Portu

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPortu
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.portu.cz/
Okruh uživatelů

široká veřejnost

Počet uživatelů 4.000,00
Základní charakteristika

Portu je první a zároveň jediná online investiční platforma na českém trhu. Široké veřejnosti nabízí alternativu ke spořícím účtům, fondům i privátnímu investičnímu poradenství. Uživatelům sestaví investiční portfolio na míru, umožní jim do něj investovat a držená aktiva průběžně rebalancuje podle zvolené míry rizika a požadovaných finančních cílů.

Zájemce o investování vyplní dotazník a na základě získaných údajů mu automatizovaný systém vybere nejvhodnější investiční strategii a navrhne personalizovanou strukturu portfolia. Dále se systém o investice průběžně stará a v případě potřeby je upraví podle nastavených kritérií. Na celý proces dohlíží tým portfolio manažerů vedoucí investiční banky ve střední Evropě.

Výše vkladů se pohybuje od tisícikoruny do milionů, investovanou částku je možné kdykoli zvýšit nebo snížit. Uživatel také může své peníze kdykoli bez poplatku vybrat. Za správu aktiv si Portu účtuje pouze 1 % ročně z hodnoty investovaného majetku.

Co je na produktu inovativního?

Služba Portu od základu a poměrně revolučně mění, jak funguje investiční sektor v České republice a jejím cílem je změnit způsob, jakým lidé nakládají se svými penězi a změnit fungování celého odvětví.

Jedinečnost: první a jediná robo-advisory platforma v České republice.

Demokratizace investování: expertízu profesionálních portfolio manažerů přináší každému. umožňuje minimalizovat náklady a dosáhnout tak levnějších služeb. S Portu stačí k investování každému již tisícovka.

Transparentnost: pouze jeden poplatek ve výši 1% ročně z hodnoty spravované investice. Žádné vstupní ani výstupní poplatky. Prostě 1% a to je vše.

Flexibilita: Portu je celé online, takže si klient může založit portfolio odkudkoliv, kde je připojení na internet. Své portfolio pak může kdykoliv zkontrolovat a podívat se, jaké instrumenty za jeho peníze Portu nakupuje.

Inteligentní investování: počítačové algoritmy monitorují vývoj, kontrolují stav portfolia a v případě potřeby rebalancují portfolio tak, aby zvolené riziko bylo zachované. Celý systém je vysoce automatizovaný a využívá ty nejmodernější technologie. Služba je srovnatelná se špičkovými investičními službami na bázi robo advisory například ve Spojených státech.

Navíc klienti mají ke svým penězům neomezený přístup a v případě potřeby je mohou bez poplatku vybrat a do pár dní je mají na účtě.

Portu také jako první na trhu klientům transparentně předkládá celou svou investiční metodiku a popis fungování aplikace. Před klienty informace neschovává. (https://www.portu.cz/investicni-metodika/)

Náklady pro uživatele

Uživatel platí pouze 1 % p.a. z objemu peněz pod správou Portu. Žádné další náklady ani poplatky klienti nehradí. Neexistují vstupní ani výstupní poplatky, poplatky za směnu měn, obchodní poplatky ani žádné výkonnostní poplatky. Více najdou uživatelé například zde: https://www.portu.cz/kolik-to-stoji

Fáze vývoje

Portu funguje v ostrém režimu, takže klienti mohou službu využívat naplno.

Investoři

Za projektem Portu stojí přední středoevropská investiční banka WOOD & Company, která je současně i jeho jediným investorem.
WOOD & Company je největším obchodníkem na pražské burze a má 25 let zkušeností v investičním bankovnictví. Kromě centrály v Praze má pobočky mimo jiné ve Varšavě, Bratislavě, Budapešti, Miláně, Londýně či New Yorku. Společnost podléhá dohledu České národní banky, je držitelem široké licence k poskytování investičních a dalších finančních služeb, a to nejen v ČR.
Pouze s takovým zázemím může Portu profesionálně přistupovat k vytváření investičních strategií a efektivně nakládat s cennými papíry.

Na kterých trzích produkt funguje?

ČR

Facebook http://www.facebook.com/portucz
Twitter http://www.twitter.com/portucz
Instagram http://www.instagram.com/portucz
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/portucz/