« Zpět

MONETA: zájem o virtuální karty a jejich nahrávání do chytrých zařízení roste, Češi si placení mobilem či hodinkami oblíbili

| 15. dubna 2024 - 10:00 | Zprávy

Po třech měsících od spuštění nabídky virtuálních karet si klienti Monety zvolili tento typ karty ve 23 % případů ze všech bankou vydaných debetních karet. Významně se zvýšilo také využívání mobilních zařízení a hodinek k placení, a to o 56 % oproti stejnému období za loňský rok.

Využívání mobilních zařízení a hodinek k platbám se významně zvyšuje s meziročním nárůstem o 56 %. Nahrávání platebních karet do těchto zařízení se zvýšilo o 31 %. Tento trend podtrhuje oblíbenost virtuálních karet, které jsou moderní, inovativní a ekologicky šetrnou platební metodou,“ říká Artur Galstyan, senior manažer Deposits & Cards.

Virtuální karty zvyšují bezpečnost platebního styku. Narozdíl od klasických fyzických karet se totiž veškerá jejich správa odehrává pouze digitálně, a to přes mobilní nebo internetové bankovnictví. V případě ztráty mobilního telefonu nebo chytrých hodinek tak virtuální karta díky nastaveným biometrickým údajům nebo PIN kódu zůstane chráněna. Stejně jako u klasické karty, mají majitelé virtuálních karet v prostředí mobilního nebo internetového bankovnictví k dispozici všechny potřebné informace, jakými jsou číslo účtu ke kartě, bezpečnostní kód CVV, PIN kód nebo datum expirace. Kartu lze také online zablokovat nebo zrušit.

Plně virtuální karty vydává MONETA jak pro účty vedené v českých korunách, tak v eurech nebo amerických dolarech. Kartu lze ji používat bezprostředně po jejím založení a nahrání do jedné z podporovaných peněženek (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Swatch Pay), a to jak k běžnému placení, tak k bezkontaktním výběrům z bankomatů.

Stávající i noví klienti si mohou pro svou virtuální kartu vybrat jeden ze 19 atraktivních motivů: kromě standardního a Pride designu nabízí banka také celkem 14 motivů vyobrazujících dominanty jednotlivých krajů. Kartu tak může zdobit například brněnská vila Tugendhat, Kunětická hora nebo hrad Křivoklát.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.