ČSOB dynamický účastnický fond

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelČSOB Penzijní společnost
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.csob-penze.cz/
Depozitář PF

UniCredit Czech Republic and Slovakia, a.s.

Auditor PF

Ernst&Young Audit&Advisory, s.r.o., člen koncernu

Základní jmění PF (Kč) 300.000.000,00
Vznik PF

21.12.2012

Akcionáři PF

Československá obchodní banka,a. s.-100%

Externí správci portfolia PF nebo jeho části

ČSOB Asset Management, a.s., člen skupiny ČSOB

Okruh uživatelů

fyzická osoba

Distribuční kanály

Online sjednání, pobočková sít ČSOB, České pošty, Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Pojišťovna, externí makléři

Počet uživatelů 25.300,00
Základní charakteristika

Penzijní spoření patří k jednomu z mála finančních produktů na trhu, které jsou podporovány státem. Klienti si mohou ročně sáhnout až na 2 760 Kč formou státních příspěvků a navíc si snížit daňový základ až o 24 000 Kč ročně. ČSOB Penzijní společnosti se snaží kontinuálně upozorňovat své klienty, ale i širokou veřejnost na to, proč je příprava na budoucnost podstatná, a jak si penzijní spoření nastavit tak, aby přinášelo maximální výhody. Zároveň se snaží své služby, ať již v oblasti fondů či v digital, neustále vylepšovat, aby bylo penzijní spoření atraktivní a zajišťovalo klientům maximální komfort.
ČSOB dynamický účastnický fond investuje zejména do akcií, podílových fondů a dluhopisů, kdy akciová složka může být až 100 %. Je vhodný pro investory, kteří chtějí maximální růst a nevadí jim vyšší riziko kolísání hodnoty investice. Od svého založení fond dosáhl zhodnocení 24,44 % (údaj k 31. 12. 2017) a z dlouhodobého pohledu, které je u penzijního spoření zásadní, tak patří ke špičce na českém trhu.

Výhody/bonusy

• Výběr ze 4 účastnických fondů
Klienti ČSOB Penzijní společnosti si mohou vybrat ze čtyř různých investičních fondů. Kromě ČSOB dynamického účastnického fondu tak mohou zvolit ČSOB vyvážený účastnický fond, ČSOB garantovaný účastnický fond nebo ČSOB povinný konzervativní fond.
• Strategie životního cyklu
Strategie životního cyklu automaticky převádí finanční prostředky klientů mezi jednotlivými účastnickými fondy v závislosti na věku klienta. V mladším věku, kdy zbývá do důchodu ještě dlouhá doba, jsou prostředky investovány do dynamického typu fondu s potenciálně vyšším výnosem a delším investičním horizontem. S blížícím se důchodovým věkem se pak postupně zvyšuje zastoupení konzervativního typu fondu, který má kratší investiční horizont. Klienti oceňují, že za ně penzijní spoření chytře vyřeší volbu vhodného fondu, o čemž svědčí i fakt, že se pro tuto strategii rozhodlo již více než 15 % klientů Doplňkového penzijního spoření a jejich počet stále roste.
• Penzijní portál
Penzijní portál zajišťuje komfortní elektronický přístup ke smlouvě, díky čemuž má klient všechny potřebné informace o svém penzijku vždy po ruce a na jednom místě. Kromě základních informací o smlouvě mohou klienti sledovat celkový stav svých úspor a vývoj jejich zhodnocení či jednotlivé platby. Penzijní portál zároveň umožňuje zadávání vybraných změnových požadavků či přímé zaslání dotazů. Klienti Doplňkového penzijního spoření navíc v Penzijním portálu naleznou své roční výpisy a daňová potvrzení a společně s ČSOB Penzijní společností tak napomáhají k přechodu na elektronickou komunikaci šetrnější k životnímu prostředí.
• Podpora penzijního spoření pro děti
Byla by velká škoda, aby rodiče a děti přicházeli o výhody, které penzijko pro děti přináší. Proto ČSOB Penzijní společnost podporuje dětský segment a prostřednictvím kontinuálního komunikačního konceptu, jehož hlavními hrdiny jsou pan Sysel a paní Křečková, zajišťuje hravou formou edukaci rodičů i dětí v oblasti finanční gramotnosti. Zároveň odměňuje klienty za nově sjednané dětské smlouvy on-line či přes klientskou linku voucherem v hodnotě 500 Kč.
• Odměna pro stávající klienty
ČSOB Penzijní společnost si váží stávajících klientů, kteří šíří pozitivní zkušenost s jejich penzijkem a odměňuje současné klienty za doporučení nových klientů voucherem do Mall.cz v hodnotě 500 Kč.

Konkurenční výhody

• Dlouhodobé zhodnocení dynamického fondu
ČSOB dynamický účastnický fond dosáhl od svého založení zhodnocení 24,44 % (údaj k 31. 12. 2017) a z dlouhodobého pohledu tak patří ke špičce na českém trhu. Kromě atraktivního zhodnocení vlastních a státních příspěvků tak mohou klienti dále zhodnocovat i velmi populární příspěvky od zaměstnavatele a zajistit si tak pohodovou budoucnost.
• On-line sjednání
Penzijko s ČSOB Penzijní společností si mohou klienti sjednat z pohodlí svého domova bez návštěvy pobočky a to jak pro sebe, tak i své děti.
• Program daňové optimalizace
Program daňové optimalizace klientům jednoduše umožňuje využívat v daném roce maximální státní příspěvky i daňovou úsporu. Klienti mohou měsíčně platit nižší částku než 3 000 Kč, která zajišťuje maximální státní výhody, a pak dle svých možností jednorázově zaplatit v prosinci. Mohou se také rozhodnout pro předplatné a starosti s měsíčními platbami hodit za hlavu.
• Hladký přístup do Penzijního portálu
Klienti skupiny ČSOB, kteří využívají elektronické bankovnictví od ČSOB nebo Poštovní spořitelny, mohou pro přístup do penzijního portálu využít hladký přechod bez nutnosti pamatovat si další přihlašovací údaje. Díky provázanosti skupiny ČSOB najde klient základní informace o svém penzijku i dalších produktech přímo v elektronickém bankovnictví.
• Vítěz Superbrands 2016
ČSOB Penzijní společnost se stala vítězem prestižního celosvětového programu hodnocení obchodních značek Superbrands 2016.
• Vítěz Zlatý měšec 2014
V roce 2014 získala ČSOB Penzijní společnost 1. místo v anketě Zlatý měšec 2014, v kategorii "Penzijní společnost".

Novinky

• On-line sjednání penzijního spoření pro děti.
Od prosince 2017 mohou klienti sjednávat on-line také smlouvy pro děti.
• Nový Penzijní portál
Ke konci roku 2017 představila ČSOB Penzijní společnost nový Penzijní portál, který prošel zásadním redesignem a zreflektoval přání klientů. Poskytuje tak ještě vyšší úroveň komfortu. I v roce 2018 se mohou klienti těšit na další vylepšení a přidání nových funkcionalit.
• Sportem ke zdravé budoucnosti
Penzijko připravuje klienty na pohodovou budoucnosti díky finančnímu zajištění. ČSOB Penzijní společnost ale nezapomíná ani na nutnost pečovat o své zdraví, a proto se v roce 2018 stala partnerem ČSOB Na zdraví. Podporuje tak ve sportovních aktivitách dynamické klienty, kteří se aktivně starají o svou budoucnost.

Parametry

2017 (zhodnocení v %) 5,53
2017 - Poznámka

Zhodnocení od vzniku fondu k 31. 12. 2017 je 24,44 %

2016 (zhodnocení v %) 5,36
2015 (zhodnocení v %) 7,66
2014 (zhodnocení v %) 3,28
2017 prostředky účastníků (Kč) 472.708.000,00
2017 zisk před zdaněním (Kč) 15.264.000,00
2017 čistý zisk (Kč) 15.216.000,00
2016 prostředky účastníků (Kč) 230.830.000,00
2016 zisk před zdaněním (Kč) 14.322.000,00
2016 čistý zisk (Kč) 14.264.000,00
Údaje k

31.12.2017

Akcie a podílové listy (%) 80,30
Dluhopisy (%) 8,00
Pokladniční poukázky (%) 0,00
Peníze na účtech a termínovaných vkladech (%) 11,00
Nemovitosti (%) 0,00
Ostatní investice (%) 0,70
Jiná finanční umístění (%) 0,00

Typy penzí nabízené vedle povinné starobní

Výsluhová

ne

Invalidní

ano

Pozůstalostní

ne

Způsob vyplácení penze

Doživotní

ne

Po pevně danou dobu

ano

Jednorázové

ano

Možnost rozhodnout v době vzniku nároku o

Typu penze

ano

Způsobu vyplácení penze

ano

Součástí produktu je

Pojištění pro případ smrti

ne

Pojištění pro případ smrti úrazem

ne

Pojištění pro případ trvalých následků úrazu

ne

Pojištění zproštění pro případ trvalé invalidity nebo ztráty zaměstnání

ne

Další pojištění

NE

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Jak můžete uvádět zhodnocení za rok 2012 u produktu, který neexistoval? Pokud je mi známo, doplňkové penzijní spoření je na trhu od 2013.