« Zpět

Fio banka má 570 000 klientů a připravuje novinky

| 11. února 2016 - 12:54 | Zprávy | Hypotéky

Fio banka se v roce 2015 stala střední bankou a získala více než 110 000 klientů. Její služby bez poplatků nyní využívá 570 000 osob, pro které chystá několik novinek, například pojištění hypoték či službu 3D Secure.

Fio banka překročila v loňském roce hranici půl milionů klientů, oslavila 5 let od získání bankovní licence a stala se střední bankou. Dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější nízkonákladové banky, což dokazuje nejen stabilním přírůstkem klientů, kterých již třetí rok po sobě získala přes 100 tisíc, ale také navýšením objemu vkladů. Ten ke konci loňského roku čítal 55,5 mld. Kč, což je nárůst o 41 % oproti roku 2014. Pro klienty v roce 2015 připravila novou aplikaci Internetbanking, možnost přihlašovat se, nebo autorizovat platby pomocí otisku prstu v mobilní aplikaci Smartbanking a zájemcům o osobní účty nabídla elektronický způsob založení bez nutnosti chodit na pobočku nebo se scházet s kurýrem. Poslední novinkou, kterou Fio banka představila v lednu, jsou platební terminály a platební brána pro akceptaci karet v obchodech a e-shopech.

V internetových novinkách bude pokračovat i letos, klientům nabídne například možnost zřídit si kontokorent k účtu kompletně online. Produktové portfolio pak plánuje doplnit o kreditní karty, pojištění proti phishingu nebo pojištění schopnosti splácet hypotéky. Kromě toho chce zvýšit zabezpečení plateb kartou na internetu zavedením služby 3D Secure a umožnit tak klientům autorizovat internetové karetní transakce SMS kódem.

„V roce 2015 jsme rozvíjeli především naše online aplikace, ať už jde o nový Internetbanking, funkci Touch ID ve Smartbankingu či vyřízení úvěru na obchodování v aplikaci e-Broker. V inovacích našich produktů a služeb chceme pokračovat i letos. Je to jeden z důvodů, proč k nám stále přicházejí noví klienti, jen v loňském roce jich přibylo více než 110 tisíc. Máme z toho radost, stejně jako z ocenění Účet roku, Zlatá koruna či Vstřícná banka, které jsme loni získali. Věříme, že i my potěšíme novinkami naše stávající i nové klienty,“ dodává Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.