« Zpět

Životní pojištění od Allianz kryje i koronavirus

| 7. dubna 2020 - 14:05 | Zprávy | Životní pojištění

Životní pojištění si lidé sjednávají proto, aby jim nahradilo výpadek příjmů při dlouhodobém léčení a aby jim pomohlo snížit finanční propad kvůli invaliditě, protože už nebudou moci dělat práci, kterou dříve dělali. V návaznosti na světovou pandemii koronaviru se klienti, kteří mají u Allianz sjednané právě životní pojištění, ptají, či platí pojistka i na ni. A jelikož koronavirus způsobuje akutní respirační onemocnění, považuje se za chorobu a je tedy krytý pojistkami, u kterých vznikne pojistná událost z důvodu choroby. Jakých případů se to týká?

 

POJIŠTĚNÍ SMRTI

Pojistnou událostí je smrt z jakékoli příčiny, tedy i smrt v souvislosti s virovou nákazou.

POJIŠTĚNÍ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI

Pojistnou událostí je pracovní neschopnost z důvodu nemoci, úrazu, lékařem doporučeného preventivního operačního zákroku či dárcovství orgánu nebo tkáně. Pojistnou událostí tedy není, pokud je klient v karanténě, ale nebyla mu diagnostikována žádná nemoc. Samotná karanténa není pojistnou událostí.
 

POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD POBYTU V NEMOCNICI

Pojistnou událostí je hospitalizace z důvodu nemoci, úrazu, porodu, lékařem doporučeného preventivního operačního zákroku, dárcovství orgánu nebo tkáně, nebo doprovodu dítěte. Allianz plní i pobyt v nemocnici z důvodu virového onemocnění.
 

POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD ZÁVAŽNÝCH ONEMOCNĚNÍ

Koronavirus ani jiné virové onemocnění není jedním z 36 vyjmenovaných onemocnění, kterých se pojistka týká.
 

ÚRAZOVÉ PŘIPOJIŠTĚNÍ

Koronavirus je nemoc, nikoli úraz, a proto jej toto připojištění nekryje.

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.