« Zpět

MONETA nabízí službu Click to Pay. Zjednoduší platbu na e-shopech

| 20. května 2024 - 10:00 | Zprávy

Klienti Monety mohou k platbě online využívat službu Click to Pay, kterou banka nabízí ve spolupráci se společností Visa. Na e-shopech podporujících tuto metodu placení tak odpadá potřeba zadávat platební údaje své karty. Ty se do služby ukládají v zašifrované podobě, celý proces je tedy nejen jednoduchý, ale i bezpečný. Aktivaci Click to Pay lze provést v mobilní aplikaci Smart Banka.

Služba je dostupná pro debetní i kreditní karty. Stačí, když si klient ve své Smart Bance v rámci složky Karty zvolí tu, kterou chce k placení online využít, a službu si zde aktivuje. Údaje z platební karty se do Click to Pay uloží v zašifrované podobě. „Několikastupňová bezpečnostní procedura a moderní zabezpečovací technologie zaručují, že je karta chráněna před neoprávněným použitím. S obchodníky jsou sdíleny pouze údaje potřebné pro platební proces, neznají tedy samotné údaje platební karty, kvůli kterým by mohlo dojít k jejímu zneužití,“ říká Artur Galstyan, senior manažer depozit a karet MONETA Money Bank.

Se službou Click to Pay lze platit na e-shopech, kde je uveden symbol této metody ( Popis: new online checkout logo.). V příslušné objednávce pak stačí zadat e-mail zaregistrovaný pro Click to Pay, zvolit si platební kartu a platbu potvrdit. V případě potřeby bude klient kvůli bezpečnosti vyzván k ověření platby ve své Smart Bance. Díky tomu nemusí vyplňovat formuláře či zadávat platební údaje své karty – systém sám rozezná, zdali již tuto metodu na svém zařízení využil a pokud ano, vše potřebné sám doplní. Vybranou platební kartu lze kdykoliv ze služby prostřednictvím Smart Banky odstranit. 

MONETA již umožňuje platby kartou online pomocí Apple Pay či Google Pay. Služba Click to Pay je tak další alternativou, kterou si klienti mohou zvolit při placení na internetu.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.