indigo

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPatria Finance, a.s.
Stránky produktu u poskytovatelehttp://indigo.patria.cz
Okruh uživatelů

Investoři-začátečníci, prvoinvestoři, investoři

Počet uživatelů 8.000,00
Základní charakteristika

Revolučně jednoduché, maximálně srozumitelné a už od stokoruny. Přesně takové je robotické investování indigo, které přináší obchodník s cennými papíry Patria Finance. Indigo vzniklo s vizí zpřístupnit a umožnit investování všem lidem, a to včetně těch, kteří nemají ekonomické vzdělání, zkušenost s investováním či dostatek času věnovat se správě svých investic.

Celý proces investování s indigo je velmi jednoduchý. Investiční účet v indigo založíte online na adrese indigo.patria.cz. Při tom jen vložíte naskenované nebo vyfotografované dva doklady totožnosti, které indigo samo přečte, a následně ověříte bankovní účet pro výběr peněz tak, že z něj pošlete třeba jedinou korunu. Prostředky na svůj účet v indigo můžete posílat bankovním převodem, prostřednictvím QR kódu nebo platební kartou. Pak už jen nastavíte cíl, s jakým má indigo pro vás investovat (jen tak/na důchod/mám sen/záchranný kruh), přičemž zadáte částku, kterou chcete vložit, předpokládaný horizont investice a míru rizika, které jste ochoten při investování podstoupit. Investovat můžete pravidelně, nepravidelně i jednorázově.

Na základě vašich vstupních údajů indigo nastaví nejvhodnější skladbu zainvestování vašich peněz a v přehledném grafu ukáže, jak by se daná investice mohla vyvíjet v čase. Vykreslí nejen předpokládaný průměrný vývoj, ale také možné hranice při příznivém a nepříznivém vývoji. Po zainvestování indigo neustále sleduje vývoj na trzích a upravuje složení vašeho portfolia tak, aby bylo v souladu s parametry, které jste nastavili.

Indigo využívá jako investiční instrumenty burzovně obchodované fondy neboli ETF. Skrze spektrum ETF od akciových přes dluhopisové až po komoditní podporuje diverzifikaci rizika. ETF jsou navíc vysoce likvidní, indigo tak může denně upravovat skladbu vaší investice tak, aby byla vždy optimální. V indigo jsou jen ta ETF, která schválila Česká národní banka pro obchodování v České republice. Poplatek za indigo činí navíc jen jedno procento ročně ze zainvestovaného majetku.

Algoritmus indiga vznikl ve spolupráci finančních a technologických expertů Patria Finance, ČSOB a KBC s prestižní univerzitou v belgické Lovani. Prošel důkladným testováním na dlouhé řadě historických dat. V praxi nad ním bdí oči zkušených analytiků Patria Finance, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit.

Co je na produktu inovativního?

jednoduchá a čistě elektronická registrace přes mobilní nebo webovou aplikaci,
možnost výběru vlastního investičního cíle,
nastavit své investice na začátku a víc se nestarat
jednorázové nebo pravidelné investování od pouhých 100 Kč
investování pomocí svého bankovního účtu nebo platební karty
správa investovaného majetku pomocí chytrého algoritmu, sledujícího volatilitu trhů,
pasivní investování do diverzifikovaných burzovně obchodovaných fondů (ETF),
jednoduché sledování vlastního portfolia, jeho složení a výkonnosti,
možnost kdykoliv si vybrat zainvestované peníze.

Náklady pro uživatele

Poplatek za indigo činí jen 1 % ročně ze zainvestovaného majetku.

Fáze vývoje

Algoritmus indiga vznikl ve spolupráci finančních a technologických expertů Patria Finance, ČSOB a KBC s prestižní univerzitou v belgické Lovani. Prošel důkladným testováním na dlouhé řadě historických dat. V praxi nad ním bdí oči zkušených analytiků Patria Finance, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit.

Investoři

Indigo vzniklo s vizí zpřístupnit a umožnit investování všem lidem, a to včetně těch, kteří nemají ekonomické vzdělání, zkušenost s investováním či dostatek času věnovat se správě svých investic.

Facebook https://www.facebook.com/indigo.patria.cz
Twitter https://twitter.com/indigo_patria
Instagram https://www.instagram.com/indigo.patria.cz/?hl=cs