Digitální karta pojištění

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelKooperativa pojišťovna
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.koop.cz/digitalni-karty
Základní charakteristika

Ve spolupráci s firmou YourPass jsme připravili digitální kartičky cestovního pojištění, které si od června 2019 mohou stáhnout do svého chytrého mobilního telefonu všichni klienti, kteří si sjednají pojištění online. Do budoucna je plánované rozšíření možností získání kartičky i na ostatní formy prodeje – telefonní prodej a prodej na pobočkách.

Klienti si již nemusí tisknout papírovou kartičku a zároveň mají jistotu, že budou mít kartičku pořád při sobě.

Kartičku lze virtuálně otočit a na zadní straně nalezne klient všechny důležité informace, jako jsou proklikávací kontakty na asistenční služby, rozsah pojištění, odkazy na hlášení pojistné události, odkaz na sjednání nového pojištění se slevou apod.

Na kartičku můžeme komunikovat notifikacemi, které jsou buď plošně šířeny na všechny klienty, nebo jsou vázány na GPS souřadnice. V praxi to třeba znamená, že pokud se klient ocitne v první den platnosti cestovního pojištění na pražském letišti, tak mu kartička popřeje šťastnou cestu a poradí, na koho se obrátit v případě zpoždění či zrušení letu.

Jakmile doběhne platnost pojištění, začne běžet čtrnáctidenní ochranná lhůta. Jakmile vyprší, dojde automaticky k otočení kartičky na slevovou kartu cestovního pojištění pro další nákup.

Kartičky fungují v elektronických peněženkách jak na systému iOS, tak i na Android.

Okruh uživatelů

Všichni klienti Kooperativy, kteří mají sjednané cestovní pojištění.

Poznámka

Pro digitální karty cestovního pojištění plánujeme zavést informování o zpoždění letu.

Aktuálně testujeme digitální karty pro majetkové pojištění, kde chceme funkci notifikací použít pro varování před nepřízní počasí (tzv. meteopress). Takové varování se bude vztahovat vždy na PSČ, kde má klient nemovitost, na kterou se váže smlouva. Všechny digitální karty lze použít pro obchodní či marketingová sdělení. Do budoucna by se kartičky měly stát i novým distribučním kanálem.

Základní informace

Transakce

Obsluha produktů

Aplikace stavebních spořitelen

Aplikace pojišťoven

Ukázky