« Zpět

Asistenční služby jsou důležitou součástí cestovního pojištění

| 12. září 2019 - 12:07 | Zprávy | Neživotní pojištění

Krátkodobou zahraniční cestu podniklo loni na 2 miliony českých občanů, zájem o krátkodobé a last-minute zájezdy nepolevuje ani letos. „Letenky, ubytování a vhodné cestovní pojištění je možné si obstarat rychle a online. Je také možné zvolit si typ asistenční služby podle dopravního prostředku, kterým se cestovatelé dopravují,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Stejně jako v minulých letech, i letos nastává období, ve kterém řada cestovatelů využívá nabídek cestovních kanceláří na tří až čtyřdenní zájezdy. Na podzim turisté nejčastěji cestují do Velké Británie, Francie nebo Německa. Vedle využití nabídek cestovních kanceláří čerpají zbytky dovolené také samostatní cestovatelé. „Individuální cestu podniklo loni 54 % Čechů, kteří se vydali do zahraničí, 41 % turistů přitom využilo letecké přepravy. Individuálně si pořídit dostupné letenky a zajistit si ubytování je totiž díky různým aplikacím a online portálům snazší než kdy dříve. Podobně to platí i o cestovním pojištění. Na našich webových stránkách například nabízíme možnost sjednat si cestovní pojištění během 2 minut a uradit je kartou. Potřebné doklady o pojištění obdržíte e-mailem a můžete vyrazit na cestu,“ uvádí Ladislav Bělina.

Зайти на оригинальное зеркало гидры в tor hydraruzxpnew4af

Nabídka cestovního pojištění Slavia pojišťovny je sestavena do přehledných balíčků a je uzpůsobena tak, aby odpovídala skutečným potížím, které během cestování mohou nastat. „Pokud cestujete letadlem s nízkonákladovou leteckou společností do některé evropské metropole, oceníte v rámci asistencí zcela jiné služby než při cestě autem k našim zahraničním sousedům,“ vysvětluje Ladislav Bělina.

Poměrně častým jevem je v poslední době zpoždění či dokonce zrušení letů. Právě pro takové situace je připravena Letecká asistence. Ta v první řadě zjistí okolnosti zpoždění a navrhne klientovi vhodná řešení situace. „V případě, že se klient nachází mimo území ČR, zajistíme mu prostřednictvím asistenční služby stravu, dopravu do hotelu, ubytování, dopravu zpět na letiště, případně náhradní spoj, aby bylo možné pokračovat v cestě. V případě, že zpoždění přesáhne 3 hodiny, jsme připraveni jménem klienta po letecké společnosti vymáhat finanční kompenzaci, která může dosáhnout až 600 EUR,“ uvádí Ladislav Bělina.

Zatímco v létě nejčastěji cestují rodiny s dětmi nebo větší skupiny, které často využívají dostupných slev, v podzimních měsících je patrný zvýšený zájem samostatných cestovatelů a dvojic. Právě pro ně máme připraveny zvýhodněné skupinové sazby již od dvou osob,“ upozorňuje Ladislav Bělina.

Při cestách do zahraničí se vyplatí nezapomínat ani na pojištění občanské odpovědnosti. „Nelze vyloučit, že během cestování způsobíte škodu někomu jinému. Stačí se například neopatrně otočit na letišti a vyrazit někomu z ruky mobil, případně v tlačenici u památek někomu nedopatřením rozbít fotoaparát,“ připomíná Ladislav Bělina

Podrobné informace o možnostech a variantách cestovního pojištění, kalkulátor a informace o dalších produktech Slavia pojišťovny naleznete na  www.slavia-pojistovna.cz

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.