Portu

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPortu
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.portu.cz/
Okruh uživatelů

široká veřejnost

Počet uživatelů 270.000,00
Základní charakteristika

Portu je první online investiční robo-advisory platforma na českém trhu. Nabízí alternativu k investičním fondům i privátnímu investičnímu poradenství. Uživatelům sestaví investiční portfolio na míru, umožní jim do něj investovat a držená aktiva průběžně rebalancuje podle zvolené míry rizika a požadovaných finančních cílů. Navíc veškeré investice jsou také chráněny před měnovým rizikem.

Portu nabízí širokou paletu investičních produktů. Mimo Portfolia na míru, mohou investoři využít také možnosti sestavit si vlastní strategii, využít tématické investice dle sektorů, poskládat si vlastní crypto investici, či investovat odpovědně prostřednictvím ESG portfolií.
Revolučními produkty jsou dětský investiční účet a Investiční rezerva. Prostřednictvím dětského účtu mohou rodiče dětem odkládat peníze až do 18ti let jejich věku s poplatkem pouze 0,25% ročně. Investiční rezerva zase využívá úročenou hotovost spolu s investičními nástroji tak, aby chránila úspory při co nejmenší rizikovosti.

Celý registrační proces je velice intuitivní. Klient vyplní dotazník a na základě získaných údajů mu automatizovaný systém vybere nejvhodnější investiční strategii a navrhne personalizovanou strukturu portfolia. Dále se systém o investice průběžně stará a v případě potřeby je upraví podle nastavených kritérií. Na celý proces dohlíží tým portfolio manažerů vedoucí investiční skupiny ve střední Evropě.
Výše vkladů se pohybuje od pěti set do milionů, investovanou částku je možné kdykoli zvýšit nebo snížit. Uživatel také může své peníze kdykoli bez poplatku vybrat.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

Služba Portu od základu a poměrně revolučně mění, jak funguje investiční sektor v České republice a jejím cílem je změnit způsob, jakým lidé nakládají se svými penězi a změnit fungování celého odvětví. Zároveň je jedním z cílů edukovat širokou veřejnost v oblasti finanční gramotnosti. Za tímto účelem v roce 2021 spustilo Portu projekt Index investiční gramotnosti - www.rozumiminvesticim.cz a spolupracuje s Institutem ekonomického vzdělávání na projektu finančního vzdělávání ve školách.

Jedinečnost: první robo-advisory platforma v České republice se širokou nabídkou produktů

Demokratizace investování: expertízu profesionálních portfolio manažerů přináší každému. Umožňuje minimalizovat náklady a dosáhnout tak levnějších služeb. S Portu stačí k investování každému již pět set korun.

Transparentnost: Žádné vstupní ani výstupní poplatky. Přesně víte, kolik zaplatíte. Portu také jako první na trhu klientům transparentně předkládá celou svou investiční metodiku a popis fungování aplikace. Před klienty informace neschovává.

Flexibilita: Portu je celé online, takže si klient může založit portfolio odkudkoliv, kde je připojení na internet. Své portfolio pak může kdykoliv zkontrolovat a podívat se, jaké instrumenty za jeho peníze Portu nakupuje. Navíc klienti mají ke svým penězům neomezený přístup a v případě potřeby je mohou bez poplatku vybrat a do pár dní je mají na účtě.

Široká nabídka investičních produktů: mimo standardní portfolia na míru nabízí Portu i další investiční produkty. Vlastní a Tématické strategie, Crypto investice, ESG portfolia, dětské investiční účty a Investiční rezerva patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu investic dostupné.

Inteligentní investování: počítačové algoritmy monitorují vývoj, kontrolují stav portfolia a v případě potřeby rebalancují portfolio tak, aby zvolené riziko bylo zachované. Celý systém je vysoce automatizovaný a využívá ty nejmodernější technologie. Služba je srovnatelná se špičkovými investičními službami na bázi robo advisory například ve Spojených státech.

Náklady pro uživatele

U standardního portfolia na míru platí uživatel pouze 1 % p.a. z objemu peněz pod správou Portu.
Při využití vlastních strategií má investor možnost vybrat si ze tří cenových plánů, které začínají na poplatku 0,79% p.a. z objemu peněz pod správou.

Pokud má klient delší investiční horizont, může si jej zafixovat a snížit celkový poplatek až o 40 %. V případě jeho porušení ovšem neplatí žádné pokuty, ale pouze se dopočítá poplatek z vybírané částky do standardního poplatku. Čili nejnižší možný poplatek na Portu je 0,47 % p.a.

Dětské investiční účty jsou zpoplatněny zvýhodněnou sazbou 0,25% p.a. z objemu peněz pod správou.

Žádné další náklady ani poplatky klienti nehradí. Neexistují vstupní ani výstupní poplatky, poplatky za směnu měn, obchodní poplatky ani žádné výkonnostní poplatky.

Fáze vývoje

Portu je na českém trhu pátým rokem, má více než 270 tisíc registrovaných uživatelů a spravuje majetek v hodnotě přes 30 miliard korun.

Investoři

Za projektem Portu stojí přední středoevropská investiční skupina WOOD & Company, která je současně i jeho jediným investorem.
WOOD & Company je největším obchodníkem na pražské burze a má 30 let zkušeností v investičním bankovnictví. Kromě centrály v Praze má pobočky mimo jiné ve Varšavě, Bratislavě, Budapešti, Miláně, Londýně či New Yorku. Společnost podléhá dohledu České národní banky, je držitelem široké licence k poskytování investičních a dalších finančních služeb, a to nejen v ČR.
Pouze s takovým zázemím může Portu profesionálně přistupovat k vytváření investičních strategií a efektivně nakládat s cennými papíry.

Na kterých trzích produkt funguje?

ČR, SK, PL

Facebook http://www.facebook.com/portucz
Twitter http://www.twitter.com/portucz
Instagram http://www.instagram.com/portucz
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/portucz/