Zprávy - Pojištění pro podnikatele

Soutěž Zlatá koruna - 17. ročník zahájen

Účty | 4. února 2019 - 6:30 | Klára Doleželová, manažer projektu Zlatá koruna
Od roku 2003 vyhodnocuje odborná porota ty nejlepší finanční produkty, ani letos tomu nebude jinak. Již tradičně vybere Finanční akademie výherce v 11 spotřebitelských, 4 podnikatelských kategoriích a zvolí Novinku roku. V minulém roce se počet kategorií rozšířil o kategorii FinTech. Do soutěže se však může zapojit i široká veřejnost, zvolit nejoblíbenější produkty a vyhrát řadu zajímavých cen

Allianz v Čechách pojistila stavbu netradičního tankeru pro holandské kanály

Pojištění pro podnikatele | 2. srpna 2018 - 14:13 | Redakce

Myslíte, že trh s pojištěním není hravý? V dnešním světě se dá pojistit téměř cokoliv, jistě vás tedy neudiví, že si můžete pojistit i stavbu netradičního tankeru. O takových zkušenostech může vyprávět například Allianz pojišťovna, které kryla stavebně montážní rizika trupu tankeru, který bude převážet minerální oleje. Pyšní můžeme být také na české výrobce, a to konkrétně z loděnice ve Lhotce nad Labem, kde stavěli toto netradiční plavidlo pro plavbu po holandských kanálech.

Podnikatelé už se nemusí obávat kybernetických rizik

Pojištění pro podnikatele | 2. července 2018 - 6:30

Z různých zdrojů se můžeme dočíst, že se blíží 4. průmyslová revoluce. Tento pojem samotný je přinejmenším diskutabilní. Co je však jisté, že technika provází náš každodenní život. Data uložená v počítači jsou často citlivá a proto není divu, že si je podnikatelé chtějí chránit. Dokládá to i hodnocení Finanční akademie, která ocenila pojištění kybernetických rizik v soutěži Zlatá koruna 2018 prvním místem v kategorii Novinka roku.

Jedna chyba může nepojištěnému živnostníkovi změnit život

Pojištění pro podnikatele | 15. prosince 2014 - 11:22 |

Pojištění odpovědnosti podnikatelů se vztahuje na řadu běžných škod z výkonu podnikatelské činnosti. Vůbec přitom nemusí jít o úmysl, ale o prosté chyby z nepozornosti. Živnostníci ale následky svých profesních chyb často podceňují a proti oprávněným nárokům na náhradu škod se nekryjí.

Nepojištěné živnostníky stojí odpovědnost za profesní chyby až miliony korun. …

Pojištění pro podnikatele | 15. srpna 2014 - 11:22 | Radek Václavík, Slavia pojišťovna

Ať už jste automechanik, instalatér, pokrývač nebo děláte jinou živnost, nesete odpovědnost za chybu, která může znamenat fatální finanční následky pro váš rodinný rozpočet i podnikání. Pojištění odpovědnosti podnikatelů Slavia pojišťovny se vztahuje na řadu běžných škod z výkonu podnikatelské činnosti, které nechtěně způsobíte svým klientům nebo zákazníkům. Vůbec přitom nemusí jít o úmysl, ale o prosté chyby z nepozornosti dané únavou. Živnostníci ale následky svých profesních přešlapů často podceňují a proti oprávněným nárokům na náhradu škod se nekryjí.

Podle Allianz může i počasí ovlivnit počet dárků pod vánočním stromkem

Pojištění pro podnikatele | 13. prosince 2013 - 13:05 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna

Vliv každodenních výkyvů počasí na ekonomiku EU může celkově dosáhnout až 561 miliard dolarů ročně (více než 11 bilionů korun). Počasí ovlivňuje i předvánoční spotřebu zákazníků. A nemusí to být pouze kalamitu typu orkánu Xaver, stačí obyčejná námraza, nebo čerstvá sněhová nadílka. Na to vše upozorňuje Allianz v mezinárodní studii rizik výkyvů počasí při podnikání. Čeští podnikatelé, zejména ti, kteří svůj byznys neprovozují pod širým nebem, si je zatím ještě nepřipouštějí.

Budou pojišťovny vyplácet likérkám škody plynoucí z prohibice?

Pojištění pro podnikatele | 27. září 2012 - 11:14 | INSIA

Pojišťovny by zřejmě nevyplácely likérkám škody plynoucí z vyhlášené prohibice na prodej tvrdého alkoholu. Šanci na odškodnění mají jen firmy, jejichž výrobky byly konkrétně zfalšovány. Musely by ale mít speciální pojištění. Naopak životní i úrazové pojistky v souvislosti s požitím pančovaného alkoholu by pojišťovny poškozeným klientům proplatily. ČTK o tom informovali pojišťovací experti.

ČP OČEKÁVÁ REKORDNÍ ŠKODY NA OZIMÝCH PLODINÁCH

Pojištění pro podnikatele | 4. května 2012 - 9:50 | Česká pojišťovna

Česká pojišťovna sčítá škody způsobené zimou a také jarními mrazíky. Podle prvních odhadů se ukazuje, že škody rekordní výše vznikly během zimy zemědělcům na rozsáhlých plochách ozimých plodin. Příznivěji se s nízkými teplotami letos vyrovnávaly porosty vinné révy a ovoce. Také v těchto případech jsou ale poškozeny stovky hektarů porostů.

I malý podnik potřebuje chránit!

Pojištění pro podnikatele | 4. května 2012 - 9:34 | Česká pojišťovna

Obchodníci, řemeslníci, restauratéři a další drobní podnikatelé investovali do svých firem často nejen velké množství peněz, ale i času, energie a nervů. Pokud je to i váš případ, jistě si dovedete představit, jak byste se cítili, pokud by vaše živnost utrpěla škodu, ať už v důsledku cizího zavinění nebo živelní události.

Celkem: 61