« Zpět

Podnikatelé už se nemusí obávat kybernetických rizik

2. července 2018 - 6:30 | Zprávy | Pojištění pro podnikatele

Z různých zdrojů se můžeme dočíst, že se blíží 4. průmyslová revoluce. Tento pojem samotný je přinejmenším diskutabilní. Co je však jisté, že technika provází náš každodenní život. Data uložená v počítači jsou často citlivá a proto není divu, že si je podnikatelé chtějí chránit. Dokládá to i hodnocení Finanční akademie, která ocenila pojištění kybernetických rizik v soutěži Zlatá koruna 2018 prvním místem v kategorii Novinka roku.

Závislost na výpočetní technice je u mnoha firem zásadní, například u lékařů pak počítače zároveň obsahují velmi citlivá data o pacientech. Případný hackerský útok nebo nespokojený zaměstnanec tedy může napáchat významné škody, nebo dokonce naprosto paralyzovat firmu. Proto Kooperativa pro malé a střední podnikatele připravila přelomové pojištění kybernetických rizik.  

 

„Naše pojištění pomůže klientům řešit případný výpadek jejich počítačového systému, škody na datech i případnou újmu způsobenou únikem dat. A to i v případě, že data uniknou nedbalostí nebo je úmyslně odcizí zaměstnanec firmy“, představuje novinku v pojištění podnikatelů Radek Starosta, ředitel Úseku pojištění majetku a odpovědnosti v pojišťovně Kooperativa.  

 

Konkrétně Kooperativa uhradí klientovi náklady vzniklé v souvislosti s obnovou poškozených či ztracených dat nebo s obnovou nefunkčního počítačového systému.  Dále uhradíme také za újmu způsobenou únikem dat a pomůžeme klientům i s náklady na regulatorní řízení, například v důsledku porušení pravidel GDPR, nebo s náklady na obnovu dobrého jména firmy. Navíc si klient může sjednat i pojištění nákladů pro případ přerušení provozu způsobeného kybernetickým útokem. To vše samozřejmě do výše sjednaných pojistných limitů.

 

„V rámci pojištění je klientům k dispozici nepřetržitá asistenční služba, kde mohou své potíže konzultovat. Pokud se je nepodaří odstranit prostřednictvím vzdáleného přístupu, vyšleme technickou asistenci přímo ke klientovi“, doplňuje Radek Starosta výhody nového pojištění. 

 

A na jaké konkrétní škody se nové pojištění kybernetických rizik vztahuje? Jedná se o poškození, zničení, ztrátu nebo odcizení dat způsobené úmyslným jednáním, např. v důsledku hackerského útoku, nebo počítačovým virem, případně když nespokojený zaměstnanec data odcizí. Dále když zaměstnanec omylem zpřístupní citlivé osobní údaje klientů neoprávněné osobě nebo nechá-li počítač bez dozoru v nezabezpečeném režimu. A v neposlední řadě i při úmyslném přetížení nebo zahlcení počítačového systému, který způsobí nefunkčnost nebo zablokování systému.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.