Spendee

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelSpendee
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.spendee.com
Počet uživatelů 2.500.000,00
Základní charakteristika

Jsme mobile-first fintech aplikace pro správu osobních financí, kterou využívají uživatelé z celého světa (přes 170 zemí). Tvoříme chytrého finančního asistenta, který usnadní život běžným uživatelům a vrátí jim totální kontrolu nad financemi i v dnešním dynamickém světě. Zároveň jsme jediná česká nebankovní aplikace s plnou licencí PSD2 od ČNB.

Průměrný uživatel v EU aktivně využívá 2,8 bankovního účtu, testuje elektronické peněženky jako Revolut, Lydia a další, k tomu jsou na vzestupu krypto měny, ale bohužel se také dost platí hotovostně. Spendee řeší problém roztříštěnosti dat o financích a tím chybějící jednoduché kontrole a analýze. Máme přes 2,5 milionu stažení a přes 1.000.000 registrovaných uživatelů. Postupně se měníme z trackovací aplikace na skutečně rádce a asistenta ve financích, který je ale striktně na straně uživatele. Jako první CZ startup jsme se dostali v loňském roce do Google Accelerator v San Franciscu a následně do fintech innovation hubu WeXelerate ve Vídni. Vyhráli jsme také třeba Deloitte Fintech Accelerator v Praze, Startup Roku 2017 v ČR, Fintech Roku 2018 v ČR nebo světovou Mobile UX Awards 2017 v kategorii Best Finance App. Byli jsme ve finálovém výběru na Křišťálovou Lupu v globálních CZ projektech nebo třeba v TOP 50 startupech na Wolves Summit 2018 ve Varšavě.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

Uplatňujeme striktně mobile-first přístup a focus je tak hlavně na mobilní aplikace, jejich kvalitu, přívětivost a pohodlnost. Chceme, aby personal finance management byl snadný a přístupný nejen pro odborníky, ale i pro naprosté laiky. Jen člověk, který má nad svými financemi kontrolu a přehled může být více vklidu a užívat si života.

Fáze vývoje

Growth Stage (funkční produkt na trhu, vylepšování produktu a focus na růst uživatelské báze)

Investoři

David Nevečeřal, Jakub Sechter, Lukáš Stibor, Miroslav Chmelka a Jan Částek, investor Tomáš Šebesta (SK)

Na kterých trzích produkt funguje?

Působíme globálně a aktivní uživatele máme ve 170 zemích světa. Největší focus a největší uživatelská báze je ale severní Amerika (USA, Mexiko) a jihovýchodní Asie, Evropa je v TOP zemích zastoupena UK a Španělskem. Nyní se chceme ale zaměřit na růst i v rámci Evropy díky velkým aktuálním změnám na bankovním trhu.

Facebook https://www.facebook.com/spendeeapp
Twitter https://twitter.com/spendeeapp?lang=cs
Instagram https://www.instagram.com/spendeeapp/