« Zpět

Allianz penzijní fond zažil rekordní měsíc v počtu nových klientů ve své historii. Chcete nahlédnout po pokličku jeho údajů?

| 5. prosince 2012 - 13:43 | Zprávy | Penzijní spoření

V listopadu přišlo do Allianz penzijního fondu 52 648 smluv a toto číslo ještě není zdaleka konečné. Díky tomu se tento měsíc stal opět rekordním – a to počtem nových klientů. V dosavadní historii byl nejsilnější únor 2012 – 75 406 smluv, z nich však byla většina „přestupních“ z jiných fondů. Jen pro srovnání: do Allianz penzijního fondu v listopadu 2012 vstoupilo téměř stejné množství klientů, jako za celý uplynulý rok (cca 59 tisíc), přičemž srovnatelné období, tedy za listopad 2011 to bylo jen necelých 8 tisíc. Zároveň si v posledních třech měsících více než 22 tisíc klientů aktuálně zvýšilo své úložky. Nejvyšší částky si ukládají lidé ve věku nad 50 let, ale i mladí do 30 let si budou od ledna na svůj penzijní účet posílat v průměru o tři stokoruny více.

 

Předpokládáme, že nakonec překonáme i počet za celý loňský rok, protože zbytek smluv podepsaných do minulého pátku, bude ještě v tomto týdnu postupně docházet. Odhadujeme, že jich může být i přes deset tisíc,“ říká na úvod provozní ředitel Allianz PF Libor Novák. Největší boom sjednání byl právě poslední týden, konkrétně ve středu, kdy bylo do AZP doručeno 5270 smluv. Na paty ji „šlapal“ úplně poslední den – pátek, kdy jich zatím bylo doručeno 5185. Průměr ostatních dnů minulého týdne byl kolem 3600 smluv.
 
Do Allianz penzijního fondu došlo v uplynulých třech měsících také 22 643 žádostí o úpravu příspěvku, aby klienti „dosáhli“ od 1. ledna 2013 alespoň na minimální státní příspěvek. Úložky si však zvedali i účastníci penzijního připojištění, kteří kromě maximálního státního příspěvku chtěli dosáhnout i na maximální daňovou úsporu, která od roku 2013 bude činit 24 tisíc ročně.
 
„I žádosti o navýšení příspěvku přicházely nejčastěji poslední týden – rekordní byly opět středa a pátek, kdy počty doručených žádostí přesáhly číslo 1700. V ostatních dnech se pohybovaly od 1200 do 1600. Na rozdíl od smluv, pro které byl 30. listopad opravdu dnem posledním, změny je možné sepisovat bez jakéhokoliv omezení i po tomto zlomovém datu,“ doplňuje Zdeňka Vostrovská z Allianz PF.
 
U klientů do 30 let činilo navýšení v průměru o 300 Kč měsíčně, takže v této věkové kategorii dosahuje průměrný měsíční příspěvek částky 490 Kč. Ve věkové kategorii do 50 let se zvýšil zhruba o 400 Kč na průměrných 750 Kč a nejvyšší úložky mají celkem logicky klienti nad 50 let, kteří si připlatí v příštím roce více než 500 Kč měsíčně a jejich průměrný vklad bude činit téměř 1200 Kč.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.