Fio API Bankovnictví 2.0

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelFio banka, a.s.
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.fio.cz/bankovni-sluzby/api-bankovnictvi
Základní charakteristika

Fio banka byla první bankou v ČR, která v roce 2012 nabídla vlastní API.

API Bankovnictví je zcela zdarma.

Fio API Bankovnictví umožňuje bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtech našich klientů nebo import jejich platebních příkazů z různých informačních systémů do našeho Internetbankingu.

Přístup k datům z účtu může vytvořit majitel nebo oprávněná osoba k účtu ve svém internetovém bankovnictví. Veškerá komunikace mezi bankou a cílovou stanicí je šifrovaná pomocí SSL protokolu.

Okruh uživatelů

fyzické osoby, podnikatelé i firmy; majitelé účtu a disponující osoby

Výhody/bonusy

API Bankovnictví je vhodné zejména pro e-shopy a další společnosti, které potřebují stahovat výpisy přímo do svých účetních programů. Na základě informací o pohybech na účtu pak mohou okamžitě reagovat například automatickým odesláním zboží nebo poskytnutím služby svým zákazníkům. Data o pohybech na účtu lze získat v mnoha různých formátech, mezi které patří: XML, MT940, OFX, GPC, CSV, JSON, HTML, PDF.

Zájemci o službu API Bankovnictví mohou využívat aplikaci s názvem Fio API Plus. Aplikace je určena těm, kteří nechtějí programovat vlastní uživatelské rozhraní pro API Bankovnictví, ale mají zájem využívat jeho výhod. S Fio API Plus můžete pravidelně a rychle stahovat bankovní výpisy nebo pohyby na účtu v několika různých formátech.

Fio API Bankovnictví umožňuje automatické propojení s účetním softwarem a automatickou reakci na pohyby na účtu. Jeho vedení i používání je zcela zdarma, stejně jako používání uživatelského rozhraní Fio API Plus.

Zadávání hromadných plateb - import pomocí ABO/XML.

Aplikace je stejně jako samotné API Bankovnictví pro všechny klienty zdarma!

Poznámka

Fio API Bankovnictví 2.0 bylo uvedeno na trh v červnu 2012 a znamenalo zásadní vylepšení - jeho prostřednictvím lze nyní nejen stahovat výpisy a pohyby na účtu (funkce verze 1.0), ale také zadávat hromadné platby, které mohou být importovány do bankovního systému ve formátu ABO nebo XML a v Internetbankingu jsou pak připraveny k podepsání v jedné dávce. Ve formátu XML lze zadávat nejen domácí, ale i jakékoliv zahraniční platby.

Od dubna 2014 je možné výhody API Bankovnictví využívat k účtům v 15 měnách (AUD, CAD, CZK, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD).

Základní informace

Systém

PC (Windows)

PC (Linux)

Mac (OS x)

----
Dostupnost aplikace

zdarma

Poplatek za zřízení (Kč) 0,00
Měsíční poplatek (Kč/měs.) 0,00
Zabezpečení operací

Veškerá komunikace mezi bankou a cílovou stanicí je šifrovaná pomocí SSL protokolu.

Transakce

Vnitrostátní platby

ano

Mezinárodní platby

ano

Trvalé příkazy

ano

Povolení k inkasu

ano

Dávkové příkazy

ano

Obsluha produktů

Aplikace stavebních spořitelen

Aplikace pojišťoven

Ukázky

Screenshoty aplikace
-----