Konsolidovaný nástroj získatele a CRM v Kooperativě

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelKooperativa pojišťovna
Základní charakteristika

Modul CRM je začleněn v nástroji KNZ (konsolidovaný nástroj získatele) - primárního nástroje pro řádnou péči obchodníka o klienta.

KNZ umožňuje:
- tvorbu nabídek,
- sjednání pojištění se správným IDD záznamem z jednání,
- informace nutné k servisu klienta a
- informace k řádné výroční i průběžné péči o klienta.

CRM modul je určen pro všechny obchodníky bez rozdílu - zaměstnance Kooperativy, výhradní i samostatné zprostředkovatele.
Nástroj reflektuje individuální požadavky na péči o klienta pro jednotlivé obchodní cesty. Je možné jej upravit modulárně pro konkrétního partnera, a to díky velmi podrobné správě uživatelů, řídící úrovně pohledu na kmen našich klientů.

KNZ nabízí responzivní design bez nutnosti instalace aplikace.

Okruh uživatelů

Zaměstnanci a zprostředkovatelé pojištění spolupracující s Kooperativou

Počet uživatelů 25.000,00
Výhody/bonusy

Kooperativa vyvinula vlastními silami CRM nástroj, který svými specifiky usnadňuje řešení klientských potřeb ve stylu „vše pod jednou střechou“ za účelem kvalitního klientského servisu.

Nástroj v sobě zahrnuje komponenty, které slouží především k tomu, že klient odchází spokojený díky schopnosti obsloužení jakéhokoliv požadavku i komplexní péče o klienta s využitím jediného CRM nástroje:

- Kalkulačky propojené s Průvodcem pojištění snoubí IDD požadavky a zajišťující optimální pojistnou ochranu klienta.

- ToDo a Tipy na dnešní den pro rychlé i systematické řešení aktuálních událostí klientů:
► Narozeniny klientů - není nic příjemnějšího, než popřát svému klientovi a zpříjemnit mu tak jeho narozeninový den.
► Dluhy a související poplatky, vymáhání - ušetření poplatků z dlužného pojistného zprostředkuje klientovi jeho obchodník.
► Dožití pojistných smluv a dožití rizik - i když je klient informovaný napřímo Kooperativou, je opět proklientské, aby ho současně informoval i pracovník Kooperativy, který s ním pojistnou smlouvu uzavíral a zjistil jeho potřeby pro následnou pojistnou ochranu.
► Výroční pojistných smluv – je vhodné datum pro zjištění, jestli se nezměnily klientovy požadavky.
► Čekárna storen a stornované PS – i když se klient rozhodl ukončit své pojistné smlouvy u Kooperativy, pracovník Kooperativy by měl s klientem projít všechny důsledky, které plynou z ukončení pojistné ochrany.
► Registrované a ukončené škody – dávají prostor pro odpověď klienta na dotaz, v jakém stavu se nachází daná škoda a v případě spokojenosti klienta navazují na péči v oblasti sjednání a servisu.

- Obchodní x-sellové a upsellové kampaně – za pomocí propracovaných afinitních modelů jsme schopni klientovi nabídnout nejvhodnější další produkt ve správnou dobu, který doplňuje jeho stávající pojistnou ochranu.

- Příležitosti - jsou naším novým modulem, který umožňuje na mnoha místech v KNZ označit budoucí příležitost u daného klienta a sledovat životní cyklus dané příležitosti sumarizovaně v získatelském náhledu.

- Semafor - je modul péče o klienta, využívaný aktuálně interní obchodní službou pro výroční péči o klienta a evidence této péče.

- Přehled jednání z "Průvodce" - je ideálním pomocníkem pro zobrazení historie mých jednání s klientem.

- Kalendář - umožňuje lépe plánovat péči o klienty.

Novinky

1. Pružně reagujeme na požadavky trhu - prodej neživotního pojištění na dálku (formou návrhu a akceptace platbou) jsme u pojištění osob doplnili o propracovaný proces digitálního podpisu na zařízení klienta. Pro tyto nové způsoby poskytujeme prostřednictvím obchodníků podporu (časová osa života návrhu prodeje na dálku, informace o úhradě, akceptaci návrhu, vzniku smlouvy nebo neakceptaci návrhu).

2. Napojujeme CRM v KNZ na data bývalé Pojišťovny České spořitelny a uzavíráme tak aplikaci Flexina - pod heslem, vše pod jednou střechou KNZ. Obchodníci, pečující o klienta s vazbou na obě původní pojišťovny, nemusí nově používat dva systémy pro péči o téhož klienta.

3. Nadále rozšiřujeme historii komunikace v KNZ (vše o klientovi na jednom místě), například komunikaci ke škodám.

4. Rozšiřujeme rodinu našich kalkulaček o nové přírůstky - již řadu let oceňované pojištění podnikatelů TREND je doplněno zatím našim nejpropracovanějším intuitivním Průvodcem podnikatelského pojištění.

Základní informace

Systém

PC (Windows)

PC (Linux)

Mac (OS x)

Smartphone (Android)

Smartphone (iOS)

Smartphone (Windows Phone)

jiný

Obsluhované produkty

Kompletní portfolio retailového pojištění občanů (osoby, majetek, odpovědnost, vozidla) a stěžejní produkty podnikatelského pojištění. Cílem je mít v KNZ i speciální produkty pro pojištění podnikatelů.

Dostupnost aplikace

zdarma

Dostupnost aplikace - poznámka

24/7

Zabezpečení přístupu do aplikace

Řízená politika přístupu, správy hesel, přidělování oprávnění a revizí prostřednictvím "Správy uživatele KNZ".

Transakce

Vnitrostátní platby

ano

Mezinárodní platby

ne

Trvalé příkazy

ano

Povolení k inkasu

ano

Platby přes QR-kód

ano

Jiné platební metody

V rámci sjednání pojistných smluv je u neživotního pojištění možnost volby metodou mPOS. Následné platby jsou umožněny prostřednictvím klasických platebních metod. Pro lepší obsluhu klienta disponuje CRM na řadě míst (karta klienta, karta smlouvy) QR kódy pro rychlou obsluhu klienta v oblasti plateb pojistného či dluhů.

Obsluha produktů

Jiné nástroje

Organizační struktura zařazení obchodníků a jejich klientů je samozřejmou součástí KNZ a CRM v KNZ.

Aplikace stavebních spořitelen

Aplikace pojišťoven

Ukázky

Screenshoty aplikace
-------