European Straddle, podfond Bohemian Empire

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelBohemian Empire
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.bohemianempire.cz
ISIN

CZ0008042397

Depozitář

Československá obchodní banka, a. s.

Auditor

KPMG Česká republika Audit, s.r.o.

Druh fondu

Fond kvalifikovaných investorů ve smyslu § 95 Zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Základní charakteristika

Cílem podfondu je dosahovat dlouhodobého výnosu při nižším riziku než při investování do samotných podkladových aktiv. Prostředkem pro dosažení tohoto cíle je zejména kombinace investování do strukturovaných produktů na podkladová aktiva DAX 30 a Eurostoxx 50 a to do bonusových, reverz bonusových, diskontních a indexových certifikátů. Tato investiční strategie má díky využití částečně zajištěných certifikátů v kombinaci s důsledným řízením rizik možnost dosahovat vysoce pravděpodobný a pravidelný příjem v řádech desetin procent měsíčně.

Výhody/bonusy

Strategie European Straddle je založena na investování do částečně zajištěných certifikátů vydávaných nejvýznamnějšími světovými bankami jako jsou např. HSBC, BNP Paribas, Goldman Sachs nebo Citigroup. Banky, jejichž certifikáty nakupujeme, mají zpravidla rating vyšší než Česká republika a jsou zařazeny na seznam 29 světových systémově důležitých bank.

Hodnota certifikátů se odvíjí od výkonnosti padesáti nejvýznamnějších, tzv. „blue chip“ firem v Evropě (index EuroStoxx) a třiceti nejvýznamnějších společností v Německu (index DAX).

Propad nebo dokonce úpadek jedné společnosti tak nepředstavuje zásadní riziko jako v případě certifikátů vypsaných na akcie jednotlivých firem. Investicí do akciového indexu je zajištěna vyšší diverzifikace i nižší volatilita portfolia oproti nákupu jednotlivých akcií a celkově nižší riziko pro klienta.

Konkurenční výhody

Manipulace úrokových sazeb, kterou provádějí všechny hlavní světové centrální banky, stlačily během posledních několika let úrokové sazby v mnoha zemích do záporných úrovní. Vzhledem k propojenosti finančních trhů a fixaci koruny k euru se tomuto jevu nemá šanci vyhnout ani Česká republika.
Bezpečné cenné papíry již nesou nulový nebo záporný úrok a dluhopisy nabízené s výnosy pouhých několika jednotek procent ročně lze bez přehánění zařadit do spekulativních cenných papírů, kde může mít emitent problém dostát svým závazkům i při menší finanční krizi.

Investor, který nakupuje dluhopisy na současných úrovních, je pro získání daného výnosu nucen podstoupit neúměrné riziko oproti předchozím období.

Tradiční nástroj pro bezpečné uložení finančních prostředků konzervativního investora – dluhopisy proto postupně ztrácí smysl

Parametry

Datum založení

20. října 2016 (den zápisu do obchodního rejstříku)

Čisté obchodní jmění (v mil. Kč) (Kč) 2,00
Země registrace

Česká republika

Měna

CZK

Manažer fondu

Manažer fondu

Martin Loos

Manažer fondu od

20. října 2016

Týdenní prodeje a odkupy

Výkonnost fondu

Roční výkonnost

Poplatky a investice

Maximální vstupní poplatek (%) 3,00
Maximální výstupní poplatek (%) 0,00

Portfolio

PřílohaVelikost
BE statut - European Straddle.pdf216.57 KB
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.