Era půjčka na bydlení

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPoštovní spořitelna
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.erasvet.cz/fyzicke-osoby/bydleni/stranky/pujcka-na-bydleni/popis-pro...
Okruh uživatelů

Pro každého, kdo chce pořídit vybavení bytu, rekonstruovat byt/dům, stavět, upravovat pozemek nebo koupit byt, podíl v bytovém družstvu, pozemek, garáž, chatu apod. Viz Na co lze úvěr použít. Půjčka je pro stávající i nové, plně svéprávné klienty na řešení jejich osobních potřeb.

Distribuční kanály

POBOČKOVÁ SÍŤ|POBOČKY ČP|TELEFON|INTERNET|SMARTBANKING|BANKOMAT|PARTNEŘI

Základní charakteristika

Era půjčka na bydlení je spotřebitelský úvěr k nepodnikatelským účelům, určený především k řešení osobních potřeb žadatele v oblasti bydlení.
Jednoduchá a férová půjčka, bez jakýchkoli poplatků, která má výhodnou úrokovou sazbu.
Ve srovnání s hypotékami a úvěry ze stavebního spoření nabízí jednoduché a rychlé vyřízení, minimum administrativy a přitom velmi široké možnosti využití. Peníze klient nejdříve čerpá, až pak dokládá jejich použití. Část půjčky lze využít neúčelově bez doložení účelu. Splátky jistiny je možné odložit až o půl roku.

Výhody/bonusy

Hlavními výhodami jsou:
- Platíte jen výši splátky, žádné poplatky za poskytnutí, správu ani případné předčasné splacení půjčky
- Peníze nejdříve použijete (celou částku půjčky obdržíte na svůj běžný platební účet u banky), až pak do 6 měsíců dokládáte jejich použití
- Maximální výše půjčky není omezena, bez zajištění mohou klienti získat až 600 tisíc korun.
- Možnost zpětného proplacení vlastních prostředků - starší doklady k prokázání účelu uznáme do výše 100 % půjčky a mohou být vystaveny až 6 měsíců před podpisem smlouvy
- Neúčelová část - až 20 % (max.60 000 Kč) z výše půjčky můžete čerpat bez doložení účelu jejich použití
- Nízká úroková sazba
- Velmi široké možnosti využití - financování více účelů než například úvěr ze stavebního spoření (např. vybavení bytu, volně stojící spotřebiče)
- Možnost odkladu splátek jistiny až o půl roku
- Lze se pojistit pro případ neschopnosti splácet
- Široká dostupnost - půjčku lze získat na všech poštách (cca 3400), v Era finančních centrech, stávající klienti také prostřednictvím elektronického bankovnictví, Era smartbankingu, po telefonu při využití bezplatné Infolinky 800 210 210 nebo na základě zájmu o půjčku v bankomatu

Konkurenční výhody

- Žádné poplatky za poskytnutí, správu ani případné předčasné splacení půjčky
- Peníze nejdříve použijete až pak dokládáte jejich použití
- Financování širokého spektra účelů, zpětné proplacení dokladů a odklad splátek jistiny
- Část půjčky lze použít neúčelově
- Nízká úroková sazba od 8,9 % p.a.
- Široká dostupnost - půjčku lze získat na všech poštách (cca 3400), v Era finančních centrech, stávající klienti také prostřednictvím elektronického bankovnictví, Era smartbankingu, po telefonu při využití bezplatné Infolinky 800 210 210 nebo na základě zájmu o půjčku v bankomatu

Novinky

Era půjčku na bydlení lze využít i na tzv. eko účely (zateplení domu, instalace kotle na biomasu, apod.), financování zařízení na výrobu elektrické energie pro vlastní spotřebu, na pořízení mobilního domu a také na financování samostatně stojících "velkých bílých" spotřebičů.

Na co lze úvěr použít

Velmi široké možnosti využití:
• Koupě, rekonstrukce bytu, domu, garáže, mobilního domu, rekreačního zařízení
• Materiál ke stavbě nebo rekonstrukci
• Zateplení domu, instalace kotle na biomasu, solární panely, vytápění domu, atd
• Koupě družstevního bytu, podílu v bytovém družstvu
• Koupě stavebního pozemku
• Úpravy okolí domu (příjezdová cesta, plot, skleníky, úpravy zahrady, apod.)
• Koupě vybavení bytu (nábytek vestavěný i volně stojící, velké bílé spotřebiče, koberce, apod.)
• Vypořádání majetkových poměrů (rozdělení SJM, dědictví, apod.)

Část půjčky lze použít bez dokládání účelu na cokoli, například:
pořízení zeminy, rostlin, elektroniky, dokončovací práce uvnitř i vně domu/bytu, vybavení kuchyně, drobný materiál, poplatky na úřadech (stavební povolení) apod. Prostě na vše, kde není možné nebo pro Vás není pohodlné schovávat účtenky.

Poznámka

Zajímá-li klienta orientační výše splátek a zda na půjčku "dosáhne", je na www.erasvet.cz k dispozici praktický kalkulátor.
K půjčce lze sjednat 3 typy výhodného pojištění schopnosti splácet. Nabízíme Základní pojištění pro případ úmrtí nebo invalidity klienta, Standardní pojištění zahrnuje navíc i pojištění pro případ pracovní neschopnosti a Rozšířené pojištění zahrnuje i pojištění pro případ ztráty zaměstnání.
Pojistné je hrazeno měsíčně společně se splátkou půjčky dle Sazebníku poplatků příslušným procentem z výše měsíční splátky. Jedná se o pojištění poskytované ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou, a. s., sjednávané společně se smlouvou o spotřebitelském úvěru nebo později. Variantu pojištění je možné v průběhu splácení změnit. Více informací na www.erasvet.cz nebo na Infolince 800 210 210.

Podmínky, parametry, limity

Požadavky na zajištění úvěru

Do 600 000 Kč bez zajištění, u vyšší částky se posuzuje individuálně.

Požadované doklady

Dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmu (u klientů s pravidelným příjmem není vyžadováno); v případě podnikatelů (OSVČ) je obvykle požadováno daňové přiznání za poslední kalendářní rok a doklad o zaplacení daně. Povaha dokumentů se liší podle typu příjmů žadatele (důchod apod.).
Dokumenty k prokázání účelu (např. kupní smlouva, smlouva o dílo, faktury, účtenky apod.) se dokládají do 6 měsíců po čerpání půjčky na běžný platební účet klienta.

Ručení

Bez ručitele. Požaduje-li klient vyšší částku, než může získat sám, přistoupí ke smlouvě spolužadatel. Společně mohou získat bez zajištění až 600 000 Kč. V případě vyšších částek se zajištění posuzuje se individuálně.

Forma splácení

Měsíčně z běžného platebního účtu klienta vedeného u banky.
Lze také využít odklad splátek jistiny až o 6 měsíců (po tuto dobu se splácí jen úroky z půjčky).

Čerpání

Jednorázově na běžný platební účet klienta u Ery (ČSOB).

Doba vyřízení žádosti (dny) 1,00
Doba vyřízení žádosti - Poznámka

Při vyřízení v Era finančním centru může klient získat půjčku v den podání žádosti, na ostatních obchodních místech vyřídí půjčku obvykle do 4-10 dnů (pobočka pošty, elektronické bankovnictví, využití Infolinky 800 210 210).

Možnost odkladu splátek, jistiny i úroku

ne

Možnost odkladu splátek jen u jistiny

ano

Odklad splátek nabízen pouze výjimečně "v akci"

ne

Odklad splátek není nabízen

ne

Minimální výše úvěru (Kč) 70.000,00
Maximální výše úvěru (Kč) 600.000,00
Maximální výše úvěru - Poznámka

maximální výše půjčky není omezena, až 600 000 Kč bez zajištění.

Maximální výše úvěru pro 1 žadatele, který není klientem (Kč) 450.000,00
Maximální výše úvěru pro 1 žadatele, který je klientem (Kč) 600.000,00
Minimální doba splatnosti (roky) 1,00
Minimální doba splatnosti - Poznámka

Nejkratší možná lhůta je 13 měsíců.

Maximální doba splatnosti (roky) 12,00
Maximální doba splatnosti - Poznámka

Tuto dobu splatnosti mohou využít stávající klienti banky, nový klient může mít max. splatnost až 10 let.

Úročení

p.a.

Minimální úroková sazba (%) 8,90
Roční procentní sazba nákladů (modelový příklad klienta: 45 let; zaměstnanec; ženatý; nadprůměrné příjmy; je klientem) (%) 9,30
Roční procentní sazba nákladů - Poznámka

Orientační výše RPSN odpovídá úvěru ve výši 200 000,- Kč na 10 let se splátkou ve výši 2 523Kč. Reprezentativní příklad Era půjčky na bydlení je uveden na www.erasvet.cz nebo v aktuálních marketingových materiálech na obchodních místech. Nejedná se o návrh smlouvy.

Roční procentní sazba nákladů (modelový příklad klienta: 45 let; zaměstnanec; ženatý; nadprůměrné příjmy; není klientem) (%) 10,90
Roční procentní sazba nákladů - Poznámka

Orientační výše RPSN odpovídá úvěru ve výši 170 000,- Kč na 7 let se splátkou ve výši 2 858Kč. Reprezentativní příklad Era půjčky na bydlení je uveden na www.erasvet.cz nebo v aktuálních marketingových materiálech na obchodních místech. Nejedná se o návrh smlouvy.

Poplatky

Poskytnutí úvěru (Kč) 0,00
Poskytnutí úvěru (procentuální částka z celkové výše úvěru) (%) 0,00
Minimální poplatek (Kč) 0,00
Maximální poplatek (Kč) 0,00
Správa úvěru (ročně) (Kč) 0,00
Předčasné splácení úvěru (sankce - pevná částka) (Kč) 0,00
Předčasné splácení úvěru (sankce - procentuální částka) (%) 0,00
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Dobrý den,mám od Era-půjčku na bydlení.Provádíme rekonstrukci chaty,manžel má stavební firmu,může mně napsat fakturu na stav.práce,nebo nám to musí uďělat cizí firma?Žadatelkou o půjčku jsem já.Děkuji

Já mohu zase sebe doporučit web pujckalusk kde jsem zažádal o půjčku, která byla opravdu rychlá. Peníze jsem měl do 10 minut a využil jsem je na dárky pro své blízké a především děti. O tom vánoce jsou. Třeba někomu pomůže po vánocích.

Zajímalo by mě, jak se díváte na zajištění hypotéky na nákup nového bydlení přímo jeho dodavatelem, tedy stavební firmou. Zvažuji koupi nového bytu v Olomouci a nejvíce se mi líbí projekt Rezidence Na Dlouhé. Je na dobré adrese, jde o nové bydlení v dobré lokalitě, historické jádro města je pár minut pěšky. Informace o projektu najdete na adrese www.rezidence-nadlouhe.cz. Teď přemýšlím, zda mám využít jejich nabídky na zprostředkování úvěru, oslovit banku individuálně, případně zda si raději najít svého nezávislého poradce. Když zvolím nabídku stavební firmy, můžu počítat s jejich znalostí celého projektu. Na druhé straně nevím, jestli nebudu platit zbytečně víc než bych musel. Co byste mi v tomto případě doporučili? Případně existuje nějaká možnost srovnání nebo modelový příklad, na kterém bych se o trendech v této oblasti dozvěděl více? 

Dobrý den, v oblasti hypotečních úvěrů spolupracujeme s většinou významných developerů a platí to i u tohoto projektu.  Jsme schopni pro Vás vybrat optimální variantu financování přesně dle Vašich potřeb i díky znalosti projektu Rezidence na Dlouhé, ale hlavně díky našim zkušenostem s poskytováním hypoték. Proto pro konkrétní nastavení nejen úrokové sazby, ale projednání celého obchodního případu Vám doporučujeme navštívit naši pobočku, kde získáte komplexní přehled o všech, pro Vás, dostupných a nejlepších možnostech financování. Děkujeme za dotaz! Vaše Era

rekonstrukce

Dobrý den, Era půjčku na bydlení samozřejmě můžete použít i na rekonstrukci. Část půjčky navíc můžete použít na cokoliv (bez dokládání účelu). Máte-li zájem o více informací, rádi Vám je poskytneme v Era finančních centrech, na pobočkách České pošty, na infolince 800 210 210 nebo na www.erasvet.cz.  Děkujeme Vám za dotaz! Vaše Era