Češi a kybernetické hrozby

15. července 2024 - 22:47

Co říkají výsledky průzkumu Zlaté koruny

Kyberbezpečnost se stává stále důležitějším tématem nejen pro odborníky, ale i pro širokou veřejnost. Průzkum veřejného mínění, který pro Zlatou korunu zpracovala výzkumná agentura Ipsos, přináší zajímavé a důležité poznatky o tom, jak Češi vnímají kybernetická rizika, jak jsou informováni a jak se chrání před kybernetickými útoky. 

ČSOB a Policie ČR proškolila na kyberbezpečnost již půl milionu lidí

15. července 2024 - 10:00 | ČSOB

Banka ochránila v prvním pololetí 1,85 miliardy korun svých klientů, o které je chtěli připravit kyberpodvodníci.

Je to přesně rok, co se ČSOB a Policie ČR společně zavázali proškolit v oblasti kybernetické bezpečnosti jeden milion lidí, protože je to právě prevence, která je v boji s kyberpodvodníky vysoce efektivní. A nyní hlásí: Jsme již za polovinou naší mise a v naší snaze ještě přidáme! Zároveň se bance v první polovině tohoto roku podařilo aktivně ochránit téměř dvě miliardy korun, o které se její klienty snažili okrást kdyberpodvodníci.

Fio osobní účet otevřete nově na pár kliků pomocí Bank iD

8. července 2024 - 10:00 | Fio banka

Stát se klientem Fio banky je nyní ještě jednodušší, rychlejší a pohodlnější. Díky bankovní identitě (Bank iD) není potřeba skenovat doklady ani jinak dále dokládat svou totožnost. Účet může být založen během několik minut.

Každé druhé dítě dostává peníze za vysvědčení, ke kapesnému si přilepší i pomáháním v domácnost …

1. července 2024 - 10:00 | Air Bank

Dle aktuálního průzkumu Perfect Crowd pro Air Bank jsou hlavním zdrojem peněz dětí nad rámec kapesného babičky a dědečkové (85 %), dárky k narozeninám (72 %) a za vysvědčení (58 %). Necelá polovina mladistvých (48 %) ve věku 15–17 let si přilepšuje brigádami.

22. ročník soutěže Zlatá koruna zná své vítěze. …

20. června 2024 - 21:00 | Zlatá koruna

Letošní Zlaté, Stříbrné a Bronzové koruny byly předány. Finanční akademie Zlaté koruny hodnotila celkem 210 finančních produktů v 24 produktových kategoriích.

V sídle České národní banky se uskuteční diskuze o kybernetických rizicích

17. června 2024 - 16:41 | Zlatá koruna

Ivan Bartoš, Lukáš Kintr a profesor Michal Pěchouček budou ve čtvrtek 20. 6. 2024 diskutovat o kybernetických rizicích v sídle České národní banky. Součástí večera bude také slavnostní vyhlášení 22. ročníku soutěže Zlatá koruna.

Vyrážíte na dovolenou autem do Itálie? …

17. června 2024 - 10:00 | Kalkulátor.cz

Itálie každoročně láká stovky tisíc Čechů svými nádhernými horami, průzračnými jezery, rozmanitými mořskými plážemi a okouzlujícími historickými městy. Navíc nabízí jedinečné gastronomické zážitky, což z ní činí třetí nejpopulárnější destinaci pro české turisty, hned po Chorvatsku a Slovensku. Aby byla vaše italská dovolená opravdu nezapomenutelná, je důležité před odjezdem myslet na několik klíčových věcí, jako je cestovní pojištění, povinná výbava, zelená karta a další doklady, které je třeba mít u sebe fyzicky. Rovněž je dobré se seznámit se systémem dálničního mýtného a omezeními pro řidiče s řidičským průkazem kratším než tři roky.

S Investičním programem ivy inspirovaným prestižními americkými univerzitami mohou Češi nově do …

10. června 2024 - 10:00 | Colosseum

Přední tuzemský obchodník s cennými papíry Colosseum oznámil, že jeho vlajkový Investiční program ivy je nově možné využívat také v režimu Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Čeští investoři, kteří si program inspirovaný strategií zhodnocování peněz prestižních amerických univerzit zvolí pro zajištění na stáří, tak mohou s široce diverzifikovaným portfoliem dosáhnout vedle cíleného výnosu až 6 % p.a. také na daňové zvýhodnění až 48 tisíc korun ročně.

Vyrážíte na dovolenou s celou rodinou? …

3. června 2024 - 10:00 | Kalkulátor.cz

Při plánování dovolené stojí rodiny před řadou důležitých rozhodnutí, od výběru destinace až po optimalizaci rozpočtu, aby si dovolenou užily co nejvíce. Často však může dojít k opomenutí důležitého aspektu – cestovního pojištění. Zanedbání pojištění s sebou nese značná rizika, zatímco pečlivý výběr může přinést významné úspory.

Pojišťovna roku 2023 bez překvapení – potvrzuje se stabilitu trhu

31. května 2024 - 11:44 | Asociace českých pojišťovacích makléřů

V pořadí již 23. ročník odborné B2B ankety Pojišťovna roku, v níž pojišťovací makléři posuzují výkony pojistitelů, zná své vítěze: stejně jako loni hodnocení univerzálních pojišťoven ovládla skupina Vienna Insurance Group (VIG) prostřednictvím svých dcer – ve všech vyhlašovaných kategoriích Kooperativa získala tři zlaté, čtvrtou pak ČPP. Specializované pojišťovny jsou hodnoceny zvlášť: zde své loňské prvenství obhájila ERV. Mezi TOP 5 pojišťovací makléře roku 2023 se zařadily společnosti INSIA, OK GROUP, PETRISK, RENOMIA a RESPECT. Osobností pojistného trhu byl vyhlášen Zdeněk TUČEK.