« Zpět

Češi si nejčastěji půjčují peníze ve čtvrtek, Slováci v pátek a Poláci v úterý

| 15. dubna 2014 - 11:31 | Zprávy | Bankovní úvěry

Většina Čechů si bere půjčku v polovině týdne, čtvrtina klientů (25 %) si o spotřebitelský úvěr zažádá ve čtvrtek. Nejméně Čechů řeší půjčky v pátek, to je naopak nejoblíbenější den pro půjčování peněz na Slovensku. Poláci řeší svou nepříznivou finanční situaci nejčastěji už v úterý. Vyplývá to ze statistik společnosti PROFI CREDIT.

„Zajímavé je, že třetina Čechů (32 %) si o úvěr zažádá hned po probuzení, už v osm hodin ráno. To Slováci a Poláci řeší finance až po obědě. Nejvíc žádostí o úvěr u nich vyřizujeme mezi druhou a třetí hodinou odpoledne,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Měsícem půjček je pak v Česku jednoznačně prosinec, na Slovensku je to listopad a v Polsku překvapivě srpen. Slováci na rozdíl od nás nenechávají nákup vánočních dárků na poslední chvíli, Poláci zřejmě nakupují ježíška s ještě větším předstihem. Nejmenší zájem o půjčky mají lidé v lednu. Na začátku roku ale eviduje PROFI CREDIT nejvíce žádostí o odklad půjčky. „Je to dáno především tím, že si lidé berou úvěry v předvánočním období, nakoupí dárky a v lednu či únoru zjistí, že Ježíšek byl štědřejší, než být měl,“ říká Ondřej Šmakal.
 
Půjčkám vládnou muži a Býci 
Co se týče pohlaví, tak muži předběhli v posledních letech v půjčování peněz ženy. U PROFI CREDITu je poměr muži a ženy 57 % ku 43 %. Průměrný věk žadatelů půjčku je 43 let. Z hlediska znamení jsou nejvášnivějšími žadateli o půjčku Býci, nejméně úvěrů si berou Váhy. Zeměpisně vládne úvěrům v Česku Moravskoslezský kraj. Ze severu Moravy je každý sedmý klient společnosti PROFI CREDIT. Nejméně půjčkám holdují lidé na Vysočině. Průměrně si lidé půjčují 43 000 korun. Nejrozšířenějším důvodem, proč si lidé berou úvěry, jsou náklady na domácnost. Následuje rekonstrukce bytu, nákup domácích spotřebičů, elektroniky nebo nutné opravy. „Evidujeme ale i případy, kdy si lidé vzali úvěr na sázku do loterie, dovolenou pro tchýni nebo na zvětšení prsou,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.