Neživotní pojištění

Diskutujte na téma neživotní pojištění.

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Aby mohla pojišťovna zahájit plnění z povinného ručení, požádala na začátku ledna 2021 Magistrát o rozhodnutí o vině, ale Magistrát jí ho údajně stále neposkytl. Mě Magistrát sdělil, že poskytne pojišťovně pouze informaci o vině. Informoval jsem pojišťovnu a ona opět zažádala o rozhodnutí o vině. Je možné, aby nemohlo být plnění nikdy zahájeno z důvodu, že se pojišťovna s Magistrátem nedohodnou?

Aby mohla pojišťovna Generali zahájit plnění z povinného ručení, požádala na začátku ledna 2021 Magistrát o rozhodnutí o vině, ale Magistrát jí ho údajně stále neposkytl. Mě Magistrát sdělil, že poskytne pojišťovně pouze informaci o vině. Informoval jsem pojišťovnu a ona opět zažádala o rozhodnutí o vině. Je možné, aby nemohlo být plnění nikdy zahájeno z důvodu, že se pojišťovna s Magistrátem nedohodnou?

Aby mohla pojišťovna Generali zahájit plnění z povinného ručení, požádala na začátku ledna 2021 Magistrát o rozhodnutí o vině, ale Magistrát jí ho údajně stále neposkytl. Mě Magistrát sdělil, že poskytne pojišťovně pouze informaci o vině. Informoval jsem pojišťovnu a ona opět zažádala o rozhodnutí o vině. Je možné, aby nemohlo být plnění nikdy zahájeno z důvodu, že se pojišťovna s Magistrátem nedohodnou?

Dobrý den , chtěla bych se dozvědět něco o " Neživotním pojištěním " Děkuji za odpověď ,Punčochářová

Při nedostatečném limitu cestovního pojištění a pojištění storna by zcela jednoznačně měli ručit majitelé nebo provozovatelé cestovní kanceláře svým osobním majetkem. Nebo-li v žádném případě by neměli mít možnost podnikat formou s.r.o. společnosti. Zabránilo by se tak nepoctivému jednání.

Dobrý den,

s pojišťovnou mám špatné zkušenosti a to proto že v roce 2002 jsem utrpěl při dopravní nehodě těžký úraz s vážnými trvalími následky které mě dostaly do plného inv.důchodu a jsem ZTP.Ze začátku pojišťovna byla vztřícná dokavaď jsem nezjistil na co mám nárok.Jelikož jsem byl nespokojen s plněním tak se podela žaloba.Pojišťovna se okamžiťe spojila s vyníkem nehody a začal boj.Posílaly na mě detektiva byl jsem sledován třed soudem ponižován a snažily se zpochybnit ůraz což se jim nepodařilo.nadále mám s pojišťovnou velké problámi a to né jen s pojišťovnou ale i s vyníkem nehody a s mím najatým právníkem který se připojil k pojišťovně a dělal všechno proto abych soud prohrál.Prostě hnus v této naší krásné vlasti.To je jen střípek z udélosti kterou 13 roků jako mrzák prožívám.Zkuste poradit

Můžete mi někdo prosím poradit co je all risk u havarijního pojištění? Z článku mi není jasné, která pojišťovna je výhodnější a nevím jak to zjistit: Nemám už moc času, potřebuji uzavřít havarijní a povinné současně během tohoto týdne.

Dobrý den, mám pojištění auta Š. Fabia kombi a to u ČPP. Pojištění mám dohromady  povinné+havarijní. Auto je v dobrém stavu-stáří 10let. Po celou dobu pojištění mám na obě slevu 50% za jízdu bez nehod. Když ale žádám o přepočet pojištění-snížení ceny pojistek dle stáří vozidla, vždy mi řeknou, že pro případ nehody platí stále sjednaná částka-100000,-kč a z té se prý bude vycházet. U bývalých aut mi byla na požádání vždy pojistka snížena dle stáří vozidla i při celém bonusu. Děkuji

Dobrý den.Mám pojistku na odpovědnost pro škody zaměstnavateli,při plnění pracovní činosti jsem při montáži bezpečnostního systému navrtal podlahové topení.Pojištovna Kooperativa pojistné plnění odmítla od stolu s vysvětlením že to byla vadná montáž.Dá se to někde raklamovat,na muj doporučený dopis už ani nereagovali.

dobrý den kdysi bývala pojistka na spotřebič v domácnosti co ji dnes nahrazuje? např. bydlíme ve společné domácnosti a vnuk naboural na kole doauta a poškrábal lak, další vnuk nežije s námi otočil na myčce regulátor, škoda cca 1900 kč atd. děkuji za odpověď

Pojistku na blbost mám jako řidič autobusu.Když mělo přijít k plnění, táhlo se to přes dva roky.Pojistovna stále chtěla něco doložit,podnik to odmítal.Vypadá to že si podnik škodu nadhodnotil.

Jaké je nejvýhodnější pojištění odpovědnosti?

Manžel měl pojistku na "blbost",zaměstnán byl v obchodě a měl hmotnou zodpovědnost,ovšem zboží uložené ve skladu vydával skladník - rovněž s hm.zodpovědností. V létě vše na skladě sedělo. Manžel si všiml na podzim,že ve skladu některé položky nesedí a upozornil zaměstnavatele.Udělali inventury a zjistilo se manko na skladě v cca 100tis.Kč.Manžel to řešil s pojišťovnou, ale prý se na toto pojištění nevztahuje. Už nechci žádné pojištění ani vidět!!!

Dobrý den , zodpovědnost = ručit někde v zaměstnání je problematické , najde se nějaký  "HAJZLÍK " a jak Jste něco podepsala tak je to průšvih .Radši pryč o toho , přeji krásné a poklidné dny , Punčochářová

Dobrý den,
zajímala by mne konkrétní metodika při zjišťování přidané hodnoty ŽP i NŽP pro klienta v rámci udělování ocenění Zlatá Koruna.

Děkuji

Dobrý den,
tato metodika není striktně stanovena. To, o čem mluvíte, je zahrnuto do pojmu "komplexní hodnocení produktu", kterým se hodnotitelé řídí. Přidaná hodnota se nezjišťuje, neboť každý hodnotitel ji může spatřovat v něčem jiném. V hodnocení Zlaté koruny nejde o mechanické porovnávání parametrů, k tomu bychom nepotřebovali hodnotitele a stačilo by pouze produkty podle všech ukazatelů statisticky seřadit a vytvořit pořadí. To ovšem není cílem Zlaté koruny a nebyla by to ani soutěž. Produkty se ani nehodnotí tak, že se sčítají body za jednotlivé parametry, ale hodnotí se produkt jako celek a jeho celkový přínos pro zákazníka.

Potřebuji změnit chybu,kterou jste udělali v mé smlouvě.Jak se dostat ke smlouvě dle vaší nové nabídky.Dík

Dobrý den,
je třeba obrátit se přímo na danou pojišťovnu u které máte uzavřenou smlouvu. My Vám s tímto problémem neumíme pomoci.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, podle čeho se posuzují sankce za nepojištěné auto. Stalo se mi to. Koupili jsme ojeté auto, čekali jsme na velký techničák od prodejce, který přišel poštou, než jsme stačili auto pojistit,( chtěli sme ho jen přeparkovat aby bylo pod lampou protoze nam ho jeste k tomu vykradli. )při přeparkování se nam stala nehoda. Vrazila do nás motorka, řidič motorky ma lehce naražený kontník. Případ je v řešení,ale předbězný viník jsem já. Má nehoda nějaký vliv na pokutu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
první chyba, kterou jste se dopustila je, že jste nepojistila vozidlo po jeho nabytí do vlastnictví. K uzavření povinného ručení není třeba velký technický průkaz ale de facto Vám stačí SPZ, VIN vozidla a adresa majitele. (Případná změna SPZ na smlouvě není složitý úkon)

Poškozený má podle § 9 a § 24 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, přímý nárok na plnění z garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Po výplatě plnění z garančního fondu poškozenému ČKP přímo uplatňuje vyplacenou částku po nepojištěném škůdci - tedy po Vás. Pokud ve stanovené lhůtě nepojištěná osoba dluh neuhradí ani neuzavře s ČKP dohodu o splácení, předává ČKP případ k externímu vymáhání, v další etapě pak soudům.

Provozování vozidla bez pojištění odpovědnost je přestupek, za který je ukládána pokuta od 5 000 do 40 000 Kč

Pokud máte další otázky, obraťte se přímo na Českou kancelář pojistitelů zde - www.ckp.cz

V rámci dalšího vzdělávání chodím do jazykového kurzu angličtiny,který platím 6000Kč za rok.Mohu tuto položku uvést při odpočtech?
Děkuji

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na daňového poradce, který Vám s tímto problémem poradí. Zkuste například stránky http://www.otazkyodpovedi.cz/oo-online/
Zlatá koruna se v současné době zabívá finančními produkty
S pozdravem

Od 18.1.2008 jsem zaměstnána u firmy,která mi má podat daňové přiznání.V době od 14.1-17.1.2008 jsem byla zaměstnána u jiné firmy,která mi tyto dny nezaplatila.Naše mzdová účetní mi,ale odmítá podat daňové přiznání pokud tyto dny nepodložím potvrzením od firmy.Firmu jsem kontaktovala,ale ta mi nechce žádné potvrzení vydat.Nestačí jen čestné prohlášení ode mě,že jsem nepobírala žádný výdělek?
Děkuji L. Vacenovská

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na daňového poradce, který Vám s tímto problémem poradí. Zkuste například stránky http://www.otazkyodpovedi.cz/oo-online/
Zlatá koruna se v současné době zabívá finančními produkty
S pozdravem

Dobrý den,
není mi jasné, zda mám či nemám podávat daňové přiznání. V r. 2008 jsem brala 3 měsíce mateřskou a následně mi přišlo od mého zaměstnavatele vyplacení dovolené. Mateřská + vyplacení za dovolenou od zaměstnavatele činilo něco kolem 72 tis. Od dubna pobírám sociální dávky na rodičovské dovolené. U mého zaměstnavatele mi bylo řečeno, že nemusím přiznání podávat, protože jsem měla malý příjem. Můžete mi naspat, zda je to tak v pořádku? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na daňového poradce, který Vám s tímto problémem poradí. Zkuste například stránky http://www.otazkyodpovedi.cz/oo-online/
Zlatá koruna se v současné době zabívá finančními produkty
S pozdravem

Mohu uplatnit jako starobní důchodce odpočet zákl. částky na osobu ve výši 24 840 Kč. V daňovém přiznání příjmu z pronájmu.
Moje příjmy důchod a pronájem. Důchod přesahuje částku 68 00 Kč za kalendář. rok. Děkuji Slavíček

Uplatnění slevy na dani na poplatníka podle § 35ba odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů od roku 2008 již není podmíněno tím, že poplatník nebyl poživatelem starobního důchodu (a tento starobní důchod mu nebyl přiznán ani zpětně) k počátku zdaňovacího období a nebo že starobní důchod z důchodového pojištění podle zákona o důchodovém pojištění nebo ze zahraničního povinného pojištění stejného druhu činil u poplatníka nejvýše 38 040 Kč ročně.

Výše uvedenou základní slevu na dani na poplatníka tedy starobní důchodce může uplatnit bez jakýchkoli podmínek (samozřejmě maximálně do výše daňové povinnosti).

Pro úplnost doplňujeme, že příjem ve formě dávek a služeb z důchodového pojištění podle zákona o důchodovém pojištění je podle § 4 odst. 1 písm. h) zákona o daních z příjmů osvobozen od daně; jde-li však o příjmy ve formě pravidelně vyplácených důchodů nebo penzí, je od daně osvobozena z úhrnu těchto příjmů pouze částka ve výši 198 000 Kč ročně (od roku 2009 je tento limit stanoven jako 36násobek minimální mzdy, která je platná k 1. lednu kalendářního roku), do níž se však nezahrnuje výše příplatku nebo příspěvku k důchodu podle zvláštních právních předpisů.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možné odečíst ze základu daně příspěvky na penzijní připojištění na manželku, která pobírá rodičovský příspěvek? Oba dva spoříme měsíčně 1.500 Kč, manželka nemá vlastní příjmy. Uplatňuji na ni slevu, mohu všask snížit zákald daně i o její penzijko: Díky

Dobrý den,
daňovou úlevu může využít vždy jen pojistník, který je zároveň i pojištěným, takže nelze uplatnit daňovou úlevu z pojistného zaplaceného na pojištění manželky. Toto pojistné si bude jako daňovou úlevu uplatňovat manželka sama.
Zlatá koruna

Datum posledního příspěvku:
10. listopadu 2012 - 12:17
Počet příspěvků:
17
Počet témat:
2
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.
TémaOdpovědíPoslední příspěvek
Kolik stojí naše nešikovnost? V průměru 12 000 korun. 1 10. listopadu 2012 - 12:17
Neživotní pojištění - Archiv 16 20. října 2010 - 17:25