« Zpět

Aplikace ČSOB a Era smartbanking je nyní dostupná i pro telefony s operačním systémem Windows Phone společnosti Microsoft

| 26. července 2012 - 11:48 | Zprávy | E-bankovnictví

Úspěšná aplikace ČSOB a Era smartbanking je od dnešního dne zpřístupněna i pro telefony s operačním systémem Windows Phone. Zároveň dochází k optimalizaci aplikace pro tablety s OS Android 3.0 a vyšší. Smartbanking od ČSOB a Ery si za prvních šest měsíců stáhlo 57 tisíc uživatelů, kteří přes něj již provedli transakce v objemu 1,5 miliardy korun.


„Mám opravdu velkou radost, že se nám podařilo vytvořit zcela novou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Windows Phone. Jsme tak jedni z prvních, kteří uvádí na trh bankovní aplikaci pro tyto mobilní platformy. Design byl speciálně navržen pro uživatelské rozhraní Metro. Vzhled aplikace smartbanking pro Windows Phone se proto vyznačuje plynulým chodem, jednoduchým ovládáním a uživatelsky přívětivým vzhledem. Uživatel má možnost odkudkoli a kdekoli zadat platbu, zkontrolovat zůstatky na účtu, vyhledat nejbližší bankomat či pobočku nebo se podívat na aktuální kurzovní lístek," říká Martin Štýber, který stál za vývojem smartbankingu v ČSOB a Poštovní spořitelně.
V oblasti tabletů přináší banka zcela nové uživatelské rozhraní pro tablety Android s verzí 3.0 a vyšší. Uživatelé těchto zařízení tak budou moci pracovat se službami smartbanking ještě pohodlněji a rychleji než doposud. Další výhody získají majitelé tzv. nového iPadu od společnosti Apple. Aplikace smartbanking pro iPad jsou totiž nově optimalizované pro displeje Retina s velkým rozlišením. Oproti stávající verzi bude tak text na displeji ostřejší a barvy jasnější.
„Také nás velmi těší, že aplikace pro operační systém Windows Phone bude dostupná klientům ČSOB a Ery. Věřím, že si aplikaci uživatelé oblíbí, a že jim usnadní bezpečný přístup k jejich online bankovnictví. Lidé chtějí ušetřit čas a současně mít své finance pod kontrolou. A právě to je jeden z důvodů, proč vývoj takovýchto aplikací vítáme a plně podporujeme," říká René Keyzlar, manažer mobilní divize ve společnosti Microsoft. „Dlouhodobě se s našimi partnery soustředíme právě na aplikace, které jsou nejžádanější a nejstahovanější. V tuto chvíli nabízíme uživatelům operačního systému Windows Phone již přes 100.000 aplikací," dodává René Keyzlar.
Aplikace je zdarma ke stažení v aplikačním obchodě Marketplace. Přihlášení probíhá obdobným způsobem jako u internetového bankovnictví. K aktivaci stačí zadání identifikačního čísla, PINu a SMS kódu. Není tedy potřeba osobně kontaktovat banku ani přepisovat identifikační číslo telefonu – vše klient zvládne během pár minut. K dalšímu přihlášení stačí samotný PIN, což je velice rychlé, pohodlné a přesto zcela bezpečné. Bezpečnost služby totiž zajišťuje bezpečnostní klíč zabudovaný přímo v aplikaci a využívající jedinečných údajů každého zařízení – chytrého telefonu či tabletu.
Více informací a odkazy na stažení aplikace:

ČSOB:  http://www.csob.cz/cz/Lide/Elektronicke-bankovnictvi/Stranky/CSOB-SmartBanking.aspx
Era:  http://www.erasmartbanking.cz/
Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a. s.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Dobrý den.

Stažení není tak jednoduché, protože od doby , kdy Microsoft převzal Nokii, tak lze stahovat ze STORE jen při splnění podmínky založení účtu na Microsoft Live (což je svým způsobem svinstvo).