Digitální služby, demografické změny i krytí kybernetických rizik přinesou pojistitelům nové př …

22. července 2021 - 10:00 | Accenture

Rostoucí poptávka po digitálních pojistných službách, nové technologie, demografické změny a proměňující se zákaznické preference ovlivní příjmy z pojišťovnictví, vyplývá z nové studie Insurance Revenue Landscape 2025: Innovate for Resilience společnosti Accenture. 

Zákazníci LeasePlanu si mohou do mobilu nahrát digitální kartu vozidla

Leasing | 16. července 2021 - 10:00 | Redakce

Řidiči, kteří jezdí ve vozech pronajatých formou operativního leasingu od společnosti LeasePlan, si mohou nově do mobilního telefonu stáhnout digitální kartu vozidla. Najdou v ní všechny potřebné informace o automobilu i o službách, na které mají v rámci operativního leasingu nárok. Zároveň se mohou prostřednictvím karty kdykoli spojit s LeasePlanem a řešit nejrůznější situace včetně pojistných událostí. Firma přichází s novinkou na začátku letní sezony, která je vždy spojena s vyšší mobilitou, a tedy i s nárůstem počtu problémů, do kterých se řidiči dostávají.

 

Zvýšení úrokových sazeb ČNB – česká ekonomika se obnovuje rychleji. …

13. července 2021 - 10:00 | Vladimír Holovka, obchodní ředitel společnosti XTB

Zvýšením klíčových sazeb vysílá ČNB signál, že se česká ekonomika obnovuje rychleji, než se předpokládalo a na druhou stranu stále přetrvávají mírné lokální proinflační tlaky.

 

Co přinese zamýšlená unijní digitální peněženka

On-line aplikace | 7. července 2021 - 10:00 | Karel Kotoun, konzultant v oblasti finančních služeb Accenture ČR.

Vypůjčit si v zahraničí auto, otevřít bankovní účet nebo požádat o lékařské ošetření by mohlo být v budoucnu jednodušší. Evropská komise v minulých dnech představila návrh takzvané digitální peněženky, která má lidem umožnit snadné používání elektronických dokumentů po celé Evropské unii. Unijní exekutiva reaguje návrhem na fakt, že za covidové pandemie se značná část života přesunula do digitálního prostředí. Podobné digitální peněženky už navíc začaly zavádět instituce či firmy v rámci jednotlivých členských zemí.

 

ZLATÁ KORUNA pro E15: Hypotéka na družstevní byt? Ano, ale s výhradami

Hypotéky | 30. června 2021 - 16:10 | David Eim, člen Finanční akademie Zlaté koruny a místopředseda představenstva společnosti Gepard Finance

Družstevní bydlení bylo velmi populární za socialismu. Po roce 1989 zájem opadl a lidé se zaměřili spíše na vlastnické bydlení. V posledních letech však družstevní bydlení zažívá comeback. Jeho návrat na výsluní zařídili především developeři, kteří přicházejí s nabídkou výhodného financování nových bytů na principu družstevního bydlení. Hned zkraje je ale třeba upozornit, že financování družstevního bydlení není tak jednoduché jako bytu do osobního vlastnictví. Složitější je to hlavně proto, že hypotéka je úvěr, který musí být – a to vždy bez výjimky – zajištěn zástavním právem k nemovitosti. A družstevní byt jako zajištění využít prakticky nelze. Hovorově sice říkáme „koupě družstevního bytu“, ale to není zcela přesné. Nejde totiž o koupi, ale „pouze“ o převod členského podílu. Nabyvatel se nestává majitelem družstevního bytu – ten je stále vlastněn družstvem – ale stává se členem družstva a má právo byt užívat. Proč platit za něco, co nebude moje? Pomocí družstevního bytu si lze zajistit bydlení levněji než koupí obdobného bytu do osobního vlastnictví.

Výsledky 19. ročníku soutěže Zlatá koruna

29. června 2021 - 15:14 | Zlatá koruna

Zlatá koruna, nejstarší soutěž finančních produktů u nás, přinesla už po devatenácté aktuální výsledky. Nezávislá porota odborníků, která má téměř 400 členů, zhodnotila celkem 202 produktů ve 24 kategoriích. Zabodovaly především inovativní „digi“ produkty a ty, které nejvíc pamatují na obsahový přínos a uživatelský komfort pro uživatele. 

Více než 30 % ekonomicky aktivních lidí v Praze do metropole dojíždí. …

28. června 2021 - 10:00 | Getberg
  • Praha je na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst, například Bratislava je na tom hůře, je 88.
  • Veřejnou dopravu denně využívá 34 % lidí, několikrát týdně pak 32 %

 

Počet úvěrů a leasingů na stroje vzrostl v prvním čtvrtletí o čtvrtinu

Úvěry | 22. června 2021 - 10:00 | Redakce

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v prvním čtvrtletí letošního roku firmám a podnikatelům na financování strojů či zařízení 5,57 miliardy korun, tedy o 16,2 % více peněz než ve stejném období roku 2020. Celkem členové ČLFA v letošním prvním kvartále profinancovali 3116 strojů nebo zařízení, což představuje meziroční navýšení o 24,6 %.

Vishing jako další forma podvodného jednání. …

Účty | 18. června 2021 - 10:00 | Michal Merta, odborník na bezpečnost a ředitel Cyber Fusion Centra v Accenture ČR

Vishing techniky jako jednu z forem sociálního inženýrství zaznamenáváme stále častěji. Možná jste si všimli, že po přihlášení do internetového bankovnictví na toto nebezpečí upozorňují i banky. Jde o podvodnou metodu, kdy se volané podvodníci snaží oslovit nejčastěji jako klientští pracovníci banky a vylákat z nich přístupové údaje k účtům.

 

Jde to i bez papírových účtenek. …

Karty | 16. června 2021 - 9:00 | Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko

Češi už si na nové formy placení pomocí bezkontaktních technologií, QR kódů nebo digitálních peněženek zvykli a digitální platby jsou dnes brány pomalu za naprostou samozřejmost. V Česku se za loňský rok zpracovalo více než půl miliardy transakcí kartami Visa, a po zaplacení v obchodech spotřebitelé vždy obdrželi termopapírovou či recyklovatelnou účtenku. V mnoha případech ji však odmítnou a účtenka skončí rovnou v koši.