« Zpět

Penzijní fondy začínají vydělávat

| 5. února 2015 - 11:26 | Zprávy | Podílové fondy

Po období nejistoty, kdy nebylo zřejmé, jak si penzijní fondy třetího pilíře povedou, se ukazují první výsledky. Penzijním fondům se začíná dařit a stávají se pro klienty atraktivní.

Penzijní fondy ČSOB Penzijní společnosti za loňský rok zaznamenaly kladný výsledek. Nejlepší zhodnocení přinesl ČSOB vyvážený účastnický fond, který zhodnotil prostředky klientů o 3,80 %. Podobně si vedl ČSOB dynamický fond, jenž zhodnotil prostředky klientů o 3,30 %. Tyto výsledky odpovídají strategii těchto fondů, které z velké části investují prostředky do akcií a míří tak na potenciální vyšší zhodnocení. Aktuálně se výnosy u ČSOB dynamického fondu za období od 1. ledna 2014 do 23. ledna 2015 pohybují na hranici 10 %. ČSOB vyvážený účastnický fond zhodnocuje prostředky na hranici 7 %.

„V letošním roce jsme zaznamenali vyšší počet nových i stávajících klientů, kteří začali využívat dynamičtější strategie, které mají vyšší potenciál pro lepší výnos. Rozhodli jsme se tento trend podpořit zrušením poplatku za změnu investiční strategie. Klient nyní může přecházet mezi jednotlivými fondy, případně si sestavit své vlastní portfolio z více fondů, a to zcela zdarma,“ sdělila Marcela Suchánková, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti. „V současné době do nových ČSOB účastnických fondů vstoupilo více než 30 000 klientů a jejich průměrná výše měsíčního příspěvku činí 753 Kč,“ doplnila Marcela Suchánková.
 
ČSOB Penzijní společnost navíc pouze jako jedna ze tří penzijních společností v Česku splnila zákonnou podmínku a naplnila všechny své účastnické fondy ve třetím pilíři částkou 50 milionů korun. V třetím pilíři je klientům k dispozici ČSOB garantovaný účastnický fond, kde při splnění podmínek jsou garantovány vložené prostředky po celou dobu spoření.
 
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.