« Zpět

Český a slovenský Home Credit formálně přejdou pod Air Bank. Klienti žádnou změnu nepocítí

| 2. ledna 2023 - 11:00 | Zprávy

Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s., (dále jen „Home Credit“) se začátkem příštího roku poté, co budou získány nezbytné regulatorní souhlasy, stanou 100% dceřinými společnostmi Air Bank a.s. Půjde tak jen o formální přesun v rámci vlastnické struktury PPF Financial Holdings a.s., zastřešující investice skupiny PPF do finančního sektoru. Cílem změny vlastnické struktury původně sesterských společností je jednodušeji využívat synergických efektů zejména v provozní oblasti. Na klienty Air Bank ani na klienty společností Home Credit nebude mít tato změna žádný dopad.

„Air Bank i Home Credit podnikají z pohledu skupiny PPF na stejném trhu a stejně tak se i v oblasti poskytování půjček řídí podobnými principy. I díky tomu obě firmy patří podle Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni mezi lídry odpovědného půjčování v Česku. Jinak jsme ale z pohledu trhu dvě zcela odlišné značky s jinými službami i cílovými skupinami. Naši bližší spolupráci proto zaměříme zejména na synergie v oblasti provozu,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank a.s.
 
„S Air Bank už dnes díky tomu, že jsme součástí jedné finanční skupiny, máme některé procesy společné, například v oblasti nákupu, účetnictví nebo reportingu. Po formálním propojení se nám od příštího roku otevřou i některé další možnosti synergií, například v oblasti IT infrastruktury nebo sdílení nákladů na provoz,“ říká Luděk Jírů, generální ředitel Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s.
 
Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy s.r.o. (značka Zonky) postupně sloučila s Air Bank a.s., není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu. Z pohledu klientů budou Air Bank a.s., Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s., nadále fungovat jako samostatné firmy, a to včetně samostatných vrcholových managementů.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.