« Zpět

AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč

| 8. ledna 2016 - 9:15 | Zprávy | Účty

Finanční skupina AXA věnovala v uplynulém roce na společensky odpovědné aktivity téměř 1,5 milionu Kč. Podeváté v řadě podpořila grantový program Na zelenou Nadace Partnerství, který se zaměřuje na bezpečnost dětí v dopravním provozu, dlouhodobě se věnuje také tématu finanční gramotnosti dětí na základních a středních školách prostřednictvím podpory projektu ŠIK a rozvoji dobrovolnických aktivit svých zaměstnanců.

Minulý rok, který byl zároveň posledním rokem vzájemné spolupráce, podpořila AXA Grantový program Na zelenou částkou 800 tisíc Kč. Díky této podpoře uskutečnilo své projekty bezpečných cest do školy již více než 80 škol z celé České republiky a z podpořených projektů vzešlo 50 realizovaných, v některých případech i rozsáhlých, úprav nevyhovující dopravní infrastruktury ve všech regionech ČR. „Na tomto programu jsme oceňovali zejména komplexní a motivační způsob zapojení dětí do řešení místních problémů. V procesu mapování, plánování a řešení nebezpečných dopravních míst v blízkosti cest do škol hráli děti velmi aktivní roli, která zahrnovala sběr podnětů k řešení, besedy s odborníky a policisty, zadání vypracování odborné dopravní studie, ale i prosazení navrhovaných řešení u místních zastupitelstev. V praxi si tak děti mohli ověřit, zda svým zájmem a zapojením do veřejného života mohou něco změnit“, doplňuje k dlouhodobé spolupráci s Nadací Partnerství Karel Žyla, manažer PR a komunikace AXA v ČR a SR.

Od roku 2011 je AXA generálním partnerem školního vzdělávacího programu Finanční gramotnost do škol, který je vysílán na 402 základních a středních školách zapojených do Školního informačního kanálu (ŠIK). Na aktualizaci naučných spotů vysílaných v rámci ŠIKu věnovala v loňském roce AXA více než 0,5 milionu Kč.

www.axa.cz


Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.