« Zpět

Penzijní společnost ČS nabízí možnost kompenzace klientům, kteří ztratí nárok na státní příspěvek

| 25. března 2024 - 11:00 | Zprávy

Penzijní společnost ČS má zhruba 190 tisíc klientů v důchodovém věku, kteří v důsledku penzijní reformy od července ztratí nárok na státní příspěvek. Klientům, kteří se v důsledku ztráty státního příspěvku rozhodnou ukončit své penzijní spoření a požádají o vyplacení naspořené částky, nabízíme možnost kompenzace ve formě zaručeného zhodnocení naspořených prostředků ve výši 6 % po dobu 24 měsíců.“

Kompenzační nabídka klientům nabízí garantované zhodnocení prostředků v minimální výši 6 %, zainvestují-li po dobu 24 měsíců své prostředky v Konzervativním fondu v rámci doplňkového penzijního spoření. Garantované zhodnocení ve výši 6 % představuje kumulativní zhodnocení za 24 měsíců. Kompenzační nabídka je určena pro klienty Penzijní společnosti ČS starší 60 let, kteří mají v rámci penzijního připojištění nebo doplňkového penzijního spoření naspořenou částku minimálně 100 tisíc a spořili po dobu alespoň 60 měsíců. 

Zhodnocení účastnických fondů ve výši 6 % je kumulativní za 24 měsíců, to znamená, že se vypočítává z částky, kterou klient do Konzervativního fondu vloží na začátku dvouletého období. Vloží-li klient na začátku do Konzervativního fondu například částku 100 tisíc, Penzijní společnost ČS mu bude garantovat, že po uplynutí 24 měsíců získá celkem 106 tisíc. Zmíněných 6 % je garantováno pouze z částky, která je do Konzervativního fondu vložena jako úvodní vklad na počátku dvouletého období. Pokud by tedy klient v průběhu dvouletého období původní částku ve fondu dále navýšil, garance 6 % zhodnocení se bude vztahovat pouze na původní vklad.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.