« Zpět

ČSOB představuje novou aplikaci mobilního bankovnictví Smart. Přichází také s inovacemi v internetovém bankovnictví

| 19. dubna 2021 - 11:00 | Zprávy | On-line aplikace

Klienti skupiny ČSOB budou moci od května využívat novou aplikaci ČSOB Smart pro mobilní bankovnictví a zároveň v ní uvidí veškeré své produkty v rámci skupiny ČSOB. Součástí Smartu bude také virtuální asistentka Kate. Aplikace slibuje ještě vyšší bezpečnost, intuitivní ovládání a řadu nových funkcí, které klientům usnadní práci s platebními transakcemi.

„Nový ČSOB Smart i internetové bankovnictví jsou jednotným digitálním řešením pro klienty ČSOB i Poštovní spořitelny. Chceme jim nabídnout bezpečnější a komfortnější způsob přihlašování prostřednictvím ČSOB Identity. Ta přináší možnost volby přihlašovacích údajů a jednoduchou autorizaci transakcí pomocí aplikace ČSOB Smart klíč. S ČSOB Identitou se naši klienti navíc přihlásí do digitálních služeb skupiny ČSOB, portálů státní správy i k službám našich partnerů,“ říká Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast Retail.

Aplikace ČSOB Smartbanking bude u klientů skupiny ČSOB postupně nahrazena novou aplikací ČSOB Smart, do které se klienti budou přihlašovat prostřednictvím ČSOB Identity. V průběhu dubna budou aplikaci moci využívat noví klienti skupiny ČSOB. Od května si aplikaci budou moci stáhnout i stávající klienti, kteří nyní využívají aplikaci ČSOB Smartbanking. Skupina ČSOB připravila plán vstupu svých klientů k novým službám aplikace Smart i internetového bankovnictví od května až do listopadu. Každý klient bude o přechodu do nové aplikace a internetového bankovnictví včas informován.

Nový design, nové funkce

Nová aplikace Smart představí svým uživatelům úplně nový design a také palcové menu, díky kterému bude moci uživatel vše důležité odkliknout ve spodním řádku právě prostřednictvím palce. Jednotlivé produktové dlaždice si bude moci každý přeskládat dle svých preferencí. Nová funkcionalita „Důvěryhodný příjemce“ zajistí, že každý uživatel si bude moci označit zvolené transakce jako důvěryhodné a nebude tak docházet k autorizaci. Další zjednodušení bez nutnosti autorizace bude možné u plateb na vlastní účet a také u plateb do 500 korun v rámci celkového limitu 2500 korun za den. Smart bude ještě více propojen s aplikací ČSOB Smart klíč pro ověřování transakcí. Uživatel si bude moci do svého Smart profilu nahrát jakýkoliv obrázek nebo třeba svou fotografii. 

Přichází Kate

Virtuální asistentka Kate je první službou tohoto typu na českém bankovním trhu. Unikátnost Kate podtrhuje i možnost ovládání hlasem, její velkou výhodou je, že výborně komunikuje v češtině.

„Její jedinečnost podtrhuje propojení až do koncových systémů banky a datová analytika umožňující personalizaci a doptávání se klienta opravdu pouze na to, co o něm či řešené situaci neví. Kate dokáže upozornit na vypršení platnosti dokladu, zajistí dobrovolné příspěvky na charitu nebo pomůže s pojištěním. Kate zvládne vytočit asistenční službu, a dokonce vybrat pojištění v rámci Zelené karty nebo propojit uživatele s dodavatelem energií. Samozřejmostí je propojení s informační linkou ČSOB nebo aktivace klientského programu Svět odměn,“ sdělila k novince Michaela Lhotková, výkonná ředitelka zodpovědná za oblast Inovace a Digital ve skupině ČSOB.

Ještě lepší internetové bankovnictví

Součástí změn jsou také inovace v internetovém bankovnictví. Tou největší novinkou je způsob přihlašování, který bude možný pouze přes ČSOB Identitu. Internetové bankovnictví je navíc zcela totožné jak pro klienty ČSOB, tak i pro klienty Poštovní spořitelny. Uživatelé budou moci využít stejné novinky v oblasti autorizace plateb jako přináší aplikace ČSOB Smart.

Bezpečnost přes Smart klíč

ČSOB Smart klíč je důležitým bezpečnostním prvkem pro platby na internetu nebo pro přihlášení do aplikace ČSOB Smart i internetového bankovnictví. Díky Smart klíči není nutné přepisovat SMS kódy, vše vyřeší aplikace, která je ke stažení v App Store i Google Play. 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.