« Zpět

Aprílová TZ: Veřejný dluh České republiky se snížil o čtvrtinu!

| 1. dubna 2014 - 13:20 | Zprávy | Bankovní úvěry

Opravdu mistrovský kousek se povedl českému státu. Využil výhodné nabídky na refinancování úvěrů, kterou nabízí Equa bank. Díky tomuto odvážnému kroku se dluh České republiky snížil o celou čtvrtinu. Celková úspora je v hodnotě 45 miliard korun a v přepočtu teď dluží každý občan ČR o téměř 43 000 korun méně.

„Všiml jsem si nabídky Equa bank v televizi v reklamní přestávce. Samozřejmě jsem tomu nevěřil, proto jsem jim zavolal a zeptal se, zda by byli ochotni pomoct České republice s veřejným dluhem - jsme přece všichni na jedné lodi, ať už pracujeme ve státní správě nebo v bance. K mému překvapení svolili se schůzkou a po několika setkáních byla ruka v rukávu. Bylo to fakt jednoduché. Mohu proto prozradit, že se přesně 1. dubna 2014 sníží dluh Česka ze 1,8 bilionu korun o plných 25 %, tedy na 1,35 bilionu korun,“ uvedl nejmenovaný zdroj z nejmenovaného ministerstva.
 
Postup českého státu doslova šokoval renomované ekonomy a členy bankovní rady ČNB. „Jsme v šoku, a to doslova. O takovém postupu se nepíše ani v jedné ekonomické učebnici, dokonce se o něm ani neučí na Vysoké škole ekonomické v Praze,“ shrnul za všechny jeden z představitelů České národní banky „Jednoduché a geniální, jak jinak lze postup českého státu označit,“ dodal druhý, také nejmenovaný zástupce ČNB. Jedno je už nyní jisté – tato unikátní transakce se zapíše do dějin boje se státním dluhem.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.