« Zpět

Na tuzemský trh přichází Banka Creditas

| 26. října 2016 - 16:35 | Zprávy | Účty

Po získání bankovní licence vstoupí v lednu 2017 na trh Banka CREDITAS, dosavadní jednička trhu záložen. Prosadit se chce zejména ve zhodnocování úspor, financování firem a v cizoměnových operacích. Velký zájem očekává už od počátku u spořicího účtu.

„Budeme bankou se silnými českými kořeny: máme českého majoritního vlastníka, chceme financovat místní firmy a projekty. Navážeme také na to, v čem jsme za 20 let ukázali kvalitu, tedy na zhodnocování úspor, financování českých SME a platební styk v cizích měnách,“ říká předseda představenstva CREDITAS Vladimír Hořejší. „Budeme stavět na vztahu s klientem a na jednoduchých, srozumitelných produktech bez skrytých kliček,“ doplňuje.

Od ledna nabídne Banka CREDITAS spořicí účet s atraktivní úrokovou sazbou a především bez pásmového úročení. „Spořicí účet je pro retail zásadní produkt. Chceme určitě sazby držet dlouhodobě. Vklad nebude omezen výší, nebude zde ani žádné pásmové úročení. Uložený milion bude mít stejnou úrokovou sazbu jako 200 tisíc,“ popisuje Radim Synek, člen představenstva odpovědný za retail.

Transformace záložny na banku trvala celý rok. Banka Creditas a.s. bude právním nástupcem záložny Creditas a budou na ni převedena také všechny klientské účty. Podíly v družstvu se automaticky změní na akcie, majoritní akcionář navíc bude nabízet možnost odkupu akcií (za 100 Kč vkladu dostane člen družstva vyplaceno 100 Kč).

Nabídku zhodnocení doplní termínované vklady, v průběhu roku 2017 pak nabídka investičních produktů. Portfolio produktů obohatí také hypotéky.

CREDITAS chce být pro klienty jejich hlavní bankou, proto nabídne běžný účet a základní služby zadarmo:

•    Zdarma karta a pět výběrů ze všech ATM
•    Zdarma vedení účtu, příchozí i odchozí platby v korunách
•    Zdarma obsluha na pobočce (klienty tam vidíme rádi a rádi jim pomůžeme)
•    Žádné netransparentní balíčky
•    Moderní internetové i mobilní bankovnictví
•    Nejvýhodnější kurzy na trhu

Pro firmy nabídne Banka CREDITAS vedení firemních účtů zdarma. Jádrem nabídky zůstanou firemní úvěry šité na míru individuálním potřebám. Silná chce být CREDITAS i v oblasti cizoměnových služeb.

„Transakce v cizích měnách jsou naší dlouhodobou silnou stránkou. Už nyní máme více než dva tisíce klientů, zejména díky naší rychlosti, nejlepším kurzům a nejnižším poplatkům za příchozí a odchozí transakce. S rozšířením licence doplníme služby ještě o zajišťovací instrumenty pro úroková rizika a termínové operace pro měnová rizika,“ upřesňuje Radim Synek.

Proměnou projdou také samotné pobočky. Oproti stávajícímu dizajnu půjde o výraznou modernizaci. Účelem má být zvýšení komfortu klientů poboček a digitalizace procesů. V roce 2017 jich má být postupně otevřeno až 16. O novou tvář poboček Creditas se postarala česká firma MORIS Design.

CREDITAS byla založena jako záložna v roce 1996. Po změně jména a přemístění centrály do Olomouce v roce 2010 se stala jednou z nejrychleji rostoucích záložen v Čechách a na Moravě. V současné době má téměř 20 tisíce klientů/členů a bilanční sumu převyšující 10 mld. Kč. Aktuálně má 14 poboček a je jedničkou v segmentu družstevních záložen. V říjnu 2016 získala bankovní licenci a od ledna 2017 bude na trhu působit jako Banka CREDITAS. Majoritním vlastníkem záložny je finančník a investor Pavel Hubáček.

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.