RIXO.cz – Prodej životního a úrazového pojištění online

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelRixo
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.rixo.cz/pojisteni-zivota/
Okruh uživatelů

Muži i ženy se zájmem o životní a úrazové pojištění, kteří se nechtějí nechat napálit cenou, ani plněním.

Základní charakteristika

RIXO.cz je srovnávač pojištění druhé generace. U všech druhů pojištění preferujeme a umožňujeme online cestu klienta bez zásahu "makléře". Každá nabídka je stavěná na míru potřebám konkrétního klienta. Nabízíme kompletní sortiment pojištění: aktuálně srovnáváme produkty v sedmi kategoriích a spouštíme také srovnávání hypoték. Navíc klientům hlídáme výročí všech pojistek (nejen námi prodaných) a pojistky revidujeme, jestli jsou stále výhodné. Klientům jsme k dispozici denně od 7 do 22 hodin (včetně víkendů). Jako jediný srovnávač máme mobilní aplikaci, ve které máte všechny své pojistky přehledně uložené.
Ve 21. století je běžné nakupovat celé spektrum služeb online. Přesto nám nikdo nevěřil, když jsme o spuštění prodeje životního pojištění online začali v roce 2021 plánovat. Setkávali jsme se s argumenty jako "klienti to nebudou chtít, online poptávka po životku neexistuje" nebo "klient si to online nikdy nekoupí, je potřeba si s ním sednout a zmasírovat ho". Další významnou vstupní bariérou byla nulová technologická připravenost na straně pojišťoven.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

Jsme jediný online srovnávač, kde klient během 20 sekund dostane online srovnání od 7 životních pojišťoven (a rovnou si ho i může sjednat).
Jak to funguje? Klient na webu zadá klíčové vstupní parametry (jejich vyplnění zabere méně než 3 minuty). Systém vyhodnotí profil a potřeby klienta a navrhne optimální pojistné krytí. Nabídka je vždy na míru pro daného klienta a je vždy kalkulována přímo pojišťovnou přes API. Klient si může změnit parametry nebo nastavení pojistky a upravit kalkulaci.
V případě zájmu pak pojistku doladí s naším specialistou pojištění. Tím umíme garantovat, že:
• každý klient dostane přesně to, co potřebuje.
• splňujeme regulatorní požadavky.
• díky zpětné vazbě můžeme zdokonalovat algoritmus.

Náklady pro uživatele

Sjednání životního pojištění i konzultace se specialisty jsou zcela zdarma.

Fáze vývoje

S vývojem produktu jsme začali v roce 2021. Základním předpokladem úspěchu bylo překonání zažitých stereotypů, které zmiňujeme výše. Potvrdili jsme si předpoklad, že návrh optimálního pojistného krytí lze algoritmizovat a produkty jsou mezi sebou skutečně porovnatelné.
V lednu 2022 jsme srovnání životního pojištění spustili naostro. Velkou oporu jsme měli u našich současných klientů a jejich preference naší značky, která u nich vzbuzuje důvěru a mají s ní již dobré zkušenosti. Pomáhala nám také úzká spolupráce s našimi partnerskými pojišťovnami, jež nám věřily na základě prokazatelného trackrecordu z oblasti autopojištění.
Úspěšný launch by se neobešel bez silného brandu a dobře vyprofilované marketingové komunikace. Tu bylo samozřejmě potřeba podpořit adekvátní investicí do placených médií.
Hned v prvním roce spuštění služby (tedy za rok 2022) jsme zaznamenali desetitisíce zájemců. Kategorie tak upevňuje svůj klíčový význam v našem portfoliu.

Investoři

RIXO a.s. je členem skupiny EMMA Capital.

Na kterých trzích produkt funguje?

ČR

Facebook https://www.facebook.com/Rixocom/
Instagram https://www.instagram.com/rixo_cz/
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/rixocz/