European Straddle

Profil

PoskytovatelColosseum
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.colosseum.cz/sluzby/asset-management/
Základní charakteristika

Cílem strategie European Straddle je dosahovat konzistentního, pravidelného výnosu cca 0,50 % měsíčně, tedy 6 % p.a. po odečtení všech poplatků. Strategie je založena na obchodování s certifikáty na německý akciový index DAX a evropský akciový index EuroStoxx. Nakupují se diskont, bonus a reverz bonus certifikáty těsně před splatností – 1 až 3 měsíce. Tím lze dosáhnout vysoce pravděpodobný a pravidelný příjem v řádech desetin procent měsíčně. Strategie může dosahovat výnosu při rostoucím akciovém trhu, stagnujícím akciovém trhu i mírně klesajícím akciovém trhu. Nejvíce rizikovým prostředím pro strategii jsou náhlé prudké tržní výkyvy extrémního rozsahu.

Výhody/bonusy

Účet je veden v CZK a měnově zajištěn a motivace portfolio manažera odměnou z dosaženého čistého zisku pro zákazníka. Reálné výsledky ukazují, že i v období silných propadů na akciových trzích v lednu a únoru 2016 strategie v každém měsíci přinesla čistý pozitivní výnos pro klienta, strategie je tržně neutrální, dokáže profitovat při rostoucím, klesajícím i stagnujícím akciovém trhu.

Obchodník s cennými papíry

Název společnosti

Colosseum, a.s.

Oprávnění

Licence pro Asset Management od ČNB.

Finanční skupina

x

Sídlo společnosti

Londýnská 730/59, Praha 2

Zastoupení v ČR

Colosseum, a.s.
Londýnská 730/59, Praha 2

Obsluhované burzy

evropské trhy

Obchodované finanční nástroje

Diskontové, bonusové a revers bonusové certifikáty, jejichž podkladovým aktivem je index DAX nebo EURO STOXX 50.

Klient

Klient

Ideální řešení pro investory, kteří hledají produkt s nízkým rizikem a rozumným výnosem, kdy tradiční bezpečné investiční nástroje přestaly poskytovat výnos nebo je jejich výnos dokonce negativní.

Otevření účtu

- Zákazník podepíše Smlouvu se společností Colosseum, vyplní investiční dotazník a převede prostředky na klientský účet v ČSOB.
- Během několika dní je mu zřízen individuální portfoliový účet na jeho jméno a je zahájeno investování. Zákazník nezadává žádné pokyny k obchodování a investování od něj nevyžaduje žádné časové ani jiné nároky.
- Následně je zákazník informován výpisy z účtu a zprávou portfolio manažera měsíčně zabezpečeným e-mailem. V případě zájmu
má zákazník možnost se kdykoliv obrátit na svého finančního konzultanta.
- Výběry je možné provést kdykoliv bez poplatku. Společnost má jeden měsíc na vhodné uzavření otevřených obchodů, vypořádání a zaslání prostředků na zvolený bankovní účet zákazníka.

Minimální částka nutná k otevření účtu (Kč) 200.000,00

Poplatky za služby

Poplatky za otevření účtu (Kč) 0,00
Poplatky za otevření účtu - Poznámka

Základem pro výpočet Vstupního poplatku (5 %) je hodnota Majetku vložená zákazníkem na Portfoliový podúčet dané strategie. Tento poplatek je splatný ke dni připsání Majetku na Portfoliový podúčet dané strategie. Vstupní poplatek se vypočte jako Investice zákazníka x sazba vstupního poplatku.

Měsíční poplatky za vedení účtu - Poznámka

0,20 % měsíční odměna za správu + 19 % pouze jako odměna z dosaženého zisku + poplatky za jednotlivé obchody řídící se VIP ceníkem pro klienty služby MAX.

Poplatek za pokyn fixní (Kč) 0,00
Poplatek za pokyn v % 0,00
Poplatek za obchod fixní (Kč) 0,00
Poplatek za obchod v % 0,00
Výstupní poplatek (zrušení účtu) (Kč) 0,00

Obchodování

Způsob obsluhy účtu

Asset Management - za klienta spravuje účet portfolio manažer.

Časová dostupnost služeb

x

Minimální jednotka transakce

x

Rychlost provedení standardní transakce v ČR

x

Rychlost provedení zahraniční transakce

x

Četnost operací v rámci dne

x

Nadstandardní služby v rámci transakcí

x

Statistiky

Počet klientů

x

Průměrná délka držby jedné akcie

x

Průměrný roční výnos klienta v % 6,00
Průměrný roční výnos klienta - Poznámka

Cílový výnos 6 % p.a. po odečtení všech poplatků a odměn. Očekávaná výkonnost však není spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti.

PřílohaVelikost
Brožura European Straddle.pdf461.38 KB
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Reálný výsledek investiční strategie:

2016 ... +1,91%

2017 ... -10,12%

2018 ... +1,72%

2019 ... +0,48% (leden - červenec)

Investiční horizont je 2 roky, ale uváděných 5-6% ročně nebylo dosaženo nikdy.

Tento produkt je vinou špatného obchodování značně ztrátový - viz i tato diskuse

S těmito instrumenty (certifikáty) v tomto obchodním modelu není možné vydělat na uváděné poplatky. Tato strategie funguje pouze při velkých obchodovaných objemech právě proto, že potom se poplatky stávají zanedbatelnými.

S těmito instrumenty (certifikáty) v tomto obchodním modelu není možné vydělat na uváděné poplatky. Tato strategie funguje pouze při velkých obchodovaných objemech právě proto, že potom se poplatky stávají zanedbatelnými.

tyto instrumenty vydělávají jen tolik aby se z toho zaplatily poplatky o klienta vůbec nejde ten je dobrý jenom k tomu aby tam nechal svoje peníze a v případě pochybení obchodníka nesl celou ztrátu.

Za 8 měsíců od založení mi tento produkt vynesl ztrátu 14,5%.

Jsem na to stejně za 17 měsíců ztráta téměř 15 % - podle mně školácká chyba obchodníka když téměř všechny prostředky vložil do jednoho obchodu který se stal ztrátovým, pak už tuto ztrátu není možné vyrovnat když veškerý výnos si colosseum ponechá jako poplatek za obchodování. Bohužel jsme zase naletěli .