Platební instituce Roger

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelRoger
Stránky produktu u poskytovatelehttp://rogeras.com
Počet uživatelů 10.000,00
Základní charakteristika

Platební instituce Roger a.s. je největší společností ve střední Evropě zaměřenou na financování financování malých a středních podniků. Propojováním společností s nezávislými investory pomáhá se zkracováním dlouhých splatností faktur na tři dny. Vše probíhá on-line na P2P platformě licencované Českou národní bankou. Celý proces je transparentní, flexibilní a bez omezení minimálními objemy.

Co je na produktu inovativního?

Roger Platba poskytuje alternativní metodu financování malých a středních podniků, které by na bankovní faktoringové financování nedosáhli. Při výběru financování se nesoustředí na bonitu dodavatele, ale naopak na bonitu odběratele. Platební instituce Roger je také první a jediní, kdo umí číst a automatizovaně zpracovávat dokumentaci přes EDI, díky čemuž šetří čas i administrativní proces. Veškerá komunikace probíhá v on-line prostředí a díky API rozhraní vše funguje automaticky bez potřeby manuálně posílat excelové tabulky, anebo jiné podklady k financování.

Odběratelům nabízí produkt Invoice Financing, jehož hlavním úkolem je financování obchodních toků mezi odběratelem a dodavatelem s cílem optimalizovat jejich pracovní kapitál. Dodavatelé si tak uvolní finanční prostředky, které čekají ve fakturách k proplacení, a zajistí si potřebnou likviditu. Odběratelé si mohou ponechat splatnosti dle obrátkovosti zboží bez negativního dopadu na jejich dodavatele. Obě strany mají navíc přehled o všech svých fakturách v jednoduchém on-line rozhraní.

Fáze vývoje

Neustále pracujeme na vývoji našich hlavních služeb pro podnikatele: Roger Platba a Invoice Financing. Stejně tak pravidelně vylepšujeme investorské rozhraní služby Roger Aukce. Automatizace procesů a využívání nejnovějších technologií je naše každodenní aktivita.

Investoři

Společnost byla založena v roce 2013 Adamem Šoukalem a Tomášem Slobodníkem. Počátkem roku 2016 v roli investora do společnosti vstoupil GRiT, největší poskytovatel EDI komunikace v ČR. V roce 2017 pak získal Roger strategického investora Echilon Capital. V roce 2020 se Platební instituce Roger stala součástí skupiny Komerční banky.

Na kterých trzích produkt funguje?

V současné době služba funguje na českém trhu, ale je možné financovat i faktury zahraničních firem či faktury vystavené proti zahraničním firmám. Stejně tak se investorem mohou stát i cizinci.

Facebook https://www.facebook.com/rogeras.cz/
Instagram https://www.instagram.com/roger_fintech/
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/rogeras/