Snadno použitelná a vysoce zabezpečená autentizační metoda nejen pro digitální bankovní služby.

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelMonet
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.digitalni.id
Okruh uživatelů

uživatelé digitálních bankovních aplikací

Počet uživatelů 5.000.000,00
Základní charakteristika

Mobilní klíč společnosti Monet+ je výsledkem mnohaletých zkušeností s vývojem řešení pro elektronickou identifikaci a autentizaci uživatel v online službách. Vysoce bezpečná a uživatelsky velmi komfortní metoda řeší požadavky na 2-faktorové zabezpečení přístupu do elektronických služeb, autorizaci aktivních transakcí, elektronický podpis i zpřístupnění citlivých údajů klientovi na mobilním zařízení.

Kromě vlastních bezpečnostních mechanismů nabízí množství rozšíření, které umožňují realizovat nové způsoby bezpečné interakce s klientem i rozšíření, pro zabezpečení mobilních aplikací.

Pro plnohodnotné využití je technické řešení mobilního klíče rozšířeno o odladěné procesy použití i obsluhy, které se snadno přizpůsobí potřebám organizací v bankovním i nebankovním sektoru.

Řešení používá denně více než 5 milionů klientů předních českých bank, mezi kterými nechybí Air Bank a.s., Česká spořitelna a.s. a ČSOB a.s..

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

Mobilní klíč, dnes široce využívaný mnohými bankami, dokázal Monet+ svým inovativním přístupem k řešení maximálně zjednodušit, tak aby vyhovoval nejen bankám, ale i společnostem mimo bankovní sektor.

Představované řešení si současně zachovává všechny důležité aspekty pro bezpečnou elektronickou komunikaci klienta s institucí opírající se o mobilní telefon. Akceptuje vysoký stupeň použitelnosti pro klienta a jednoduchost použití. Všude tam, kde to není nutné, nezatěžuje klienta dalším zadáváním uživatelského jména a hesla.

Jaký byl náš příběh u klientů?

Misí společnosti Monet+ bylo navrhnout a realizovat procesy zabezpečení elektronických služeb nezávisle na tom, zda klient využívá mobilní telefon, tablet či osobní počítač. Samozřejmostí bylo kladení velkého důrazu na celkový bezpečnostní koncept, jednoduchost použití a obsluhy pro klienta i organizaci.

Benefity mobilního klíče Monet+

1. MOBIL SE STÁVÁ KLÍČEM K ONLINE SLUŽBÁM
Navrhujeme využití aplikace mobilního klíče, jako primární formy autorizace a identifikace uživatele v online službách.

2. ZLEVŇUJEME CENU ZA PROVOZ OVĚŘOVÁNÍ ZÁKAZNÍKŮ
Řešením využívající jinou formu dvoufaktorového ověření, než byly stávající SMS, ušetří klientovi prostředky na jejich provoz.

3. PŘINÁŠÍME VYŠŠÍ MÍRU ZABEZPEČENÍ
Stávající forma zabezpečení nesplňuje nejvyšší bezpečnostní standardy, proto navrhujeme využití aplikace mobilního klíče jako bezpečné a
neoddiskutovatelné formy autorizace plateb.

4. ZVYŠUJEME UŽIVATELSKÝ KOMFORT
Využijeme moderní metody ověření, které umožní klientům autorizovat pokyny jednoduše a přitom bezpečně. Pro bezpečné přihlášení stačí PIN či otisk prstu.

5. INOVUJEME DO STÁVAJÍCÍCHO ZPŮSOBU OBSLUHY KLIENTA
Možnost komunikace s využitím mobilní aplikace zajistí rychlejší a bezpečnější formu komunikace a přináší mnohé možnosti pro další rozvoj a
inovace elektronické obsluhy a komunikace.

6. ŘEŠÍME REGULATORNÍ SOULAD
Řešení legislativních i oborových regulatorních požadavků na silnou autentizaci klienta, silné ověření a zabezpečení elektronických plateb,
zabezpečení elektronických služeb pro elektronickou komunikaci.

7. POMÁHÁME K DIGITALIZACI SLUŽEB A ÚSPORÁM V POBOČKOVÉ SÍTI
Bezpečné online ověření je klíčem k digitalizaci služeb. Dobře balancovaným poměrem bezpečnost vs. uživatelská přívětivost se otevírá prostor k využití při autorizaci digitálních operací. Klienti nemusí na pobočku. Digitální kanály se s využitím mobilního telefonu stávají hlavním klientským komunikačním kanálem.

8. UMOŽŇUJEME PROPOJENÍ ONLINE SLUŽEB
Řešení umožní jednou identitou klienta snadné propojení více online služeb. Nabízí široké možnosti využití identitních služeb třetích stran. Od sociálních sítí, identifikace klienta uvnitř organizace, až po komplexní systémy federací identity v ČR, jako je Národní bod pro identifikaci a autentizaci (NIA), Jednotný identitní prostor veřejné správy (JIP), bankovní identita a mnohé další.

Výsledkem naší práce je řešení pro zabezpečení bankovních i nebankovních aplikací - mobilní klíč, jehož model a principy se v průběhu let rozšířil na většinu bankovního trhu. Řešení společnosti Monet+ si pro zabezpečení online služeb vybírají významné české banky a denně zabezpečujeme stovky tisíc online operací. Celkem se na nás v jejich zabezpečení spoléhá přes 5,5 milionu uživatelů. Díky vysoké penetraci mezi uživateli, bezpečnosti a jednoduchosti, se mobilní klíč stává nedílnou součástí elektronické obsluhy klienta a významným akcelerátorem digitalizace služeb nejen při poskytování bankovní identity.

Náklady pro uživatele

Nulové

Na kterých trzích produkt funguje?

Česká republika, Slovenská republika

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/monet-digital-identity