« Zpět

Sklenička vína za sto tisíc? Allianz alkohol v krvi řidičů netoleruje.

| 25. listopadu 2019 - 15:18 | Zprávy | Neživotní pojištění

Blíží se období Adventu, vánočních večírků a setkání s přáteli i rodinou. Málokdo si ale poté, co si u večeře „přiťukne“ jednou skleničkou a následně usedne za volant, uvědomí, že mu za to v zemi s „nulovou tolerancí“ hrozí nejen vážný postih od policie, ale že se mu tento čin může i hodně prodražit. Allianz pojišťovna jenom za letošní rok vymáhala zpět pojistné plnění v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu ve 192 případech v celkové částce téměř 26 milionů korun.

„Průměrná částka regresu za alkohol v krvi se letos pohybuje kolem sto třiceti pěti tisíc korun. Celkový postih ale může být ještě vyšší a odvíjí se od konkrétní výše napáchané škody. Výjimkou nejsou ani milionové částky,“ vysvětluje Michaela Sitárová z oddělení regresů Allianz pojišťovny.

Pojišťovny fungují na principu nahodilosti a pomáhají klientům ve statisticky nepravděpodobných svízelných situacích. Co způsobuje alkohol v krvi řidičů, se ovšem ví naprosto přesně –  a pravděpodobnost nehody závratně stoupá. Toto riziko tak najdete ve výlukách autopojištění po celém světě. Také Allianz může v těchto případech pojistné plnění krátit nebo zcela zamítnout.

Aby oběti nehod a další poškozené strany nezůstaly bez pomoci, škody z povinného ručení klientů jim Allianz samozřejmě vyplatí. Částečnou či plnou náhradu pak pojišťovna zpětně vymáhá po vinících. Tzv. „regresy“ kvůli alkoholu za volantem tvoří v rámci povinného ručení dlouhodobě přes polovinu regresovaných případů. „Upřímně mi přijde nepochopitelné a troufalé, když řidič pod vlivem alkoholu způsobí vážnou dopravní nehodu, při které například usmrtí člověka, a poté se ještě domáhá snížení dlužné částku,“ doplňuje Sitárová.

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.