« Zpět

Podvodníci s auty okradli pojišťovnu o dva miliony

| 14. července 2010 - 10:29 | Zprávy | Leasing

Dva roky zabralo brněnským kriminalistům, než odhalili síť osmi podvodníků s auty. Skupinka totiž měla velmi promyšlenou strategii, jak si přivydělat. Tím, že okrádali pojišťovnu, si pachatelé přišli na více než dva miliony korun. 
Jak si skupinka z Brněnska přivydělávala? 

Dva roky zabralo brněnským kriminalistům, než odhalili síť osmi podvodníků s auty. Skupinka totiž měla velmi promyšlenou strategii, jak si přivydělat. Tím, že okrádali pojišťovnu, si pachatelé přišli na více než dva miliony korun. Jak si skupinka z Brněnska přivydělávala?
Jeden z jejích členů měl za úkol sehnat zdemolované auto za cenu do dvaceti tisíc korun. Do podvodu se poté zapojili další členové gangu. Jeden z nich uzavřel leasingovou smlouvu a tvrdil, že si pořizuje nový vůz v hodnotě kolem půl milionu korun. „Další dodal falešné potvrzení o výši příjmu. A tak se podařilo vrak nejen zlegalizovat, ale navíc převést do majetku leasingových společností,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Další muž ze skupiny se poté stal majitelem údajně zánovního vozu. „Ten zaplatil dvě až tři leasingové splátky a následně oznámil na policii, že mu vůz někdo ukradl,“ uvedl mluvčí. Auto se však nikdy nepodařilo najít. A tak bylo na leasingových společnostech, aby jednaly s pojišťovnami o uhrazení škod. Kriminalistům se podařilo objasnit osm těchto podvodů, připouští však, že jich může být i více. „Pachatelé jsou stíháni na svobodě a za podvody jim hrozí trest od dvou do osmi let,“ uvedl policejní mluvčí.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.