Zprávy - Neživotní pojištění

Zelenou kartu k povinnému ručení UNIQA si nyní klienti stáhnou a vytisknou z webu

Neživotní pojištění | 2. listopadu 2022 - 10:00 | UNIQA pojišťovna

Počínaje říjnem 2022 mají klienti s platným povinným ručením UNIQA možnost kdykoli si stáhnout duplikát tzv. Zelené karty z webu www.uniqa.cz.

Slavia pojišťovna začala jako první v zemi pojišťovat internetové domény

Neživotní pojištění | 14. září 2022 - 11:09 | Slavia pojišťovna

Nový produkt, který doposud na českém trhu neexistoval a který se týká oblasti kybernetických rizik a ochrany digitálního majetku, představila Slavia pojišťovna. Společně s domácí jedničkou v poskytování webhostingových služeb firmou WEDOS nabízí pojištění domén. Sjednat si jej mohou zájemci ve dvou variantách s limity jeden a tři miliony korun. Jsou bez spoluúčasti, obsahují také IT asistenci a současná zaváděcí cena začíná na 133 korunách ročně. Součástí vyšší varianty je také právní asistence.

Levné cestování na elektrokoloběžce může bez pojištění přijít draho

Neživotní pojištění | 20. července 2022 - 10:00

Z rarity se staly běžnou součástí dopravního provozu. Obliba elektrokoloběžek stoupá především ve větších městech. Řada uživatelů však ani netuší, že se na ně vztahují stejná pravidla jako na cyklisty – a že stejně jako cyklisté si můžou svoje počínání pojistit. Odpovědnostní pojištění elektrokoloběžek uvedla na jaře na trh Slavia pojišťovna.

 

Modernizace domu nekončí úklidem, ale upravenou pojistkou, vysvětluje Slavia pojišťovna

Neživotní pojištění | 21. dubna 2022 - 10:00

Optimisté odhadují, že ze všech majetkových smluv je jich v pojišťovnictví polovina podpojištěná. Pesimisté pak k tomu dodávají, že podpojištěných je kolem 80 procent smluv. S tím, jak se v poslední době zvyšovaly ceny stavebního materiálu, nabývá téma podpojištění další rozměr. Na trhu se dnes přitom setkáte i se smlouvami, které nikdo neupravoval deset let. Slavia pojišťovna doporučuje revizi majetkových smluv jednou za dva roky.

 

Proč je užitečné připojistit autoskla?

Neživotní pojištění | 8. listopadu 2021 - 11:00 | UNIQA pojišťovna

Prasklé přední sklo je jednou z nejběžnějších škod na automobilech. Je dobré vědět, že i když k poškození dojde odlétnutým kamínkem od jiného vozidla, jehož registrační značku řidič pojišťovně uvede, nestačí to na vyřízení škody z povinného ručení „viníka“. Ke garantovanému pokrytí nákladů na opravu nebo výměnu skla je zapotřebí sjednat připojištění autoskla.

Podzimní sezóna střetů aut se zvěří je tady

Neživotní pojištění | 11. října 2021 - 10:00 | UNIQA

Podzimní období s kratšími dny, mlhami a přízemními mrazíky zvyšují riziko kolizí motoristů, mezi které patří i nebezpečný střet se zvěří. Právě během října je nebezpečí mimořádné, umocněné i obdobím říje vysoké zvěře. To snižuje její ostražitost a vede někdy k nepřirozenému chování. Podle statistik UNIQA počty případů srážky se zvířaty meziročně stoupají a činí už více než 10 % všech škod.

V cestovním pojištění jsou výluky. Kdy na něj nelze spoléhat?

Neživotní pojištění | 30. srpna 2021 - 10:44 | UNIQA

Cestovní pojištění do zahraničí je dnes pro většinu samozřejmostí. Kdo ho nemá, riskuje v případě zdravotních nebo jiných komplikací vysoké výdaje z vlastní kapsy. Přesto je třeba myslet i na to, že cestovní pojištění slouží pro nahodilé události kryté ve smlouvě, nikoli pro takové, na jejichž vzniku se klient vědomě podílí, případně jdou nad rámec běžného sjednaného krytí.

Pojištění proti hackerům a šmejdům na internetu. …

Neživotní pojištění | 20. srpna 2021 - 10:00 | BNP Paribas Cardif

Množí se útoky internetových zločinců. Slyšela jsem, že zneužívají i legální služby a aplikace. Je možné se proti tomuto riziku pojistit?

Nové cestovní připojištění Covid plus kryje náklady spojené s karanténou i náhradní zpáteční ce …

Neživotní pojištění | 3. června 2021 - 10:00 | Redakce

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group nabízí od června cestovní připojištění pod názvem Covid plus, které kryje náklady spojené s nařízenou karanténou v zahraničí a náhradní dopravu zpět domů do ČR v souvislosti s onemocněním covid-19.

Celkem: 1535