mobility oznámily nové globální partnerství, díky kterému Daimler začne ve svých vozech nabízet nativní in-car platby. S technologií Visa Delegated Authentication, která z vozidel vytváří platební zařízení využívající biometrické prvky, by se tak ověřování plateb prostřednictvím hesel a mobilních telefonů při placení v autě mohlo brzy stát minulostí.

Finanční zralost – klíč k finanční spokojenosti

10. listopadu 2021 - 12:49 | Veronika Kalátová

Jak využívají investiční příležitosti Češi a jiné národy?

Finanční trh nabízí širokou základnu spořících a investičních příležitostí – produktů. Zpráva ministerstva financí o vývoji finančního trhu popisuje, jak hospodaří lidé v České republice a jakých investičních příležitostí využívají.

Celkem: 21879