« Zpět

Chybí vám peníze na dárky? Sjednejte si výhodnou půjčku!

| 19. prosince 2018 - 10:53 | Zprávy | Úvěry

Blíží se Vánoce a s nimi jsou neodmyslitelně spojeny dárky. Jak jste na tuto situaci připraveni? Pokud vám chybí nějaká ta koruna, nezoufejte! Je zde šikovné řešení v podobě vánoční půjčky.

Vánoční naupování

Nákupní šílenství je v plném proudu a ti z vás, kteří se ještě nepustili ani do přípravy seznamu, se mohou inspirovat v tomto článku. Určitě to dobře znáte a každý rok je to v zásadě to samé. Koupit něco partnerovi či partnerce, rodičům, kamarádům a známým. Jenže kde brát pořád inspiraci pro vánoční nakupování?

Naštěstí jsme v době, kdy se dá sehnat téměř cokoliv a díky online nakupování můžete ušetřit nejen finance, ale také svůj čas. Nemusíte se mačkat s ostatními lidmi v přeplněných obchodních centrech. I když to k vánoční atmosféře také patří. Přes portál Tipli.cz navíc můžete svými online nákupy ušetřit a získat výhodný cashback až ve výši 33 % z každého nákupu. V praxi to znamená, že dostanete peníze zpět za vaše nákupy. Co ale dělat v situaci, kdy vám schází finance na dárky?

Na jednu stranu je to trochu smutné, že se dnešní svět stává rok od roku více konzumním a jako by se vytrácela ona pomyslná pohoda. Už pro nás není prioritou užít si rodinnou atmosféru s našimi blízkými. Nedržíme půst na Štědrý den. Místo toho máme přeplněné lednice jídlem, na poslední chvíli sháníme stromek a mít kupu dárků pro každého koho známe, je pro nás tím hlavním, co si spojujeme s moderními Vánocemi. Často tak propadáme shonu a stresu, kde na to všechno vezmeme peníze.

Půjčka před Vánocemi

Vánoce na dluh, to je realita dnešní doby a statisticky se týká zhruba 13 % obyvatel České republiky. Celkově si půjčku před Vánocemi bere každý osmý Čech. Nejčastěji se jedná o nebankovní půjčky do 30 000 Kč a průměrná doba splatnosti je kolem 15 měsíců. Při představě, že potěšíte druhé, ale zatížíte svůj měsíční rozpočet až do dalších Vánoc, Vám z toho může být trochu nevolno.

Půjčka nejen před Vánocemi je tak často skloňovaným výrazem posledních let. Lidé si půjčují i v případě, že některý měsíc nevyjdou se svými financemi, stále častěji. Ano, občas se do takové situace může dostat každý z nás, proto je dobré vědět, kde si můžete výhodně půjčit. Vše se tak dá vyřešit velmi elegantně a k vaší spokojenosti. Vždy si však stanovte částku, kterou chcete za vánoční nakupování utratit, a snažte se ji dodržet. Na Tipli.cz se můžete inspirovat, kde všude můžete sjednat výhodnou půjčku.

Je dobré si zvážit všechna pro a proti. Rozzářené oči našich blízkých při rozbalování dárků jsou nádherným okamžikem. Zatížení vašeho měsíčního rozpočtu kvůli půjčce je však méně radostnou situací. Pokud už jste se však rozhodli tak, že peníze na Vánoce prostě potřebujete, udělejte si menší analýzu trhu. Slouží k tomu srovnávače půjček a například přes Tipli.cz se můžete dostat k zajímavým nabídkám.

Velkou výhodou je, že si můžete sjednat půjčky online u vybraných finančních institucí na našem trhu. I zde platí, že díky Tipli.cz můžete dosáhnout na cashback, tedy peníze zpět za sjednání vybraného produktu. Celková půjčka se pro vás pak stane mnohem výhodnější záležitostí. Zároveň zde můžete najít hodně tipů a informací nejen z oblasti půjček, ale financí obecně.

V případě, že peníze na Vánoce nechcete řešit formou bankovní či nebankovní půjčky, můžete zvážit i možnost půjčit si přímo od lidí. Jak to funguje? Slouží k tomu portál Zonky.cz, který taktéž najdete na Tipli. Zadáte si, jakou částku potřebujete a na co. Můžete si půjčit od jedné osoby nebo od více lidí dohromady. Úrokové sazby začínají na 3,9 % p.a., což je jeden z nejnižších úroků na trhu vůbec.

Dárky na Vánoce nemusí být drahé

Pokud žijete v přesvědčení, že se za dárky na Vánoce musí utrácet ohromné sumy, uvědomte si, že toto nastavení je jen ve vaší hlavě. Své blízké můžete potěšit i něčím, co sami vyrobíte. Ať už to bude leporelo z vašich fotek z dovolené nebo ručně udělaný hrneček, uděláte tím možná větší radost než nejnovějším modelem fotoaparátu. Vždy samozřejmě záleží na úhlu pohledu.

Levné vánoční dárky pro všechny se však dají sehnat skoro všude, elektroniku seženete například v Euronics. Stačí si hlídat různé akce a slevy a můžete ušetřit klidně i polovinu. Někdy je také dobrou strategií počkat na leden, kdy jsou výprodeje, které potěší nejen vaši peněženku. Řada rodin to již takto řeší a veškeré nákupy realizují až v lednu. Navíc přes e-shopy ušetříte mnohem více než na kamenných prodejnách. Opět se vyplatí sledovat stránky Tipli.cz a získat tak cashback k vybraným produktům. Každý si pak vybere, co chce a spokojenost je na obou stranách.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.