Spendee

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelSpendee
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.spendee.com
Počet uživatelů 308.000,00
Základní charakteristika

Jsme mobile-first fintech aplikace pro správu osobních financí, kterou využívají uživatelé z celého světa (přes 170 zemí). Tvoříme chytrého finančního asistenta, který usnadní život běžným uživatelům a vrátí jim totální kontrolu nad financemi i v dnešním dynamickém světě. Byli jsme první českou nebankovní aplikací s plnou licencí PSD2 od ČNB, aktuálně jsou takové subjekty jen 2.

Průměrný uživatel v EU aktivně využívá 2,8 bankovního účtu, testuje elektronické peněženky jako Revolut, Lydia a další, ale bohužel se také dost platí hotovostně. Spendee řeší problém roztříštěnosti dat o financích a tím chybějící jednoduché kontrole a analýze. Nyní uživatelská základna šplhá ke dvěma milionům registrovaných uživatelů. Postupně se měníme z trackovací aplikace na skutečně rádce a asistenta ve financích, který je ale striktně na straně uživatele. Jako první CZ startup jsme se dostali v roce 2017 do Google Accelerator v San Franciscu a vyhráli světovou Mobile UX Awards 2017 v kategorii Best Finance App. V listopadu 2019 jsme získali ocenění v regionálním kole CESA Awards v Bukurešti jako Best Fintech Startup a radovali jsme se i z výhry v soutěži Zlatá koruna 2019 v kategorii FinTech.

Co je na produktu inovativního?

Uplatňujeme striktně mobile-first přístup a focus je tak hlavně na mobilní aplikace, jejich kvalitu, přívětivost a pohodlnost. Chceme, aby personal finance management byl snadný a přístupný nejen pro odborníky, ale i pro naprosté laiky. Jen člověk, který má nad svými financemi kontrolu a přehled může být více vklidu a užívat si života.

Fáze vývoje

Growth Stage (funkční produkt na trhu, vylepšování produktu a focus na růst uživatelské báze)

Investoři

David Nevečeřal, Jakub Sechter, Kucera (exAvast), Zadak (exHP), Karaffa (exFeedo), Grouport Ventures

Na kterých trzích produkt funguje?

Působíme globálně a aktivní uživatele máme ve 170 zemích světa. Největší focus a největší uživatelská báze je ale severní Amerika (USA, Mexiko) a jihovýchodní Asie, Evropa je v TOP zemích zastoupena UK, CZ a Španělskem. Nyní se chceme ale zaměřit na růst i v rámci Evropy díky velkým aktuálním změnám na bankovním trhu.

Facebook https://www.facebook.com/spendeeapp
Twitter https://twitter.com/spendeeapp?lang=cs
Instagram https://www.instagram.com/spendeeapp/