Bezkontaktní výběry z bankomatů Air Bank

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelAir Bank
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.airbank.cz/mapa-pobocek-a-bankomatu/
Základní charakteristika

Bezkontaktní výběr je oproti klasickému vkládání karty jednodušší a rychlejší. Stačí jen pípnout u čtečky a zadat PIN. Vybrat peníze si díky bezkontaktním bankomatům mohou už i majitelé platebních nálepek, a do budoucna i majitelé telefonů s funkcí NFC. Bezkontaktní výběry jsou zároveň bezpečnější, protože odpadá možnost okopírování karty cizí osobou, tzv. skimming. Navíc bankomat kartu nikdy „nesežere“, protože ji má klient stále v ruce. Bezkontaktně vyberou z bankomatů Air Bank všichni držitelé platebních karet a nálepek, jejichž banka tuto funkci pro kartu/nálepku povoluje.
Klienti Air Bank mohou bezkontaktně využívat i vkladové bankomaty banky.

Okruh uživatelů

Všichni držitelé bezkontaktních karet/nálepek a také telefonů s funkcí NFC)

Výhody/bonusy

Rychlost, jednoduchost, bezpečnost, možnost vybrat hotovost i s platební nálepkou. Bezkontaktní bankomaty také umožňují vybrat si peníze pomocí telefonu s funkcí NFC.

Novinky

Air Bank, vůbec jako první banka v Česku, začala v září 2016 testovat bezkontaktní výběry z bankomatů. Na podzim 2016 pak bezkontaktní výběry uměly už všechny bankomaty Air Bank. Banka má dnes více než 370 bankomatů a svoji bankomatovou síť dál výrazně rozšiřuje, a to i do menších měst, každý nově postavený bankomat je automaticky vybaven také bezkontaktní čtečkou.
V únoru 2017 Air Bank začala testovat i první čistě bezkontaktní bankomat na světě. Oproti klasickému bankomatu se tento typ liší hlavně tím, že nemá zdířku pro vložení karty ani tradiční klávesnici pro zadání PINu. Je také dvakrát rychlejší.

Poznámka

Air Bank staví další bezkontaktní bankomaty. Na stránce www.airbank.cz/nove-bankomaty mohou sami klienti dát bance vědět, kde by nové bankomaty chtěli mít.

S užitečnými vychytávkami v bankomatech Air Bank přišla i v minulosti. Jako první například nabídla možnost zvolit si v bankomatu konkrétní hodnotu bankovek. Od letošního roku se potom klientům Air Bank v bankomatu zobrazuje možnost zvolit si stejnou skladbu bankovek, jako si vybírali minule, mohou tak ušetřit čas. Kromě výběrových bankomatů má banka už od svého startu na pobočkách i bankomaty vkladové, klienti Air Bank tak mohou zdarma a jednoduše vkládat peníze nejen na svůj účet, ale i na účet jiného klienta Air Bank.

Základní informace

Transakce

Obsluha produktů

Aplikace stavebních spořitelen

Aplikace pojišťoven

Ukázky

Demo-účet/Videoukázka

https://youtu.be/XrauUYd59dM

Screenshoty aplikace
-------