« Zpět

Amundi nabízí zajímavé rozšíření

24. července 2015 - 10:00 | Zprávy | Podílové fondy

Před několika měsíci přibyla v nabídce Consequ skupina fondů společnosti Amundi, která má po celém světě důvěru milionů investorů. Český investor si tak může nyní vybrat z více jak padesátky různých investičních strategií, z nichž je devět fondů zajištěno do české koruny.

Fondy skupiny Amundi lze brát zejména jako rozšíření nabídky pro drobné investory a jejich poradce. Nenabízí povětšinou nic vysloveně převratného a často účtují i mírně vyšší poplatky, než je tomu obvyklé. Přesto v nabídce najdeme fondy, které nám přijdou jako zajímavé, a to jak svými výsledky, tak také svým případným zaměřením.

Název fondu uvedený v tabulce je zároveň také proklikem na příslušnou stránku fundu společnosti Conseq, kde je možné nají další podrobnější informace.
 
Z uvedených dluhopisových fondů mě zaujal zejména fond Amundi Funds Convertible Europe (ISIN: LU0568615057) zaměřený na evropské konvertibilní dluhopisy. Konvertibilní dluhopisy jsou řídce využívaným investičním artiklem a tomu také v České republice odpovídá malá nabídka ze strany producentů. Aktuálně je zde pouze Parvest Convertible Bond World v EUR (ISIN: LU0823394852) či CZK (ISIN: LU0823394423). Konkrétní zaměření na evropské konvertibilní dluhopisy prozatím chybělo. Je ovšem třeba doplnit, že evropský trh s těmito typy dluhopisů je oproti celosvětovému zaměření poměrně malý a s tím také vyvstává riziko možné vyšší volatility v dobách tržních propadů.
Rozšíření nabídky přichází také v kategorii akciových fondů. A to sice v námi oblíbené kategorii „low volatility“ akcií. Dva fondy společnosti Amundi míří konkrétně na akcie rozvíjejících se ekonomik a na evropské trhy. Jejich poměrně krátká historie prozatím nenabízí možnosti porovnání se stejně zaměřenými produkty Parvest Equity World Low Volatility (ISIN: LU0823417810) nebo korunovým Parvest Equity World Emerging Low Volatility (ISIN: LU1022402439). Přesto ale věříme, že zmíněná kategorie akcií s nízkou volatilitou je nejen pro dynamické pro investory zajímavou cestou, jak umístit své prostředky na akciových trzích. O důvodech naší preference těchto akcií jsem psal zde.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.