« Zpět

ČSOB Pojišťovna vyplatila loni klientům přes pět miliard korun

| 2. března 2011 - 10:57 | Zprávy | Leasing

Více než pět miliard korun vyplatila v loňském roce ČSOB Pojišťovna svým klientům na plněních za pojistné události ze sjednaných pojištění. Téměř 3,2 miliardy korun přitom získali klienti za životní pojištění, v neživotním pojištění uhradila za škody na majetku a další pojistné události ČSOB Pojišťovna 2,1 miliardy korun. 

Více než pět miliard korun vyplatila v loňském roce ČSOB Pojišťovna svým klientům na plněních za pojistné události ze sjednaných pojištění. Téměř 3,2 miliardy korun přitom získali klienti za životní pojištění, v neživotním pojištění uhradila za škody na majetku a další pojistné události ČSOB Pojišťovna 2,1 miliardy korun. Celkový rozsah finančních náhrad stoupl meziročně o 632 milionů korun.

„Rok 2010 byl mimořádně bohatý na živelní pohromy všeho druhu, což se pochopitelně odrazilo i v počtu a objemu škod,“ řekla Iva Knapová, ředitelka Odboru služeb klientům neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. „Škody způsobené tíhou sněhu na počátku loňského roku, opakované povodně, které republiku postihly zvláště v květnu a srpnu, a hlavně nevídané krupobití v srpnu, jež zanechalo spoušť na autech v Praze a jejím blízkém okolí – podobnou koncentraci živelních škod jsme nezaznamenali již po mnoho let,“ doplnila Iva Knapová.

Celkem za rok 2010 vyřizovali likvidátoři ČSOB Pojišťovny bezmála 80 000 pojistných událostí z neživotního pojištění, což oproti roku 2009 představovalo nárůst o více než pět tisíc. Mezi největší škody patří např. právě škoda na majetku způsobená bleskovými povodněmi v srpnu loňského roku. Klientovi bylo vyplaceno pojistné plnění více něž 40 mil. Kč.

V životním pojištění získalo loni pojistné plnění od ČSOB Pojišťovny více než 92 000 klientů, což je o 13 000 více než o rok dříve. „ČSOB Pojišťovna vyplatila klientům životního pojištění plnění v celkové hodnotě 3,2 miliardy Kč, tedy o 520 mil. Kč více než v roce předchozím,“ uvedl Marek Nezveda, ředitel Odboru služeb klientům životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Oblíbenost produktů životního pojištění narůstá, a to i díky tomu, že nabízí velmi zajímavé zhodnocení vložených finančních prostředků. „I když je životní pojištění často chápáno jako dlouhodobé spoření se zajímavým zhodnocením pro klienta, jeho hlavní funkcí je především finanční ochrana před riziky, která život přináší,“ doplnil Marek Nezveda.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.