« Zpět

Už jen necelý měsíc zbývá pro uhrazení plateb k získání státní podpory či daňových úlev za rok 2012

| 4. prosince 2012 - 13:56 | Zprávy | Stavební spoření

Získat státní podporu ke stavebnímu spoření od Stavební spořitelny České spořitelny nebo si snížit daňový základ pro výpočet daně z příjmu u úvěru poskytnutého stavební spořitelnou, penzijního připojištění Penzijního fondu České spořitelny, nebo u životního pojištění Pojišťovny České spořitelny, mohou klienti jedině tehdy, pokud včas pošlou platby nebo splátky na účty, které pro tyto produkty u Finanční skupiny České spořitelny užívají.

- Státní podpora ke stavebnímu spoření

- Snížení daňového základu díky úvěru poskytnutému ke stavebnímu spoření
- Snížení daňového základu až o 24 tis. Kč díky penzijnímu připojištění a životnímu pojištění
 

Státní podpora u stavebního spoření za rok 2012

Klienti, kteří nespoří pravidelně v průběhu roku a přesto chtějí získat maximální státní podporu ke stavebnímu spoření za rok 2012, by měli ještě do konce tohoto kalendářního roku složit na účet Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) částku 20 000 Kč. Maximální výše státní podpory činí podle novely zákona o stavebním spoření 2 000 Kč
a vypočte se jako 10 % z ročně uspořené částky, max. z 20 000 Kč. Klienti mohou vložit peníze v hotovosti do

31. prosince 2012 do 12h v pobočkách, nebo do 31. prosince 2012 do 19:30h přes vkladový bankomat, přesto doporučujeme klientům, aby nenechávali platby na poslední chvíli.

Bezhotovostní platební příkazy k úhradě na účty SSČS je nutné odeslat nejpozději v těchto termínech: napřepážkách poboček v obchodních centrech nejpozději 30. prosince 2012 do konce pokladních hodin, příkazy přes sběrný box do 28. prosince 2012 do 12h, příkazy přes SERVIS 24 (telefon, internet) a příkazy přes bankomat a platbomat do 30. prosince 2012 do 20h.

Klienti, kteří budou hotovostním i bezhotovostním způsobem vkládat či posílat peníze na účty stavebního spoření SSČS prostřednictvím jiných bank, by se měli informovat o platebních lhůtách v těchto bankách a zajistit si tak poukázání úhrady tak, aby byly platby připsány na účty do 31. prosince 2012.

Produkty dceřiných společností ČS umožňující Snížení základu pro výpočet daně z příjmu

Úvěr od Stavební spořitelny České spořitelny

Klienti, kteří čerpají úvěr poskytnutý SSČS, si mohou zaplacenými úroky z úvěru snížit základ pro výpočet daně z příjmu. Tito klienti vždy po novém roce obdrží od SSČS bilanční výpis z úvěrového účtu spolu s potvrzením o zaplacení úroků z úvěru. Potvrzení předají klienti do mzdové účtárny nebo na finanční úřad (pokud podávají daňové přiznání sami). Podmínkou k uplatnění daňového zvýhodnění však je, že klient úvěr řádně splácí. SSČS na potvrzení  uvádí dlužníka i spoludlužníka, protože potvrzení může uplatnit po vzájemné dohodě jeden z nich nebo oba rovným dílem.

Penzijní připojištění od Penzijního fondu České spořitelny

U penzijního připojištění Penzijního fondu České spořitelny (PFČS) si mohou klienti snížit daňový základ až o 12 000 Kč. Částka, o kterou lze daňový základ snížit, je rovna ročnímu souhrnu vlastních příspěvků účastníka snížených o 6 000 Kč. Konkrétní výše úspory však závisí na sazbě daně z příjmu účastníka.

Pokud má klient PFČS sjednanou službu Maximum, může daňově optimální částku uhradit kdykoliv během roku, tedy až do konce prosince 2012. Přesto doporučujeme klientům, pokud ještě danou částku neodeslali na účet PFČS, aby tak učinili co možná nejdříve, protože nejpozději 31. prosince 2012 musí být platba připsána na účet depozitáře.

Životní pojištění Pojišťovny České spořitelny

Klienti Pojišťovny České spořitelny si mohou ze základu daně z příjmů odečíst zaplacený příspěvek na životní pojištění (daňově uznatelné je pouze pojistné vložené na riziko smrti a dožití) až do výše 12 000 Kč ročně. Pro maximalizaci daňové výhody mohou pojištění provést mimořádný vklad, částka musí být na účet pojišťovny připsána do konce roku 2012. Optimální částku pro vklad na smlouvu najdou klienti v záložce „Pojištění“ v aplikaci internetového bankovnictví SERVIS 24 České spořitelny. Informace o využití daňových odpočtů ze životního pojištění získají klienti informační lince České spořitelny 800 207 207 a na www.pojistovnacs.cz.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.