« Zpět

Allianz pojišťovna má otestované penzijní prodejce

| 21. března 2013 - 11:32 | Zprávy | Penzijní spoření

Allianz pojišťovna řádně vyškolila síť svých obchodních partnerů na nové penzijní produkty, které od letošního roku zavedl zákon o doplňkovém penzijním pojištění. Jako jedna z prvních pojišťoven na trhu je tak připravena poskytovat svým zákazníkům bezpečné spoření na penzi ve II. pilíři podle nové penzijní reformy. Školení a testování pro 3200 obchodních partnerů Allianz pojišťovny zajistila společnost Unicorn Systems.

 

Kompletní e-learningový systém pro Allianz pojišťovnu postavila softwarová společnost Unicorn Systems na internetové službě Unicorn Universe. V Unicorn Universe jsou dostupné všechny vzdělávací materiály přes internet, a to v režimu 7x24. Zároveň je v něm vedena evidence 3200 účastníků školení a pravidelný reporting o stavu jejich přípravy. Interaktivní studijní materiály a testovací otázky připravil Unicorn Systems ve spolupráci s vysokou školou Unicorn College.
 
Součástí interaktivního e-learningového materiálu je také sada přípravných testů, které ověří připravenost prodejců na vlastní certifikační zkoušku. Ta je podle nařízení České národní banky povinná pro všechny penzijní prodejce od června 2013.
 
"Při přípravě e-learningového systému šitého na míru potřebám našeho klienta jsme využili dlouhodobé zkušenosti s realizací projektů v Allianz pojišťovně, zejména pak vynikající znalost jejího prostředí a specifických požadavků. Systém jsme navrhli tak, aby e-learningové prostředí bylo možné nadále rozvíjet o další vzdělávací aktivity," dodal Jiří Mráz, Managing Director Unicorn Systems.
 
Loňský rok byl pro Allianz penzijní fond rekordním rokem, v němž pokračoval jeho úspěšný růst, který nakonec předčil všechna očekávání. Počet klientů překročil 486 tisíc a meziročně vzrostl o 130 %. Úspěšného nárůstu dosáhl Allianz penzijní fond i ve výši spravovaných prostředků účastníků, jejich celkový objem přesáhl částku 20,4 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o více než 72 %. Allianz penzijní fond se tak stal v rámci těchto ukazatelů nejúspěšnějším fondem na našem trhu.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.